9. diena – Aquacity Poprad

Šodien bijām plānojuši mēģināt vēlreiz iekarot Rysy virsotni, bet no rīta lija.. Pēc laiciņa tā kā pārstāja līt, bet, izgājuši ārā, secinājām, ka viss ir slapjšs un tomēr kaut kāds mitrums no gaisa nāk. Pabraucot kādu kilometru uz kalna pusi, mitrums pārtapa lietū un nolēmām, ka šādos apstākļos sākt kāpienu būtu pilnīgi bezjēdzīgi. Tātad plānus nācās mainīt – samainījām vietām šodienu ar rītdienu. Cerams, ka rīt lietus nelīs.

Tā nu šodien izlēmām braukt uz Aquacity Poprad jeb Popradas ūdens atrakciju parku. Agris nevarēja atrast savas peldbikses, tādēļ izlēma nebraukt, bet mēs ar Alīnu aizbraucām. Akvaparkā iespējams iegādāties četras pakalpojumu paketes, no kurām katra nākamā ietilpina sevī visas iepriekšējās, kā arī piedāvā klāt vēl jaunas atrakcijas. Mazākā un lētākā pakete ir “Sport”, kas iekļauj sevī parasto peldbaseinu, kā arī laikam kaut kādu tvaika pirti un varbūt vēl kaut ko. Nākamā ir tā saucamā termālā pakete, kurā nāk klāt termālie baseini ārpus telpām. Baseini ir vairāki, tie satur dažādas papildus iespējas kā burbuļošanu, viļņošanos un tamlīdzīgi. Trešā pakete saucas “Blue diamond” un tajā nāk klāt vēl kaut kādi iekšējie baseini un laikam arī trubas, pa kurām šļūkt. Un visbeidzot – pakete, kuru ņēmām mēs, saucas “Vital” un tajā nāk klāt vēl vesels komplekss ar visādām labām lietām – dažāda veida saunām utt. Studentiem šīs paketes dienas biļete (no 9:00 – 17:00) maksāja 22 eiro. Mēs gan ieradāmies akvaparkā tikai ap plkst. 12:00, tomēr ar šīm piecām stundām pilnīgi pietika, lai izbaudītu visas atrakcijas.

Vislielāko laiku pavadījām tieši Vital paketes specifiskajā kompleksā. Tur vienuviet bija izvietotas dažādas pirtis – ķeltu sauna, parastā tvaika pirts, mentola tvaiku pirts, kaut kāda puķu tvaiku pirts. Papildus tam vēl bija divas tā saucamās inhalācijas telpas – sāls inhalācijas telpa un “herbal” (zāļu?) inhalācijas telpa, kas esot ļoti derīgas elpošanas sistēmas attīrīšanai un tādām lietām. Šīs telpas nav tik karstas kā pirtis, bet aukstas arī nav. Tālāk šajā kompleksā bija atpūtas telpa, kur vienkārši gulēt un klausīties mūziku, karsts baseins ar burbuļvannas elementiem, solārijs, dažādas dušas (masāžas duša, tropiskā lietus duša un ledus duša). Interesants bija ūdens ceļš – seši pēc kārtas novietoti sekli trauki ar ūdeni (nepāra baseinos – silts, pāra – auksts), kur var iziet cauri. Lieta, kādu nekur citur agrāk nebiju redzējis un kas man varbūt tādēļ patika visvairāk, bija ledus ala – kambaris, kas iekšpusē klāts ar sniegu un ledu un kurā temperatūra esot -15 grādi pēc Celsija. Rekomendējamais uzturēšanās laiks tajā – 2 minūtes. Blakus tam atradās baseins ar nosaukumu “Arktiskais okeāns”, kurā ūdens temperatūra tika uzturēta no 9 – 12 grādiem. Tad nu ierastā secība bija – ķeltu sauna, arktiskais baseins, ledus ala.

Nekādas bildes gan uzņemtas netika ūdens izturīga fotoaparāta neeksistēšanas dēļ.

Atpakaļ uz ceļojuma saturu!

2 thoughts on “9. diena – Aquacity Poprad

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s