5. diena – Slovenski Raj zemajos Tatros

Šodien atkal jākāpj kalnos. Nolemjam doties uz zemajiem Tatriem un pastaigāt pa Slovenski Raj takām. Ir dzirdēts, ka tās esot pašas foršākās (tādā ziņā, ka interesantākās/ekstrēmākās), lai arī nav nekādi lieli kāpieni tieši vertikālā virzienā.

Ceļš izskatās daudz necaurejamāks nekā patiesībā ir

Ceļš izskatās daudz necaurejamāks nekā patiesībā ir

Izrādās, ka dzirdēts nav nepareizi – pārgājiens izdodas lielisks. Parastas ejamās takas caur mežu mijas ar stāvākiem un lēzanākiem kāpieniem pa akmeņainām takām un staigāt sanāk gan uz augšu, gan uz leju. Ceļa sākumā veicam visinteresantāko posmu, kad ceļš ved gar ūdenskritumiem un klints sienām un nākas kāpt pa stāvām trepēm, līst pa šaurām vietām un pārvietoties gar klints malām, turoties pie klintī iecirstiem dzelžiem un ķēdēm. Sākumā liekas visai ekstrēmi, bet ar laiku pierod un šķēršļi, kas normālam cilvēkam liktos `kruti`, jau šķiet ierasti un ikdienišķi. Bet, neskatoties uz to, kāpiens ir ārkārtīgi interesants. Arī tālākos posmos pēc pārgājiena caur mežu atkal sākas gājiens gar upes krastu, vietām pārvarot dabiskos šķēršļus – klintis – ar mākslīgo rīku (klintī iecirstu pakāpienu) palīdzību.

Līšana gar kraujas malu pa slapjiem akmeņiem

Līšana gar kraujas malu pa slapjiem akmeņiem

Ejot atpakaļ uz auto, pamanām divas latvietes, bet, ierodoties stāvlaukumā, secinām, ka blakus mūsu auto noparkojies vesels autobuss no Latvijas. Turpat pie tā zālītē sauļojas divas tantas, kas, izrādās, nav gājušas līdzi grupai staigāt pa takām, bet gaida pārējos biedrus turpat. Saka, ka jau divas stundas gaidot. Laikam jau vēl ilgi būs jāgaida.. 😀

Es Slovensky Raj upē

Es Slovensky Raj upē

Vakarā kempingā mūs gaida (pēc tam, kad Alīna tos sagatavojusi) makaroni. Kaļam plānus rītdienai – jāapskata visādas alas un jāaizbrauc uz Popradas lielveikalu “Tesco” sapirkt visādus pārtikas produktus.

Mūsu zemo Tatru draugs

Mūsu zemo Tatru draugs

Nav īstas skaidrības par šodien veikto distanci. Mans GPS draugs saka, ka noieti 12.65 km, bet vismaz kādu kilometru, kad gājām starp aizām, tas nebija spēlīgs uztvert satelītu signālu. Taču, ielādējot karti iekš Google, izskatās, ka noieti vairāk kā 16 kilometri..

Noietais maršruts - laikam jau ap 16 km.. ?!

Noietais maršruts - laikam jau ap 16 km.. ?!

Atpakaļ uz ceļojuma saturu!

One thought on “5. diena – Slovenski Raj zemajos Tatros

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s