2. diena – Hrebienok

Šodien cēlāmies jau saprātīgākā laikā – plkst. 9:00 -, lai dotos tālāk uz Slovākijas pusi. Ceļš nebija garš – jau pēc 82 nobrauktiem kilometriem šķērsojām Polijas/Slovākijas robežu, vēl pēc 5 km (tieši dienas vidū) sasniedzām augstumu 1000 metri virs jūras līmeņa, bet beigu beigās – vēl pēc papildus 46 km sasniedzam mūsu apmešanās vietu mazajā Velky Slavkov pilsētiņā. Braukšana notiek pa ārkārtīgi kalnainu apvidu, ar grūtībām velkamies augšā stāvājos un ne tik stāvajos kalnos, toties liels prieks par degvielas ietaupīšanas iespēju, ripinoties no kalniem lejā.

Vienīca forša – mums ir četrvietīgs numurs ar visu vajadzīgo, ieskaitot virtuvi un balkonu. Turpat blakus atrodam ēstuvi, kur noturam ļoti labas pusdienas. Pēc tām nolemjam iepazīties ar tuvējiem kalniem – augstajiem Tatriem – un noiet pa vienu no vieglākajām tūristu takām, kas sākas Stary Smokovec pilsētā un ved augšā uz 1285 m augsto Hrebienok. No tās pa citu ceļu, kas ved gar vilcieniņu, nokāpjam atkal atpakaļ, kopumā šim pasākumam veltot ap 3 stundām.

Skats no Hrebienok

Skats no Hrebienok

Auto kalna pakājē gan bija iespējams atstāt tikai maksas stāvvietās (tādas bija pat pie lielveikala), taču dienas maksa nebija pārlieku liela – 5 eiro. Dodoties prom no Stary Smokovec, izbaudām ļoti garu nobraucienu pa taisnu ceļu lejup no kalna (pirms tam gan tajā uzbraukt nebija īsti patīkams pasākums). Aizbraucam uz tuvējo Poprad pilsētu iepirkt šādus tādus pārtikas produktus lielveikalā. Poprad ir diezgan paliela pilsēta un noteikti lielākā šajā apkaimē. Pēc izmēra tā laikam varētu būt salīdzināma, piemēram, ar Jelgavu.

Un tur mēs kāpsim rīt..

Un tur mēs kāpsim rīt..

Iepirkšanās, protams, ievelkas un, iznākot no veikala, secinām, ka ir jau pilnīgi tumšs. It kā nekas traks, tikai man kā vienīgajam šoferim līdzi nav paņēmušās parastās brilles, vienīgi optiskās saulesbrilles.. Tad nu mēģinu braukt ar tām, bet tās ir pietiekami tumšas un braukšana nav diez cik patīkama. Redzamība minimāla, nepamanu vienu guļošo policistu, tomēr auto paliek braucams.. Tālāk ceļa biedri stāsta man, uz kuru pusi un cik ass līkums tuvojas un tā nu beigu beigās veiksmīgi nokļūstam savā miteklī 🙂 Slovāku alus un siers noslēdz dienu.

Atpakaļ uz ceļojuma saturu!

One thought on “2. diena – Hrebienok

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s