Otrā diena – pirmie soļi Austrijā

IMG_1422_smallArī šodien ceļamies gana agri, bet, protams, ne tik nenormāli, kā vakar. Rīta skrējiens, iepriekš sagatavotās brokastis, un dodamies ceļā. Izbraucam šodien tikai plkst. 7:12. Šodien nedaudz apskatām trīs Čehijas pilsētas – industriālo Ostrovu, kur izstaigājam tikai nelielo paša centra parciņu, Olomouc vecpilsētu ar tās daudzajām statujām un strūklakām, kā arī jau palielo Brno pilsētu, kur uzkāpjam baznīcas tornī un izejam vienu tūristu taku caur vecpilsētu. Forši sarakts pilsētas centra galvenais laukums – notiek remontdarbi. Pirms doties prom no Polijas, vispirms vēl neilgi pirms Čehijas robežas piestājam kādā degvielas uzpildes stacijā nopirkt vinjetes, kas nepieciešamas, lai pārvietotos pa ceļiem gan Čehijā, gan arī Austrijā. Pārāk dārgas tās nav – 10 dienu vinjete Čehijai maksā 70 Polijas zlotus, bet Austrijai 60.

Tas tur lejā pie tā melnā romba Ostrovas centrā esmu es

Tas tur lejā pie tā melnā romba Ostrovas centrā esmu es

Pēc Čehijas dodamies tālāk uz galamērķi Austrijā, kas ir Šlādmingas kalnu pilsētiņa. Jau pierasts, ka lielāko daļu ceļa iespējams veikt pa autobāņiem, kur maksimālais braukšanas ātrums, iespējams, ir ierobežots ar 130 km/h, bet pārsvarā visi brauc krietni vien ātrāk un ar 150 km/h Tu pat īsti neesi starp ātrākajiem. Forši tā braukt, ka nav īsti jādomā nepārtraukti par to, ka tik nepārsniegtu maksimālo ierobežojumu.

Kartes pētīšana Brno

Kartes pētīšana Brno

Dodoties Šlādmingas virzienā, ceļš kļūst arvien kalnaināks, arī apvidus interesantāks. Parādās kalni, arvien lielāki un lielāki – beidzot esam kalnu zemē! Austrijā nekad iepriekš neesmu bijis.

Kādā no daudzajiem tuneļiem

Kādā no daudzajiem tuneļiem

Tiekam pie istabas viesu namā, kurai ir gan sava vannas istaba, gan balkons, kā arī komplektā nāk atsevišķa virtuve ar visu nepieciešamo un vēl papildus balkonu uz otru pusi. No abiem balkoniem smuki skati uz kalniem. Cena pieņemama – 60 eiro par nakti. Plānojam te palikt septiņas naktis. Varu nedaudz papraktizēties vācu valodas lietošanā, runājot ar saimnieci.

Mūsu viesu nams Šlādmingā

Mūsu viesu nams Šlādmingā

Atpakaļ uz Šlādmingas kāpelēšanas dienu saturu

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s