Desmitā diena – Bratislava, vīna dārzs, Budapešta

IMG_3001_smallŠodien mūsu slovākam jau 7-os jādodas prom, tāpēc mēs izlaižam rīta skrējienu – skriesim vakarā Budapeštā. Tieši tā – šodien paredzēts šķērsot vēl vienu valstu robežu un pirmo reizi mūžā nokļūt Ungārijā (laikam iepriekš nepieminēju, ka arī Austrijā mēs bijām pirmo reizi mūžā). Atvadāmies no tipa un dodamies ceļā.

Pirms izbraukt no Bratislavas, mums taču tā vēl jāapskata. Vakar aplūkojām tikai kādu kalnu ar pieminekli, bet šodien kārta vecpilsētai. Esam tajā jau pirms 9-iem rītā, kad tā vēl ir pavisam tukša. Līdz ar to varam izmantot ekskluzīvu iespēju sabildēt galvenos laukumus un citas vietas bez cilvēkiem tajās. Jau pēc pāris stundām šeit čum un mudž no tiem. Padzeram tēju kādā kafejnīcā un tad jau arī dodamies tālāk uz Ungārijas pusi.

Tukšā Bratislavas vecpilsēta

Tukšā Bratislavas vecpilsēta

No slovāka (sauksim viņu par Tomašu) bijām uzzinājuši, ka diemžēl arī Ungārijā nepieciešama autobāņa vinjete.. To par 12.90 eiro iegādājamies uz robežas. Tā kā Ungārijā vēl nav eiro, bet ir forinti, tos no bankomāta izņemam kādā Ungārijas ciematiņā ar tik garu nosaukumu, ko atcerēties nav iespējams. Ungārijas valūta ir pagalam nevērtīga – viens eiro līdzvērtīgs aptuveni 311 Ungārijas forintiem. Līdz ar to Alīnai bankomāts izdod trīs desmittūkstošnieku banknotes..

Bratislavas pils

Bratislavas pils

Mūsu pirmais mērķis Ungārijā nav vis Budapešta, bet gan kādas vīna darītavas apmeklējums. To bijām noskatījuši internetā, bet īsti atrast nevaram. Pēc sarunas ar vietējiem vīna audzētājiem noskaidrojam, kur varam aiziet kaut ko paskatīties.

Pie vīna saimniecības vārtiem mūs sagaida suns un tanta, kas kaut ko ungāriski bļauj pa logu. Taču izrādās, ka viņa nedaudz prot runāt vāciski un padaudz krieviski, tāpēc sarunājam, ka viņa mums izrādīs, kā top vīns. Pašas vīnogas gan aug citur, kur viņai tās ir 55 hektāri. Aplūkojam mīcītavas baļļu, sulas tvertnes un vīna tvertnes, kā arī tiekam zālē ar galaproduktiem. Tanta iedod mums arī vīnu degustācijai. Beigās nopērkam dažus vīnus un priecīgi dodamies tālāk uz Budapeštu.

Milzu vīna mucas

Milzu vīna mucas

Budapeštā esam pasūtījuši viesnīcu, un pirmais darbs pēc ierašanās tajā ir paskriet, jo no rīta taču neskrējām. Pēc tam dodamies uz pilsētas centru šo to apskatīt. Izstaigājam Donavas vienu krastu, pārejam pār tiltu, nedaudz paklīstam pa otru krastu, izdodas atkal aplūkot pilsētu no augstākas vietas, tad atnākam pa citu tiltu atpakaļ un vakarā paēdam vakariņas kādā āra ēstuvē. Tieku pie ungāru steika un ungāru alus.

Elizabetes tilts Budapeštā

Elizabetes tilts Budapeštā

Atpakaļ uz Šlādmingas kāpelēšanas dienu saturu

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s