Ceturtā diena – Planai un Krahbergzinken

20140809_150552_smallRīta skrējienā izmantoju vakar apgūtās takas, kas mūs noveda lejā uz vakardienas pārgājiena startu, un pa tām noskrienu uz Šlādmingu, bet atpakaļ skrienu pa trotuāru gar šosejas serpentīnu. Kāpums ir diezgan iznīcinošs, un to visu nespēju noskriet – ik pa laikam uz kādiem 100 metriem sanākt pāriet soļos. Kopumā noskrieti tikai 5.1 km, bet liekas, ka treniņš bijis labs.

Keto brokastis

Keto brokastis

Šodien Šlādmingā esot solīts lietus un pērkona negaiss, tāpēc nolemjam doties ne pārāk garā kāpienā. Tomēr, protams, netaisīsim jau arī otru iesildīšanās dienu. Nolemjam uzrāpties 1905 metrus augstajā Planai virsotnē ar iespēju pēc tam paieties arī vēl tālāk – uz 2135 metrus augsto Krahbergzinken.

Rīta cēlienu gan sanāk diezgan nopūdēt – vajag vispirms nobraukt lejā uz Šlādmingas centru un atrast pārtikas veikalu, jo pēc kāpiena tas droši vien būs jau slēgts, sapirkt pārtiku, Agrim nopirkt nūjas utt. Beigu beigās Agris ar Alīnu izlemj uz Planai uzbraukt ar pacēlāju, bet es gan došos kājām! Pacēlājs maksā 13 eiro vienā virzienā vai 17 eiro abos – tas nav man.

Pusceļā no Šlādmingas uz Planai

Pusceļā no Šlādmingas uz Planai

Kāpjot nomaldos, bet pēc pārrunām ar kādu vīru kādā viesu namā atkal atrodu pareizo taku un kopumā ar visām bildēšanas pauzēm tieku augšā līdz Planai pārcēlāja finiša vietai tīri ātri – 2 stundās un 5 minūtēs. Satieku abus pārcēlāja izmantotājus un no šejienes vēl tikai nepilni simts metri jāuzkāpj līdz pašai Planai virsotnei.

Mēs ar Alīnu Planai pacēlāja galapunktā

Mēs ar Alīnu Planai pacēlāja galapunktā

Pēc Planai sasniegšanas, protams, dodamies tālāk – uz Krahbergzinken. Lejā informācijas punktā gan tanta bija teikusi, ka uz šo virsotni tāpat vien neesot iespējams aiziet, tur esot akmeņainas takas un vajagot speciālu ekipējumu. Kā tad, es jau nu iešu klausīt šādiem padomiem 🙂

Pa ceļam uz Krahbergzinken

Pa ceļam uz Krahbergzinken

Akmeņi izrādās normas robežās un ātri vien tiekam uz priekšu. Taču pašā pēdējā posmā, kad virsotne jau redzama un līdz tai atlicis pacelties vien dažus metrus, ir posms, kur takas vietā ir tikai stāva klints, kurā iestiprināta metāla trose, pie kuras turoties, iespējams šim posmam pārkļūt un nokļūt virsotnē. Priecājos – kaut kas interesants! Alīna ar Agri gan šajā pēdējā posmā atmet ar roku, viņi uz virsotni nekāpšot. Es gan nodomāju, ka galvenais neskatīties uz leju, un dodos vien pāri. Vienā gabalā arī nonāku otrā pusē un varu nostāties pašā kalna galā, kur tālāk iet vairs nav, kur! Forša sajūta, visapkārt nepārspējami kalnu skati. Diezgan jau bailīgi bija pārvarēt šo pēdējo posmu, bet prieks, ka to izdarīju.

Esmu ticis virsotnē!

Esmu ticis virsotnē!

Tepat ieturam pusdienu pauzi, bet, uzsākot ceļu atpakaļ, no blakus kalna sadzirdam pērkona dārdienu.. Jā, negaiss ir klāt. Pieliekam soli un bēgam no negaisa. Tiekam atpakaļ līdz Planai, lietus mūs vēl nav noķēris, bet tas tuvojas. Agris arī lejā brauks ar pacēlāju, jo ir nopircis abu virzienu biļeti, bet mēs ar Alīnu dodamies lejā kājām, kad jau arī pie mums sāk nedaudz līņāt. Lejupceļš mums sanāk varen raits, lai neteiktu vairāk – lielākoties paskrienam, nekā vienkārši ātri ejam. Lietus nedaudz pieņemas spēkā, stāvās meža takas kļūst dubļainas un slidenas, mēģinām tomēr nekur nenokrist, kas arī izdodas. Noskrienam lejā stundā un 15 minūtēs – ārkārtīgi ātri! Agris sagaida mūs bārā, un pēc tējas izdzeršanas visi dodamies uz auto, tieši šajā posmā salīstot visvairāk, jo nu jau gāž pamatīgi.

Pašiņš pie Krahbergzinken

Pašiņš pie Krahbergzinken

Mājās (kas šobrīd ir mūsu viesu nams) ieturam vakariņas, saliekam datoros kārtējo bilžu krāvumu, priecājamies par lietu un virtuvē sarīkojam bilžu skatīšanās vakaru. Šodien man kontā ~22 km gājiena.

Atpakaļ uz Šlādmingas kāpelēšanas dienu saturu

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s