Ceturtā diena – plūdi istabā, Triumfa arka un vietējie

Šodien esmu ieplānojis sev kārtīgu atpūtas dienu bez lielām (un arī bez vidējām) staigāšanām, lai rīt kājas būtu kaut cik jēdzīgā stāvoklī un spējīgas paskriet. Jau rēķinos ar to, ka drīzāk man laikam būtu jādomā par distances veikšanu līdz galam, nevis par tās veikšanu kaut cik pieklājīgā ātrumā.. 😦 Lai gan no otras puses – pēdējā laikā sanācis skriet tikai lēnā tempā (pēdējais tempo treniņš bijis pirms kādām 10 dienām), tāpēc īsti arī nevar zināt, kā kājām patiktu ātrāka skriešana, varbūt tā pat patiktu labāk nekā lēnā vilkšanās.. Tāpēc pēc brokastīm esmu nolēmis nebraukt līdzi pārējiem uz D`Orsē muzeju, kur atkal tiks skatītas gleznas, bet tā vietā atpūsties ilgāk savā numuriņā (un uzrakstīt šos aprakstus :)) un pievienoties viņiem vēlāk citu objektu apskatē.

Tomēr starp brokastīm un došanos uz muzeju atgadās vēl viena lieta – mūsu pārvākšanās uz citu istabu. Lieta tāda, ka vienā istabas stūrī, jau ievācoties, bija tāds kā slapjums uz tepiķa. Sākumā mēģinājām to ignorēt, bet ar katru dienu tas pletās plašumā un dziļumā un nu jau kārtīgi žļurkstēja, ja tepiķim uzkāpa ar tupeli. Tā nu beidzot tas tika pateikts reģistratūrā un tika nolemts pārcelt mūs uz citu istabu. Tad nu sapakojām visu mantību pa somām, cik nu iespējams, un pārcēlāmies šajā pat pirmajā stāvā uz istabu nr. 158. Liekas, ka šī istaba ir nedaudz lielāka, kā arī ir divi apgaismes objekti viena vietā, bet logs tāpat neveras vaļā un ir mazāk pakaramie. Tomēr šī istaba visiem patīk labāk 🙂 Vienīgi atkal jāmācās jauns iekļuves kods.

Kamēr Alīna ar Lauru aplūko gleznas un citus mākslas darbus D`Orsē muzejā, es rakstu dienu aprakstus, cik nu atcerējos un pēc pāris stundām arī dodos uz Parīzes centru, uz Konkordes pieminekļa atrašanās vietu, kur sarunāta tikšanās. Izrādās, ka viņām muzeja apmeklējums ievilcies, tāpēc man nākas nedaudz uzgaidīt, apskatot pieminekli, apkārtējos objektus, novērojot kādu kāzinieku izdarības pie tiem, kā arī atrast pīļu dīķi un pasēdēt pie tā, notiesājot tunča maizīti. Pēc atkal-satikšanās visi dodamies apskatīt netālu esošo Parīzes operas māju no ārpuses un uzmeklēt Kapucīnu bulvāri, kura vienā no ēkām brāļi Limjēri savulaik esot izrādījuši pirmo kino seansu pasaulē. Pašu ēku gan uzreiz sameklēt neizdodas, tāpēc atmetam ar roku un dodamies tālāk uz Triumfa arku. Izskatās, ka tā ir pavisam netālu, taču īstenība izrādās citāda – tā vienkārši ir pārāk liela, lai no attāluma varētu korekti novērtēt tās atrašanās vietu. Tomēr beigu beigās pie tās nonākam un tiekam arī augšā. Kārtējā Parīzes apskate no augšas, ignorējot sāpošās kājas. Triumfa arkas pakājē atrodas piemineklis nezināmajam kareivim.

Triumfa arka

Triumfa arka

Vakarā mums paredzēta tikšanās ar tiem Parīziešiem, kuri mums piegādāja zināmu info par apskates un iepirkšanās vietām. Esam nolēmuši tikties metro pieturā ar nosaukumu `Jule Joffrin`, pie kuras viņi dzīvo. Tā nu ierodamies tur un drīz vien arī viņi tiek veiksmīgi sagaidīti un atpazīti. Sabīne un Demiens ir apmēram mūsu (drīzāk jau manā) vecumā. Saku, ka varētu iet uz tādu kafejnīcu, kas ir pēc iespējas tuvāk, jo kājas ir jāsaudzē un pēc dienas staigāšanas esam ļoti noguruši. Tiek piedāvāta iespēja iet uz kādu bāru, kurā var sēdēt uz dīvāniem, un, protams, šo iespēju atzīstam par labu esam. Mēs esam atveduši ciema kukuli no Latvijas – Rīgas melno balzamu, kas nu tiek izreklamēts un nodots lietošanā. Bārā padzeram pa vīna/alus glāzei (ko nu kurš) un runājamies par dzīvi. Izrādās, ka Demiena brālis ir pavārs, kurš strādā Eifeļa torņa otrā stāva restorānā. Arī pats Demiens protot ļoti labi gatavot ēst. Rezultātā no viņu puses tiek izteikts piedāvājums rītvakar aiziet pie viņiem ciemos un novērtēt Demiena pavāra dotumus. Protams, pieņemam piedāvājumu ar lielu prieku, jo tiek piesolītas franču specialitātes, tādas kā cepta pīle. Tādu iespēju laist garām nebūtu prāta darbs 🙂 Beigās mums tiek ieteikts un parādīts kāds variants, kur paēst labas vakariņas (man interesē makaroni, kas it kā ir piemērots ēdiens pēdējā vakarā pirms atbildīgā skrējiena) un šķiramies līdz rītdienai. Mēs tad nu paēdam garšīgas vakariņas norādītajā restorānā un dodamies mājup gulēt.

Eifelis skatījumā no Triumfa arkas

Eifelis skatījumā no Triumfa arkas

Iepriekšējā diena..

Nākamā diena..

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s