2. diena – 6. augusts

9:45 Celšanās. Brokastis. Noejam līdz pirmajā stāvā esošajai ēstuvei, bet tur uz durvīm rakstīts, ka sestdienās un svētdienās nestrādā. Tad nu ejam atpakaļ un iztiekam ar to, kas nopirkts vakar, kā arī koridorī esošajā automātā sagrābjos šokolādes dzērienu par 35 santīmiem. Pēc tam atceramies, ka šodien taču ir piektdiena un varbūt tomēr vajadzēja tās durvis arī paraustīt.. 😀 Laurai esot apdauzītas kājas, nav skaidrs, kā kaut ko tādu var panākt, mierīgi braucot ar velo 😀

11:16 Dodamies ceļā. Kilometru skaitīšana atsākas no nulles. Sākumā foršs un ļoti garš lejupceļš līdz šosejai, kas ved uz Sabili.

11:22, 1.67 km Kandavas robeža. Nobildējamies pie smukajiem Kandavas burtiem (tādi paši kā Rīgas burti pie Berģiem, tikai vairāk..).

Bildēšanās, atstājot Kandavu

Bildēšanās, atstājot Kandavu

11:26 Dodamies tālāk.

11:55, 11.31 km Braucot pa kalnainajiem ceļiem, esam nokļuvuši līdz tādam kā skatu laukumiņam. To izmantojam, lai.. paskatītos apkārt. Pa ceļam kaut kur ir bijis Abavas velnakmens (tā bija teikts kartē), bet tas ir palaists garām. Lai vai kā, šis ceļa posms Kandava – Sabile ir ļoti patīkams braukšanai, jo bagāts ar skaistām dabas ainavām.

Skats no laukumiņa ceļa posmā Kandava - Sabile

Skats no laukumiņa ceļa posmā Kandava - Sabile

12:00 Tupinām ceļu.

12:09, 14.66 km Iebraucam Sabilē. Protams, atkal bildēšanās pie Sabiles zīmes, netālu no kuras pamanām arī kādu slavenas Latvijas zilo govju sugas pārstāvi.

Šī govs esot zila..

Šī govs esot zila..

12:13 Varam doties tālāk.

12:17, 15.72 km Sabile nav nekāda lielā, tāpēc viss te atrodas pāris minūšu brauciena attālumā. Te jau esam nokļuvuši pie kaut kāda leļļu dārza, kura apskatei veltam dažas minūtes laika.

12:22 Apskate paveikta, dodamies tālāk, lai jau pēc minūtes ierastos plānotajā apskates objektā.

12:23, 15.92 km Sabiles vīna dārzs. Uzkāpjam tajā, pastaigājam, pafočējam. Velo un piederumi – somas un viss pārējais – tikmēr tiek atstāts kalna pakājē bez jebkādu drošības pasākumu veikšanas. Šeit gan blakus apgrozās biļešu pārdevēja, bet vispār šāda tā īsti nepieskatīta mantu atstāšana šai pusē ir ierasta lieta. Arī Kandavas sporta hallē riteņus un vēl šo to atstājām vienkārši pirmā stāva foajē, jo atslēgu tanta prata šādu soli labi pamatot – tos jau neviens neņems.. 🙂 Protams, ilgstoša dzīvošana Rīgā mani ir gana samaitājusi, tāpēc šādas lietas man šķiet mazākais interesantas..

Skats no Sabiles vīna kalna lejup

Skats no Sabiles vīna kalna lejup

13:00 Vīnogu apskate beigusies, varam turpināt ceļu uz Kabili, kas kartē atzīmēts pamatā kā zemes ceļš..

14:02, 31.34 km Vēl viens ceļa posms pievārēts un esmu pie Kabiles zīmes. Lai arī brauciens tikai stundu garš, tomēr visai nogurdinošs, jo šis zemes ceļš ir bijis pavisam citas kvalitātes nekā vakardienējais. Tas pārsvarā klāts ar dažāda iemesla akmentiņiem un nepavisam nav piemērots velobraukšanai. Tomēr pārmaiņas vienlaikus ir arī interesanta lieta, lai arī nogurdinoša. Tiesa, šis ceļa posms ir pavisam citāds nekā iepriekšējais, kur bija iespēja vērot interesantas dabas ainavas – te nekā interesanta nav, tik vien kā kādā pļavā pamanījos saskaitīt vienlaicīgi esošus vismaz 14 stārķus. Vēl pa ceļam sanāca forša sacīkste ar kādu pa ceļu braucošu kombainu -nācās pa šo akmeņaino ceļu attīstīt ātrumu līdz kādiem 28 km/h, un rezultātā kombains mani tā arī nepanāca, līdz beigu beigās tam apnika dzīties man pakaļ un tas iebrauca boksos – kaut kādā sānu celiņā. No Lauras gan atrāvos, līdz viņa vairs redzamības attālumā nebija manāma. Pirms tam, ja sanāca atrauties, pēc tam pagaidīju, bet tagad domāju, ka tik ātrāk nokļūt Kabilē, tāpēc domāju, ka pagaidīšu vēlāk. Laiks ļoti karsts, praktiski viss ceļš saulē, no ēnas ne miņas. Pie Kabiles zīmes nometos ēnā zem krūma un sagaidu Lauru, kas, kā izrādās, bija atpalikusi ~5 minūtes jeb nedaudz virs kilometra. Garām paminas kāds mazs puika, kurš mums saka: `Labdien!`

Elpas atvilkšana ēnā, iebraucot Kabilē

Elpas atvilkšana ēnā, iebraucot Kabilē

14:17 Ēnā zem krūma esam atvilkuši elpu, jo īpaši jau Laura, kas izskatās.. visai sagurusi, ja tā var teikt, un varam turpināt ceļu.

14:29, 32.91 km Esam atraduši Kabiles centru ar veikalu un šajā vietā autobusa pieturas ēnā nolemjam ieturēties. Veikals tiek atbrīvots no ledus tējām, saldējumiem un pirādziņiem un tas viss tiesāts nost tepat blakus kaut kādam visai skaistam Kabiles ezeram (vai varbūt dīķim). Veikalā, nejauši noklausoties, iepazīstos ar vietējo kabiliešu leksiku un izteicieniem, kad kāds vecs vīrs saka pārdevējai: `Nu, ta sitiet kaulus!`

Kabiles centrā esošais dīķis

Kabiles centrā esošais dīķis

15:25 Pusdienu atpūta ievilkusies gandrīz stundas garumā, un nekas cits neatliek kā vien turpināt ceļu.

15:27, 33.49 km Ceļa turpināša īpaši tālu neiznāk, jo jau lejupceļā no Kabiles centra notrūkst telts rokturis, ar kuru telts piesieta pie manas mugursomas. Nākas domāt, kā šo lietu labot. Kaut kā telti piesienu citādā manierē, kas izrādās gana laba, lai telts vairs neradītu nekādas problēmas līdz pat ceļojuma beigām.

15:37 Telts piesieta, aidā uz Kuldīgu!

17:00, 55.22 km Upe ar nosaukumu `Veldze` – īstā vieta, kur atkal atvilkt elpu. Ar šādu nosaukumu visa ceļojuma laikā redzēju vēl šo to – laikam autobusa pieturu, kā arī varbūt kādu māju nosaukumu un, liekas, ka vēl kaut ko. Šis posms no Kabiles uz Kuldīgu ir, iespējams, grūtākais visā ceļojumā, jo zemes ceļš šeit ir tieši tāds pat, kā iepriekšējais no Sabiles uz Kabili, bet tas ir garāks.. Garām braucošie auto, lai arī nedaudz, saceļ pamatīgus putekļu mākoņus, līdz ar to katru reizi esmu spiests aiztaisīt acis un censties kādu laiku neelpot, kamēr mākoņi nosēžas.. 🙂 Rezultātā laikam esmu visai apputējis.

17:07 Aiziet, pēdējais posms līdz Kuldīgai!

17:24, 59.18 km Kuldīgas zīme. Fočēšanās pie tās.

17:26 Tālāk.

17:32, 60.39 km Ventas rumba. Kempings `Rumbas`. Mūsu naktsmītnes. Beidzot varu izmantot telti, nebūs tā, ka to līdzi būšu vedis pa velti (tā tomēr ir smagākā manas nastas daļa). Telts vieta šajā kempingā izmaksā astoņus latus. Šodienas `atpūtas` brauciens nu ir galā, vēl tikai aizejam pastaigāt pa Kuldīgu, atrodot rītdienas starta vietu, pie kuras jau iesildās pāris skrējēji, kā arī pavakariņojam kādā restorānā.

Otrās dienas veikums

Otrās dienas veikums

Iepriekšējā diena..

Nākamā diena..

2 thoughts on “2. diena – 6. augusts

  1. Jā, noputējums bija pamatīgs un arī iesauļojums – traktorista piedurknes un bikšu staras :))
    Un Laura tiešām bija piekususi, jo ar tādu baudu gulējusi gandrīz grāvi viņa iepriekš nebija.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s