1. diena – 5. augusts

12:33 Izripinos ar velo no sava mitekļa Pļavniekos, Garmin sāk skaitīt kilometrus un pārējo no nulles, ceļojums var sākties! Manam velosipēdam nav ne bagāžnieka, ne arī groziņa, tāpēc it visu nepieciešamo vedu uz muguras – mugursomā, virs kuras piestiķēts tepiķītis gulēšanai, bet zem kuras – telts. Visai pasmags nesamais, bet gan jau būs labi. Guļammaisu līdzi neņemu – tas būtu tikai lieks smagums, pilnīgi nevajadzīgs šajās karstajās vasaras naktīs.

13:13, 9.65 km Esmu ieradies pie Lauras Ziepniekkalna mitekļa un uzsāku viņas gaidīšanu. Viņa vēl nav mājās, bet steidz šurp no centra. Drīz vien jau viņa arī ierodas, veicu vēl šādus tādus sīkum-darbus, piemēram, piesienu telti pie savas savas mugursomas ar kārtīgāku striķi (mājās biju atradu vien lina diegu..). Laura sapako savas mantas.

Virs Ziepniekkalna drūzmējas draudīgu mākoņu bari..

Virs Ziepniekkalna drūzmējas draudīgu mākoņu bari..

13:51 Izbraucam no Lauras mitekļa.

16:55, 56.86 km Liels pārtraukums, nefiksējot nekādus datus, bet tikai braucot, braucot, braucot.. Pa šo laiku ar maldīšanos esam tomēr atraduši Rīgā veloceliņu uz Jūrmalu, pa to nokļuvuši Jūrmalā, izbraukuši šai visnotaļ garajai pilsētai cauri, tad nedaudz (~300 metrus) pa sūnainu meža taku, lai tiktu ārā uz Ķemeru šosejas, un visbeidzot nokļuvuši pašos Ķemeros. Tā kā šodien plānots nobraukt ~100 km līdz Kandavai, tad pēc šiem jau 56.86 nobrauktiem kilometriem varētu domāt, ka lielākais jau ir aiz muguras 😉 Ķemeros taisām atpūtas pauzi pie sēravota, kur iekožam līdzpaņemto – maizi, mazsālītos gurķīšus, desu, laikam arī Snickers.

Pie Ķemeru sēravota

Pie Ķemeru sēravota

17:28 Dodamies tālāk pa Ķemeru ceļu ārā uz Ventspils šoseju.

17:58, 67.21 km Braukšana pa šoseju, kur lielā ātrumā, bet nelielā attālumā garām traucas milzums auto, man nešķiet pārāk patīkama, šis posms kaut kā liekas garāks nekā īstenībā ir. Nu esam nonākuši līdz pagriezienam uz Smārdi, kur autobusa pieturā atvelkam elpu. Laura ar tukšajām ūdens pudelēm ieiet blakus esošajā kafejnīcā sarunāt to satura atkārtotu uzpildīšanu. Pa ceļam uz šejieni šosejas malā mūs nostopēja kāda pretimnākoša veca tantiņa, kura gribēja uzzināt, uz kurieni viņa iet 😀 Noskaidrojusi, ka iet uz Ķemeru pusi, viņa nopriecājās, jo bija nobažījusies par to, vai tik neiet uz Smārdes pusi.. 🙂

18:11 Atpūta galā, turpinām ceļu.

19:04, 83.67 km Šosejas posms beidzot ir galā, tālāk pēc plāna ir griezties nost no šosejas un pa taisno doties Kandavas virzienā. Lai arī pa taisno, tomēr tas nozīmētu mērot zemes ceļu asfalta vietā. Man pret to, protams, nav nekādu iebildumu, man tas patiktu daudz labāk, jo, pirmkārt, blakus nenēsātos auto, bet otrkārt, tas ir par 5 km īsāks posms, nekā, braucot pa šoseju. Laura gan vēl mēģina spuroties pretī, jo pa zemes ceļu nebūšot laba brukšana, kā arī jau tālumā redzams mēreni garš un visai stāvs augšupceļš uz minētā zemes ceļa, taču nekādas atrunas netiek ņemtas vērā un vienojamies tomēr pieturēties pie sākotnējā plāna. Šajās krustcelēs vēl nedaudz atvelkam elpu, ieturam ūdens maltīti, pafočējamies pie ceļa zīmēm, kā arī Laura nofotografē pāris vīngliemežus kompozīcijā ar velosipēdu, un..

19:13 Turpinām ceļu.

21:00, 106.6 km Kā redzams, pa zemes ceļu braucam visai ilgi, gandrīz apaļas divas stundas. Tas ir visai kalnains – kā nekā tuvojamies kalnainajai Kandavai. Tas gan ir zināmā mērā pat labi, jo var izbaudīt nobraucienus lejup, kad nav jāminas un var piecelties kājās, atslogojot to sāpošo ķermeņa daļu, kas atrodas pastāvīgā saskarē ar velosipēda sēdekli.. Kopumā tomēr šis zemes ceļš ir ļoti labā stāvoklī, braucams, un auto šeit praktiski nemana. Pa ceļam interesants gadījums – pie Vēdzeles upes pamanām kaut kādas savādas radības – suslikveidīgus dzīvniekus – kas ļoti skaļi uzvedas (izsakoties Lauras vārdiem – kliedz kā hiēnas). Nekad laikam brīvā dabā tādus nebija gadījies redzēt, kur nu vēl uzreiz tādu baru – vismaz desmit īpatņi. Kandavas veikalā iepērkam pārtiku vakariņām.

Šādi lopi uz mums vērās ceļa posmā no Ventspils šosejas līdz Kandavai

Šādi lopi uz mums vērās ceļa posmā no Ventspils šosejas līdz Kandavai

21:10 Pārtika iepirkta, dodamies tālāk meklēt mūsu iepriekš sarunātās naktsmītnes.

21:25, 108.5 km Pirmās dienas brauciens nu ir galā, jo esam atraduši sporta halli, kurā par septiņiem latiem tiekam pie istabiņas. Atļauts arī izmantot dušu, kas, protams, tiek izdarīts. Pētu karti, plānojot nākamos ceļus un naktmītņu vietas. Uzladēju aparatūru. Uzpildām ūdens pudeles.

23:59 Dodamies pie miera. Visai vēlu, bet tas nekas – rīt paredzēta atpūtas diena ar mazāku nobraukto kilometrāžu, jo parīt jārealizē galvenais ceļojuma mērķis – dalība Kuldīgas pusmaratona satelītskrējienā.

Pirmās dienas veikums

Pirmās dienas veikums

Nākamā diena..

2 thoughts on “1. diena – 5. augusts

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s