Diena 6

10.08.2012.

Šonakt odi man sakoda pamatā tikai galvu, jo mācības pēc divām reizēm jau nav nekādas – atkal tikai pēc tam pārvilkos ar palagu.

Brokastīs gribējām iet apēst kaut ko kādā veikalā nopirktu, sēžot uz kāda soliņa kanālmalā. Sanāca pat labāk – uzgājām tirdziņu kādas ielas (Viktora Igo, ja gribam būt precīzi) vairāku kvartālu garumā, kur nopirkām šo to ēdamu.

Alīna jau atkal tikusi tirgū..

Alīna jau atkal tikusi tirgū..

Pēc brokastīm gribējām noiet gar centrālo dzelzceļa staciju, lai paskatītos, cikos iet vilcieni uz Montpeljē, un tad doties uz lagūnu sauļoties un peldēties kādā pludmalē. No šiem plāniem gan diez kas nesanāca. Centrālo staciju gan atradām, bet izrādījās, ka biļete uz Montpeljē maksā veselus 5.8 eiro vienai personai – stipri vairāk kā tradicionālā autobusa biļete pusotra eiro vērtībā. Turpat blakus dzelzceļa stacijai gan atradās arī autobusu stacija (varētu jau to saukt arī par autoostu, bet nekādas ēkas te, protams, atkal nebija), bet izrādījās, ka no šejienes atiet tikai Setes vietējie autobusi, bet autobuss uz Montpeljē atiet no citas pieturas, kas meklējama kaut kur citur pilsētā.
Nu neko, tad jāiet vien vispirms uz pludmali. Taču arī te nekā – nonākot līdz lagūnai, secinām, ka te laikam nav paredzēts peldēties, jo visa teritorija izskatās ļoti industriāla un diezgan piemēslota, kā arī neviena peldoša dzīva dvēsele nav manāma. Arī skaidrā nauda bija tikpat kā izbeigusies. Jā, šajās mazajās pilsētiņās (bet varbūt Francijā kopumā?) vispār diezgan bieži jānorēķinās tikai vai nu ar skaidru naudu, vai arī ar čekiem (ko tas vispār nozīmē, vai tas nav kaut kas aizvēsturisks?), pat reizēm restorānos. Nolemjam atrast bankomātu, izņemt naudu un ar autobusu aizbraukt līdz tai pašai Vidusjūras pludmalei, kur peldējāmies vakar, jo iet to gabalu kājām vēlreiz nudien negribas. Tā arī izdarām. Vietējā autobusa biļete, izrādās, maksā tikai vienu eiro.

Parasts autobuss, parasts vietējais

Parasts autobuss, parasts vietējais

Karstums diezgan neizturams (kaut kur pirms tam uz ielas rādīja +35 grādus) – guļu pludmalē un jūtu, ka reāli cepos ārā un degu nost. Drīz vien esmu slapjš no sviedriem – atkal jāiet peldēt, kamēr vēl nav zaudēta samaņa. Ar zināmu piespiešanos kādu nedēļu šādos apstākļos varētu nodzīvot (bet ne darīt kaut ko papildus – skriet vai tamlīdzīgi), bet nudien nesaprotu, kā cilvēki te spēj dzīvot pastāvīgi.. Laikam jau ar laiku pierod? Bet vienalga neticami! Vēlāk gan mums paskaidroja, ka šāds karstums tomēr te neesot gluži ikdiena, bet vairāk tāds kā izņēmums.

Standarts

Standarts

Vakarpusē atvadāmies no Vidusjūras (jau otro vakaru pēc kārtas) un ar 3. autobusu dodamies uz to pieturu, no kuras 102. autobuss mūs aizvedīs uz Montpeljē. Lai gan autobusu saraksti pieturvietās figurē, tie ļoti vāji atbilst realitātei. Piemēram, šis 3. autobuss kavējās 13 minūtes (arī turpceļā līdzīgi), bet 102. autobuss pat 19 minūtes. Taču tas nekas, jo, iebraucot Montpeljē, tiekam lielā sastrēgumā, kas tāpat mūsu brauciena laiku vēl krietni pagarina.

Pa ceļam pa autobusa logu

Pa ceļam pa autobusa logu

Montpeljē ierodamies jau tumsiņā. Šī, izskatās, ir visai liela pilsēta (bet laikam ne priekš Francijas). No autobusa izkāpjam kādā pieturā, no kuras atiet arī tramvaji un vietējie autobusi un kas atrodas pretējā pilsētas galā kā mūsu viesnīca. Saprotam, ka jābrauc ar 2. tramvaju līdz centram, tad jāpārsēžas 1. tramvajā un jābrauc līdz viesnīcas rajonam. Tramvaja biļetes nopērkamas automātos katrā pieturā un maksā 1.4 eiro vienai personai vienam braucienam. Pārsēšanās vietā atrodam veikalu, kurā nopērkam šo to ēdamu, un, nonākuši līdz viesnīcai, ieturam vakariņas, paskatāmies pa TV kaut kādu intelektuālo šovu ar jautājumiem par olimpiskajām spēlēm un dodamies gulēt.

Iepriekšējā diena..

Nākamā diena..

 

One thought on “Diena 6

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s