Diena 4

8.08.2012.

Brokastis mājas saimnieks mums pagatavojis lieliskas – tradicionālās (tiesa, ne šī, bet Bretaņas apgabala) pankūkas, dažādu veidu. Aprūpēti arī mēs tiekam kā tādi nez kādi ārkārtīgi īpašie viesi – gan vakar, gan šodien. Viņam jau laikam parasti tikai francūži brauc ciemos no citām Francijas malām, jo nevienā ārzemju lapā viņa miteklis nav atronams, arī pašam mājas lapas nav. Bet te – viesi, kas runā angliski, pie tam, kā izrādās, pat ne no Anglijas. Nu, katrā ziņā te mums naktsmājas iznāca visādā ziņā ideālas, arī pilsētas nodoklis beigās nebija jāmaksā.

Mūsu pavārs pie viņu tradicionālās lielās pankūku pannas

Mūsu pavārs pie viņu tradicionālās lielās pankūku pannas

Ā, jā, un tēju brokastīs dzērām no tādām kā zupas bļodām – tā te viņiem, liekas, pieņemts.

Es ar pankūku un tējas bļodu

Es ar pankūku un tējas bļodu

No rīta ar autobusu aizbraucam līdz nākamajai pilsētai – Mezei (Meze). Tā jau ir pirmā no plānotajām pilsētiņām, kas atrodas To (Thau) lagūnas krastā. Pašu lagūnu no Vidusjūras atdala zemes strēle, uz kuras atrodas mūsu šīs dienas galamērķis – Sete (Sete). Tātad plānojam apbraukt lagūnai apkārt.

Pārāk daudz laika Mezes apskatei atvēlēt nevaram, tomēr pagūstam izdarīt visu plānoto – apskatīt galvenos objektus, nopeldēties lagūnā un pat iepirkties vietējā tirgū – šeit iegādātās olīvas un desmit mazās desiņas ēdām vēl visu dienu.

Alīna tikusi pie olīvju stenda Mezes tirdziņā

Alīna tikusi pie olīvju stenda Mezes tirdziņā

No Mezes autobuss tālāk caur Lupjanu (Loupian) iet uz Buzigi (Bouzigues). Lupjanu nobildējam tikai caur busa logu, bet Buzigē esam nolēmuši gan papusdienot, gan arī apmeklēt To lagūnas muzeju, kurā attēlots vietējais arods – mīdiju un austeru audzēšana. Arī pašā lagūnā tālāk no krasta redzamas simtiem tā saucamās austeru gultas, kurās aug austeres. Diezgan interesanti.

Skats no Buziges pāri To lagūnai ar tajā redzamajām austeru gultām uz kalnaino Setes pilsētu

Skats no Buziges pāri To lagūnai ar tajā redzamajām austeru gultām uz kalnaino Setes pilsētu

Pēc pusdienām – austeru, mīdiju un gliemežu plates – pagūstam pat vēl nopeldēties siltajā lagūnā, nedaudz pasauļoties un paspēt arī uz pēdējo autobusu uz Seti plkst. 17:40.

Setē, meklējot viesnīcu, nākas visu laiku kāpt kalnā, kas turklāt kļūst arvien stāvāks. Beigās izrādās, ka mūsu miteklis atrodas pašā kalna galā (varbūt Setes augstākajā punktā?), no kura paveras iespaidīgs skats uz pilsētu un lagūnu, kā arī lagūnas otru krastu ar Mezi, Buzigi un citām vietām. Rīt gan izrādīsies, ka šis bijis tikai lokālais, ne globālais Setes augstuma maksimums.

Skats no mūsu pirmās viesnīcas Setē

Skats no mūsu pirmās viesnīcas Setē

Pēdējais kāpuma posms līdz viesnīcai ir, šķiet, teju 45 grādu slīpumā – nudien brīnumaini, kā šeit ielas malās var atrasties novietotas automašīnas un neslīdēt lejup.

Bildē laikam tas stāvums tā īsti labi redzams nav, bet varbūt ir jaušams

Bildē laikam tas stāvums tā īsti labi redzams nav, bet varbūt ir jaušams

Pie viesnīcas atrodam lieliskas atpūtas vietiņas ar galdiem un beņķiem liellapotņu koku paēnā. Šeit uzrīkojam pikniku ar vietējā veikalā iegādātiem labumiem – garo franču maizi un sieru, vēl palikušajām olīvām un žāvētajām sīkdesiņām, kā arī, protams, vīnu.

Vakariņas zem lapotnes

Vakariņas zem lapotnes

Ā, jā, pastaigā pa pilsētu mūs pats piedāvājās nobildēt kāds francūzis, kas draugu bariņā čaloja Setes kanāla malā. Gandrīz vai kā notikums Bezjē, tikai šoreiz vīrs uztaisīja dažas bildes un viss.

Mēs Sardīnē

Mēs Sardīnē

Iepriekšējā diena..

Nākamā diena..

 

 

One thought on “Diena 4

  1. Šī bija gara un interesanta diena. Patiesībā, nedomāju, ka visu tik veiksmīgi paspēsim. 🙂 Varētu teikt, ka apskates objekti paši “iekrita mums rokās”.

    P.S. Kristofers, protams, bija vnk burvīgs 🙂 Tāpat kā viņa gatavotās pankūkas…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s