Diena 2

6.08.2012.

Lidostā mostamies plkst. 4:00, lai 6:50 izlidotu uz Bezjē (Beziers) Francijā. Nolaižoties nākas secināt, ka diezgan stipri līst un nav arī nekāds siltais. Te nu bija mūsu silto zemju atpūta pie Vidusjūras.. Ātrs pārskrējiens no lidmašīnas uz lidostu, pēc tam no lidostas uz autobusu, kas aizved mūs uz Bezjē centru – dzelzceļa staciju. Bija doma ar vilcienu šodien aizbraukt uz Karkasones (Carcassonne) pilsētiņu apskatīt to, bet izrādās, ka ceļš turp un atpakaļ divām personām maksā nedaudz vairāk kā 60 eiro – doma atmesta, un šodien tomēr skatām Bezjē. Lietus jau mitējies un drīz vien atkal kļuvis pilnīgi saulains un karsts kā peklē pie Vidusjūras. Vēlāk izrādīsies, ka esam trāpījuši uz vienīgo īso lietutiņu sazin cik tur ilgā laikā.

Pa ceļam uz viesnīcu kāds vietējais mums piedāvā savu palīdzību, ņemoties stāstīt, ko vislabāk apkārtējās pilsētiņās apskatīt. Nav jau gan tā, ka mēs būtu ko prasījuši, bet nu labi – jaunas zināšanas jau par sliktu nenāks. Alīna tīri labi ar viņu sazinās franciski, bet es saprotu vien atsevišķas stāstījuma daļas. Viņš piedāvā arī izbraukt pa apkārtni ar auto, tikai man būšot jāstūrē, jo viņam no hašiša smēķēšanas vairs neesot labi ar acīm. Arī šobrīd viņš kaut ko aizdomīgu smēķē..

No kreisās - Alīna, vīrs ar hašišu

No kreisās – Alīna, vīrs ar hašišu

Tomēr viņš liekas ļoti izpalīdzīgs un piesaista mūsu sarunai arvien jaunus vietējos, meklējot kādu, kas kaut ko mācētu mums pateikt arī angliski. Viņš gan nesaprot, kā tas var būt, ka esam atbraukuši uz Franciju, bet tomēr ne visu vēl saprotam franciski. Tā jau gan ir. Pēc laba laiciņa tomēr tiekam no viņa vaļā un dodamies uz savu viesnīcu.

Pēc dažu lieko mantu atstāšanas viesnīcā dodamies ekspedīcijā pa pilsētu, apskatot svarīgākos objektus – tiltu pār Orbas (L’Orb) upi, pa kuru pāri tek kanāls Du Midi (kas tāds iepriekš nekur nebija redzēts), katedrāli augsta kalna galā, vēršu cīņu priekšnesumu arēnu, vecpilsētu, jauno un veco tiltu pār upi un citas lietas.

Pār upi tilts, bet pa to tek kanāls, pa kuru brauc arī kuģīši

Pār upi tilts, bet pa to tek kanāls, pa kuru brauc arī kuģīši

Lieliskas vakariņas āra ēstuvē pie viesnīcas (ceptas mīdijas un vēl šis tas), vēl nedaudz pastaigas pa naksnīgo vecpilsētu un pie miera.

Bezjē naktī

Bezjē naktī

Iepriekšējā diena..

Nākamā diena..

5 thoughts on “Diena 2

  1. * Pēc gulēšanas lidostā ieraudzīt gaidītajā “siltajā un saulainajā” galamērķī lietu un pelējas debesis nav diez cik forši… Atzīšos, tajā brīdī es sāku nedaudz bažīties par to, kā viss tālāk izvērtīsies… 😀 Par laimi, manas bažas drīz vien liedēja karstā Vidusjūras saule.

    * Par notikumi pēc hašišu cienošā kunga satikšanas – vienu brīdi mani pavisam nopieti sāka satraukt jautājums par to, kā lai tiek no viņa vaļā, jo izskatījās, ka viņš ir nolēmis mums sekot un pavadīt ar mums šo dienu… 🙂 Par laimi tas tomēr izpalika.

    * Žēl, ka nav ielikta kāda no skaistajām bildēm, kas bildētas no baznīcas torņa augšas. Tur bija tik smuki! 🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s