Kas vēl bez skriešanas?

Sveiki!

Nedaudz informācijas par mani varat izlasīt šajā lappusē. Galvenais, ko vērts par mani zināt, laikam ir dažas lietas, kas jāņem vērā, mēģinot veikt ar mani kaut kāda veida komunikāciju. Ja šīs lietas nezina vai neievēro, komunikācija parasti izvēršas par bezjēdzīgu garu laika izšķiešanas paveidu, kura rezultātā neko jaunu `komunikators` no manis uzzinājis nav.. 😉 Šādas bezjēdzīgas diskusijas piemērs redzams zemāk.

Tad nu tās lietas:

1) Esmu vīrs! Vecs vīrs!

2) Ja vēlaties vērsties pie manis kādā jautājumā, esiet savā runā īsi, bet precīzi! Ja izteiksiet frāzi, kas nesaturēs jautājumu, atbildes nebūs. Ja jautājums nebūs noformulēts precīzi, atbilde būs `Nesapratu jautājumu`.

3) Pirms uzdodiet man jautājumu (precīzi noformulētu, protams), pārliecinieties, ka tā jautājuma daļa, kas izteikta kā aplgavojums, atbilst patiesiem faktiem! Ja fakti būs aplami, atbilde būs `Nekorekti ievaddati`. Šis pamatā attiecas uz tādiem jautājumiem, kas sākas ar `Kāpēc`, `Ja jau …, tad kāpēc/kā nākas/kur/… …` u.tml., bet, protams, par faktu patiesumu jāpārliecinās jebkura jautājuma gadījumā.

4) Nemēģiniet mani saniknot, tas nekad nevar novest ne pie kā laba. Viens no vienkāršākajiem veidiem kā mani saniknot ir izrādīt tumsonības pazīmes pašos vienkāršākajos matemātikas pamatos. Ja nezināt, cik ir sin Pi,  tad varu sākt skatīties uz jums ar šķību aci, bet, ja nezināt precīzu atbildi uz jautājumu, cik ir kvadrātsakne no 49, tad, protams, ar to arī viss ir pateikts, un saruna praktiski ir beigusies. Vēl mani var saniknot, neatšķirot ciparus no skaitļiem un saucot skaitļus par cipariem. Tāpat tracinoši ir arī, ja jauc pamata skaitļa vārdus ar kārtas skaitļa vārdiem (tas gan parasti neattiecas uz sarunu mutiski, bet saziņu rakstiskā veidā). Saniknošana labi izdodas arī, lietojot savā latviskajā runā stila kļūdas..

5) Reizēm sarunas laikā man gadās nejauši pavaicāt sarunu biedram nosaukt kādu skaitļa 7 pakāpi. Pārāk daudz septītnieka naturālo skaitļu pakāpes, protams, neviens varbūt no galvas nezinās un ātrumā aprēķināt arī nevarēs, bet, ja zināt tās (manuprāt) galvenās – 1., 2., 4. un 8., tad ar to vajadzētu pietikt, lai atstātu uz mani labu iespaidu. Protams, nevajag arī apjukt, ja pajautāju pretējā virzienā – piemēram, cik ir 8. pakāpes sakne no 5764801 vai cik ir kvadrātsakne no 2401 (atkal – atbildei jābūt precīzai, nevis tikai jānosauc viena no pareizajām atbildēm).

Pietiks gudrību – jauku jums dienu! 🙂

Ja vēl nav miera, varat apskatīt arī papildus septiņas lietas par mani.

Piemērs bezjēdzīgai diskusijai piektdienas vakarā:
Sarunu Biedrs: Sveiks!
OreMan: Sveiks!
SB: Šodien ārā ziema – foršs laiciņš!
OM: (nav reakcijas)
SB: Tev droši vien arī tāds laiks patīk..
OM: (nav reakcijas)
SB: Vai Tev šāds laiks patīk?
OM: Tieši tā!
SB: Vai brauksim uz kalnu?
OM: Tieši tā!
SB: Labi, tad tiekamies rīt no rīta, ja?
OM: Nebūt nē!
SB: Kā? Kāpēc tad Tu teici, ka brauksi uz kalnu, ja patiesībā nebrauksi?
OM: Nekorekti ievaddati
SB: Vai patiesībā Tu uz kalnu nebrauksi?
OM: Nebūt nē!
SB: Kāpēc tad teici, ka brauksi?
OM: Jo braukšu
SB: Vai tiesa, ka Tu uz kalnu nebrauksi?
OM: Nebūt nē!
SB: Vai brauksi?
OM: Nesapratu jautājumu
SB: Vai Tu brauksi uz kalnu?
OM: Tieši tā!
SB: Kad Tu brauksi uz kalnu?
OM: Nezinu precīzi
SB: Vai Tu rīt brauksi uz kalnu?
OM: Nebūt nē!
SB: Skaidrs. Tātad sākumā Tu biji domājis, ka mēs vispār kaut kad varētu braukt uz kalnu, jo nebiju specificējis neko precīzāk?
OM: Tieši tā!

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s