Elektrības sāga turpinās

surveyor-home-pagePavisam īsi šoreiz par to, kas jauns noticis manas mājas būvniecības sakarā un kā uz priekšu pabīdījusies elektrības ievilkšanas lieta, par kuru rakstīju pagājušoreiz.

Toreiz viss beidzās ar sajūsmu par ietaupītajiem līdzekļiem plānotās strāvas jaudas samazināšanas dēļ. Tad nu, lai varētu ierīkot elektrības pieslēgumu, zemes gabalam vispirms bija nepieciešams veikt topogrāfisko uzmērīšanu, ko pasūtīju tai pašai firmai, kas projektēs pieslēgumu. Pēc kāda laika tika dabā novērots, ka pa manu zemes pleķi staigā mērnieks un veic savas darbības. Vēl pēc kāda laika saņēmu no mērītājfirmas ziņu, ka mērnieks secinājis, ka manam zemes gabalam nav veikta arī kadastrālā uzmērīšana, bet, lai vēlāk varētu būvvaldē (vai kur citur?) saskaņot elektropieslēguma projektu, tādai būs būt. Šī firma gan ar kadastrālo uzmērīšanu nenodarbojas, tāpēc man atkal lielie prieki – meklēt kādu, kas ar to varētu tikt galā.

Atkal e-pasti (un diemžēl arī zvani – jā, to nācās darīt man pašam, jo sieva diemžēl tieši šajā laikā bija aizbraukusi trīs nedēļas mācīties Francijā) vairākām firmām, ko esmu atradis kā kadastrālo uzmērīšanu veicējus, un secinājumi līdzīgi kā ar elektropieslēguma būvprojektu izstrādātājiem un topogrāfiskās uzmērīšanas veicējiem – cenu atšķirības ir vienkārši grandiozas. Galu galā izvēlos firmu, kas sola saprātīgā termiņā veikt uzmērīšanu par 450 eiro. Bet bija arī vairāk kā divas reizes dārgāki piedāvājumi..

Pasūtīju kadastrālo uzmērīšanu, un atkal bija laiks gaidīt, kamēr process virzīsies uz priekšu bez manas līdzdalības. Pa to laiku, jau domājot uz priekšu (patiesībā jau pat drusku agrāk), biju atradis sev arhitektu, kurš specializējas pasīvo māju projektēšanā. Tad nu vienu dienu sarunājām aizbraukt uz zemes gabalu un aplūkot potenciālo mājas vietu klātienē. Izstaigājām gabalu, izsvērām zemes īpatnības (piemēram, mitrumu), elektrības stabu atrašanās vietas, visādas citādas vēlmes, un rezultātā apmēram secinājām, kurā vietā māja varētu atrasties. Arhitekts arī ierosināja elektrības kasti taisīt nevis pie ceļa, bet gan pie elektrības staba, kas ir mana zemes gabala vidū, lai nebūtu velti jāvelk kabelis no staba līdz ceļam un pēc tam atpakaļ līdz mājai. Neviens no mums gan īsti nezināja, vai tā drīkst darīt, vai arī kastei noteikti jābūt pie ceļa, lai tai varētu piekļūt Latvenergo vīri, tāpēc arhitekts piedāvāja pats sazināties ar manu elektropieslēguma projektētāju un šīs lietas pārrunāt. Ļoti labi! Vēlāk pārrunu rezultātā tiks secināts, ka tā tiešām var darīt.

Paralēli procesam ar arhitektu norisinājās kadastrālās uzmērīšanas darbi, un rezultātā uz 11. augustu tika nolikts datums, kad pie zemes gabala jāsapulcējas visiem maniem kaimiņiem, lai mēs kopā aplūkotu manas jaunuzmērītās robežas un ar saviem parakstiem apliecinātu, ka visam piekrītam. Aizbraucu, ar mērnieku izstaigājām un aplūkojām stabiņus zemes gabala stūros (divus no tiem man esot pienākums pārtaisīt par kupicām, lai ko tas arī nenozīmētu – laikam vienkārši esošo stabiņu vietā jāierok tādi kārtīgāki stabi), un sagaidījām ieinteresētos kaimiņus vienas personas izskatā. Kadastrālās uzmērīšanas laikā mana zemes gabala kritiskākā robeža, par kuru biju bijis ļoti bažīgs, vai tā neiet manam pērnajā vasarā uzbūvētajam šķūnim pa vidu, tika nobīdīta kaimiņa virzienā par vairākiem metriem, līdz ar ko varēju atviegloti uzelpot par sava šķūņa drošību – nu jau visai pamatoti varu cerēt, ka to neviens neliks nojaukt. Taču zemes gabala kopējais izmērs uzmērīšanas rezultātā nedaudz samazinājās – no 3.4 ha uz 3.2456 ha. Pusotru tūkstoti kvadrātmetru kaut kur esmu pazaudējis, bet liela skāde no tā man, domājams, nebūs.

Atjaunotās robežas nu jau pieejamas arī Zemesgrāmatā, kā arī tas, ko šī mērnieku firma sauc par Lietu, ticis man arī atsūtīts pa pastu. Pašreizējā situācija tātad ir tāda, ka jaunās zemes robežas jāiezīmē jaunveidojamajā topogrāfijā, tad tā kaut kur jāsaskaņo, tad var pabeigt veidot elektropieslēguma projektu, kuru arī tad varēs saskaņot, un tad jau varēs beidzot arī sākt vilkt elektrību. Labā ziņa ir tāda, ka no visiem šiem darbiem man pašam nav jādara nekas – lietas notiek neatkarīgi no manis, un, cik saprotu, jau šīs nedēļas laikā jaunā topogrāfija un elektrības pieslēguma būvprojekts tiks man nosūtīti izskatīšanai.

 

Advertisements

2 thoughts on “Elektrības sāga turpinās

  1. “un diemžēl arī zvani – jā, to nācās darīt man pašam, jo sieva diemžēl tieši šajā laikā bija aizbraukusi trīs nedēļas mācīties Francijā”

    protams, ka pašam nekas tāds nav jādara, tas ir vīrieša necienīgi meklēt mērnieku!!! Kur tā sieva bļin vazājas!!??

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s