Gaišas ziņas par tumšo lietu elektrību

Lēnām bīdu uz priekšu elektrības pieslēgšanas projektu savam zemesgabalam. Jau rakstīju, ka negatīvs pārsteigums man bija tās milzu izmaksas, kas saistītas ar šāda pieslēguma ierīkošanu – EUR 3034.30 + PVN par ierīkošanas darbu veikšanu jāmaksā Sadales Tīklam, kā arī vēl jāmaksā elektropieslēguma būvprojekta izstrādātājam vismaz EUR 650.00 + PVN par būvprojektu un vismaz EUR 330.00 + PVN par topogrāfijas plāna izstrādi. Bet nu neko – kas jādara, jādara..

Taču nesen padzirdēju, ka no augusta par elektrību būšot jāmaksā arī abonēšanas maksa, pat to nelietojot. Maksas apjoms būšot atkarīgs no pieslēguma tehniskajiem parametriem, tas ir, no vienlaicīgi maksimālās slodzes un tai atbilstošās ievadaizsardzības aparāta nominālās strāvas. Droši vien pārlieku lielai atšķirībai starp līdzīgu maksimālo slodžu pieslēgumiem nevajadzētu būt, bet, pirms iesniegt projektēšanas uzdevumu, tomēr nolēmu pamēģināt no Sadales Tīkla dabūt cenas novērtējumu citai slodzei. Iepriekš biju pieprasījis maksimālo slodzi 26kW ar atbilstošo nominālo strāvu 40A (šis bija tas variants, kas man maksātu tos 3034.30 eiro), bet, saprotot, ka privātmājai būtu gana arī ar mazāk jaudīgu pieslēgumu, iesniedzu Sadales Tīklam vēl vienu cenas pieprasījumu, šoreiz norādot tikai 16kW slodzi un 25A nominālo strāvu. Kas zina – varbūt ne tikai abonēšanas maksa, bet arī pieslēguma ierīkošanas izmaksas sanāks mazliet zemākas?

Liels bija mans pārsteigums, saņemot atbildi no Sadales Tīkla ar secinājumu, ka elektrības pieslēguma ierīkošana pēc šī jaunā varianta man izmaksātu.. vien 1123.83 eiro.. Zemāk redzams šīs maksas atšifrējums pa cenu kategorijām abiem pieslēguma variantiem.

Iepriekšējais pieslēguma pieprasījums - 26kW, 40A

Iepriekšējais pieslēguma pieprasījums – 26kW, 40A

Jaunais pieslēguma pieprasījums - 16kW, 25A

Jaunais pieslēguma pieprasījums – 16kW, 25A

Kā redzams, salīdzinot ar manu iepriekšējo pieprasījumu, jaunajā variantā ir pazudusi vesela (turklāt cenas ziņā visapjomīgākā) kategorija – „0.4kV piekarkabeļu līnijas izbūve pa esošiem balstiem”. Nav ne jausmas, ko tas nozīmē, bet bēdāties par šīs interesantās un dārgās lietas iztrūkumu netaisos.

Vēl jo lielāks mans pārsteigums bija tāpēc, ka šie tehniskie parametri (16kW, 25A) ir tieši tādi paši kā manā pieprasījumā pirms trim gadiem, kad Sadales Tīkls man prognozēja ierīkošanas cenu 2458 LATUS. Zemāk redzams šīs seno laiku maksas atšifrējums (neaizmirstam, ka šeit viss ir latos) pa cenu kategorijām.

Sensenais pieslēguma pieprasījums LATOS - 16kW, 25A

Sensenais pieslēguma pieprasījums LATOS – 16kW, 25A

Redzams, ka šo triju gadu laikā ir zudusi vajadzība pēc kategorijas „Transformatora apakšstacija (portālbalstā)”, kas arī bijusi ar milzu vērtību un sastādījusi lauvas tiesu no sensenā potenciālā pieslēguma izmaksām. Tas laikam nozīmē, ka pa šo laiku kāds no kaimiņiem ierīkojis jaunu elektrības pieslēgumu vai palielinājis jaudu kādam esošam pieslēgumam tiktāl, ka bijis nepieciešams ierīkot jaunu transformatora apakšstaciju, līdz ar ko manā gadījumā tāda vairs nav jāierīko? Lai vai kā, arī par šīs kategorijas zudumu daudz neskumstu..

Tad nu, priecājoties par savu ~2000 eiro ietaupījumu, cepu augšā pieteikumu Sadales Tīklam par elektropieslēguma ierīkošanu, norādot pieteikuma veidlapā arī sevis izvēlēto būvprojekta izstrādātāju, kas bija viena no manā iepriekšējā rakstā pieminētajām būvfirmām. Aizsūtīju savu pieteikumu arī šai firmai, un rezultātā saņēmu atpakaļ vēl vienu pārsteigumu – izrādās, ka manis veikto izmaiņu tehniskajos parametros rezultātā arī šīs firmas pakalpojumu izmaksas (būvprojekts un topogrāfiskais plāns) ir samazinājušās (ne gluži trīs reizes kā gadījumā ar pieslēguma ierīkošanas darbiem, bet tomēr ievērojami – būvprojekts nu 786.50 eiro vietā man maksās 484.00 eiro, bet topogrāfijas plāns – 399.30 eiro vietā 326.70 eiro.

Tā nu tagad esmu visus (cerams) nepieciešamos dokumentus iesniedzis gan būvfirmai, gan Sadales Tīklam, būvfirma, iespējams, jau sākusi plānot mana zemesgabala topogrāfisko uzmērīšanu, bet es tikmēr varu sēdēt, rokas klēpī salicis, un prātot, kur nu tērēt ietaupītos 3671.50 + 786.50 + 399.30 – 1359.83 – 484.00 – 326.70 = 2686.77 eiro! 🙂

 

One thought on “Gaišas ziņas par tumšo lietu elektrību

  1. Piebildīšu, ka šī tāme ir aptuvena un faktiskās izmaksas var beigās tomēr būt lielākas nekā norādījis Sadales tīkls kā tas bija manā gadījumā. Ne divas reizes, bet tomēr būtiski tāpeč nesteidz vēl tērēt savus ietaupījumus;)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s