Nedēļas nogales izklaides 1/3 – Nakts skrējiens

Pērnā nedēļas nogale sanāca diezgan intensīva, samērā daudz ko pagūstot tajā ietilpināt. Kā izrādās, divdesmit četrās stundās var tīri daudz ko paspēt sadarīt, ja vien lielu daļu no šī laika bezjēdzīgi nenoguļ.. Tiesa, vēlāk var nākties bezjēdzīgi nogulēt ar uzviju..

Piektdiena, 15:30

Dodos prom no darba, lai vakaru pavadītu mājās, bezjēdzīgi to noguļot, jo kas zin, kad nākamreiz tikšu pie šīs nodarbes.

Piektdiena, 17:00

Esmu ar velo atripinājies mājās, pa ceļam vēl nopērkot šo, to ēdamu, esmu šo, to arī apēdis un dodos gulēt. Ārā spoži spīd saule, bet cenšos to caur aizvērtajām žalūzijām neredzēt. Modinātājs uzlikts uz plkst. 23:00.

Piektdiena, 20:00

No darba pārradusies arī Alīna, arī laikam kaut ko apēdusi (neesmu gan drošs) un arī dodas pie miera. Mans miegs tiek nedaudz iztraucēts, bet ne traki.

Piektdiena, 21:30

Vairs nevaru nogulēt.. Esmu pamodies un guļu nomodā. Ārā līst kā pa Jāņiem, kas jau aiz muguras un kuros nelija kā pa Jāņiem. Prātoju, kā šādos laika apstākļos būs skriet, laikam diez kas nebūs. Mēģinu iemigt, bet nesanāk.

Piektdiena, 22:30

Nolemju palasīt grāmatu, ja reiz aizmigt tāpat diez ko vairs nav sanācis. Palasu stāstu par ilkņiem un to īpašnieku – Balto. Alīna guļ miegā, drīz būs jāmodina.

Piektdiena, 23:00

Alīna arī pamodusies, man noskan iepriekš uzliktais modinātājs. Lēnām sākas rosība, jo taču iestājies rīts un jāceļas augšā. Tiek vārīta tēja, ēstas brokastis, ja par ēdienreizi šajā laikā tā drīkst izteikties.

Piektdiena, 23:50

Esam sapakojuši līdzņemamās mantas, saģērbušies skriešanas tērpos un dodamies laukā uz auto. Lietus ir nedaudz mitējies, vairs negāž kā ar spaiņiem, bet tikai nedaudz līņā.

Sestdiena, 00:10

Ierodamies Biķernieku trasē. Pirmo reizi mūžā ar savu auto braucu tieši pa Biķernieku trasi.. Secinām, ka pa mazo trases apli skrien kaut kādi nenormālie, kam laikam nakts vidū nav nekā cita, ko darīt.. Izrādās – te notiek VSK Noskrien biedra Kuka organizētais nakts koptreniņš `No saulrieta līdz saullēktam`. Cilvēki skrien jau kopš plkst. 22:20, kad rietēja saule. Ja jau esam atbraukuši, tad arī piereģistrējamies skrējienam.

Sestdiena, 00:13

Startēju savā pirmajā aplī, bet Alīna pagaidām vēl paliek starta/finiša zonas teltī nogaidīt. Skrienu Vibramos, jo Biķernieku trases asfalts manām pēdām pārāk ass. Alīna gan vēlāk skries basām, jo laikam jau vairāk norūdījusies, kā nekā jau vairāk kā mēnesi no vietas skrējusi katru dienu tikai pa baso, tādējādi kļūdama par pirmo cilvēku Latvijā, kas ko tādu paveicis.. (sakiet, ja zināt kādu īpatni, kas to paveicis agrāk). Lietus vēl līņā, bet skriet var. Trase pārsvarā bez ūdens, tikai vienā vietā pāri visai trasei liela peļķe.

Organizatori fiksē visiem noskrieto apļu skaitu

Organizatori fiksē visiem noskrieto apļu skaitu

Sestdiena, 1:00

Vēl skrienu. Nu arī Alīna jau noskrējusi apmēram vienu apli un atpūšas starta/finiša teltī. Es skrienu pret pulksteņa rādītāja virzienā, bet lielākā daļa pārējo skrējēju – pa pulksteni. Nakts melnumā dažus atpazīstu vien pēc balsīm, citus vispār nekā.

Lai nebūtu pārāk garlaicīgi un vienmuļi, esmu izdomājis katru ceturto apli skriet tādā ātrākā tempā. To arī daru. Aplis man sanāk ap 2.25 km garš:
1. aplis – 12:29 (iesildīšanās)
2. aplis – 11:44
3. aplis – 11:39
4. aplis – 10:33

Sestdiena, 2:00

Vēl skrienu. Alīna jau plāno beigt atpūtu un noskriet vēl vienu apli. Lietus mitējies. Peļķe trasē sarūk. Vēl joprojām ir spēks katru ceturto apli veikt ātrākā tempā:
5. aplis – 11:47
6. aplis – 11:52
7. aplis – 12:12
8. aplis – 10:23

Tas, kas no peļķes bija palicis pāri īsi pēc saullēkta

Tas, kas no peļķes bija palicis pāri īsi pēc saullēkta

Sestdiena, 3:00

Vēl skrienu. Alīna jau finišējusi ar diviem noskrietiem apļiem, nu rosās starta/finiša zonā. Jau kļūst manāmi gaišāks. Pirms brītiņa trases malā redzēju aizkustamies kādu melnu dzīvnieku, kas līdzinājās kaķim. Jau pirms laba laiciņa pieveikta pusmaratona distance – 1:49:51, bet pēc tam apļu laiki nedaudz krītas, lai arī ātrajā aplī tempu vēl joprojām saglabāju:
9. aplis – 12:12
10. aplis – 12:38
11. aplis – 12:37
12. aplis – 10:21

Nu jau noskrieti ap 30 km, un sāku prātot, cik daudz tad īsti skriet. Sākumā nebiju domājis skriet līdz pašam saules lēktam plkst. 4:32, bet nedaudz virs 30 km gribējās noskriet. Tā kā šogad katru nākamo mēnesi skrienu vairāk kilometru, kā saskriets iepriekšējā, tad jādomā arī par šo aspektu – līdz maija kilometrāžai man pirms šodienas skrējiena pietrūka vēl nepilni 37 km, kas tad jāpieveic šajās pēdējās divās jūnija dienās. Varbūt pieveikt tos visus jau šodien un rīt tikai paniekoties ar kādiem pāris kilometriem?

Sestdiena, 4:00

Vēl skrienu. Jau pieveikts maratons – 3:46:20. Nu jau pavisam gaišs palicis, līdz saules lēktam vairs nieka pusstundiņa, bet skriet kļuvis jau gana grūti. Peļķe vairs nav pāri visai trasei, šaurākā vieta jau pilnīgi izsīkusi, līdz ar ko visa trase nu skrienama pa sausumu. Esmu nolēmis pabeigt šo skrējienu ar apaļiem 20 apļiem, bet pēdējo vairs netaisīt ātro, jo nav labi pabeigt skriešanu uz ātras nots, nemaz neatsildoties. Tā nu pēdējais ātrais aplis sanāk sešpadsmitais, un pašam brīnums par to, ka pēc ~34 noskrietiem kilometriem vēl esmu spējīgs uz tādu saņemties, jo pārējos apļos ātrums krietni krities:
13. aplis – 12:45
14. aplis – 12:55
15. aplis – 12:53
16. aplis – 10:29

Sestdiena, 4:17

Finišēju 20. apli un līdz ar to visu skrējienu!

Viens no pēdējiem diviem apļiem, laikam deviņpadsmitais

Viens no pēdējiem diviem apļiem, laikam deviņpadsmitais

Visu šo laiku esmu skrējis praktiski bez apstājas (vien kādā 5. aplī palaidu vaļīgāk Vibrama aiztaisāmo, jo sāka berzt) un pilnīgi bez ēšanas un dzeršanas. Tagad, pēc finiša, varu padzerties ūdeni, tēju un apēst kādu cepumu, nekas vairāk nav dabūnams, neko neesmu paņēmis līdzi. Bet ir forši, kopumā esmu noskrējis apaļus 45 kilometrus jeb ceturto ultramaratonu savā mūžā (no tiem tikai divi bijuši sacensībās). Pēdējie četri apļi, protams, sanākuši vislēnākie:
17. aplis – 12:30
18. aplis – 12:57
19. aplis – 13:00
20. aplis – 13:32 (jau krietni lēnāka atsildīšanās).

20. apļa finišs

20. apļa finišs

Pēc 20. apļa finiša gan nācās paskriet vēl 300 metrus pa trasi, lai finišētu ar apaļiem 45 kilometriem, nevis nieka 44.7.

Sestdiena, 4:32

Oficiāli lec saule. Bariņš skrējēju šajā brīdī dodas vēl vienā, pēdējā, aplī, lai sveiktu sauli, bet es neesmu starp viņiem. Man ar saviem 45 kilometriem šodienai pietiks, un šo laiku izmantoju, lai pārvilktu sausas drēbes un apēstu vēl kādas cepumu drumstalas un tamlīdzīgus pārpalikumus. Piekusums kājās arī tomēr liek par sevi manīt. Vēl jātiek mājās.

Finiša zonā

Finiša zonā

Turpinājums sekos jau rīt, tāpēc palieciet kopā ar mani..

P.S. Par bildēm paldies Tālim Paeglim.

Advertisements

3 thoughts on “Nedēļas nogales izklaides 1/3 – Nakts skrējiens

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s