Sacensību epopeja – Vīlandes ezera skrējiens

Iepriekšējo sacensību epopejas skrējienu – Biķernieku pusmaratonu – meklēt šeit!

1. maijs – Skrējiens apkārt Vīlandes ezeram

Domāju – cik ilgi tad varēs šis skrējiens saglabāties kā vienas no manām topa sacensībām un palikt atmiņā kā ļoti foršs skrējiens. Nu jau piedalījos šeit ceturto gadu pēc kārtas (redz, kur pat uzraku nelielu paša aprakstu par savu pašu pirmo dalības reizi), kaut kad taču tam ir jābeidzas, ne tā? Nu jā, nevaru lepoties, kā to darīju ar Biķerniekiem, ka te būtu piedalījies visos ezera apskrējienos, jo tie nu jau bijuši kopskaitā 84.. Jā, bet šogad vēl nekā – arī šoreiz skrējiens izvērtās pagalam lielisks un manā skrējienu topā pozīciju notur. Ja ne notur, tad tikai pakāpjas vēl augstāk.

Nu jā, arī skrēju basām kājām. Arī ne tādēļ, ka Biķerniekos arī būtu skrējis pa baso, bet gan tādēļ, ka arī pērn Vīlandē tā skrēju. Atkal skrēju bez Garmina, ko man kārtējo reizi bija atņēmusi sievas kundze, domājot tikai par sevi un ne nieka neieklausoties manās pirmsstarta žēlabās. Nu labi, viņa man sagādāja standarta brokastu ēdienu, kā arī striķi, ar ko pakārt.. ui, tas ir, potītei piesiet čipu (tas gan izrādījās lieks, jo organizatori šoreiz bija gājuši līdzi laikam un sarūpējuši čipus iekš pie purna spraužamajiem numuriem.. un ar purnu es šeit domāju vēderu), kā arī palīdzēja man izvēlēties pēcfiniša picu un vēl šā tā aprūpēja.. Nu jā, un varbūt arī jāņem vērā, ka man nebija nekādu pirmsstarta žēlabu par Garmina nepieciešamību.. Bet tas viss jau nemaina faktu par augšminētajām egoisma izpausmēm.

Lidoju..

Lidoju..

Skrējās nudien lieliski – dažos asāka seguma posmos ļāvu sevi pāris censoņām apspēt, bet pamatā gāju visiem garām. Labi jau labi, tas ir par vāju teikts, patiesībā jāpiemetina vēl atslēgas vārdi `kā stāvošiem`. Un kā es lidoju cauri aruma posmiem, pāri laukiem.. Liekas, ka manas pēdas vien pāris vietās šeit skāra zemi, pamatā tomēr biju zemā lidojumā. Pirms starta biju pasmējies par tēta jautājumu, vai šoreiz mēģināšu palīst zem 50 minūtēm.. Mans iepriekšējā gada sniegums bija bez sekundes apaļas 55 minūtes, bet klusībā cerēju, ka varbūt izdosies pārspēt savu rekordu šajā trasē, ko ar apaviem kājās uzstādīju pirms diviem gadiem – 53:03. Nu jā, zem 53 minūtēm nebūtu slikti palīst, bet zem 50.. Nu, kamoon, ir taču arī kaut kādas robežas.. 🙂 Jā, neko nebiju mācījies no Biķernieku pusītes un veselu piecu minūšu uzlabojuma tur. Galu galā savu ātrumu es trasē nezināju (atsaucam atkal atmiņā egoistisko sievu), tāpēc noskrēju atkal teju piecas minūtes ātrāk par savu rekordlaiku – 48:16. Jā, bet šoreiz mani pēc finiša igauņu televīzija vairs neintervēja, tas gan slikti 😦 Tik vien kā tips, kuru laikam biju noskrējis, kaut ko pateica man igauniski (lai gan valodu neprecizēju) un pēc mulsuma manā sejā atkārtoja, liekas, to pašu angliski – Good job!

Finišā

Finišā

Pa ceļam igauņi visādi apsaukājās.. Gan `dubļi, dubļi` sauca, gan arī kaut ko par paljajalu.. Centos neņemt vērā.

Vīlandes skrējiena mājas lapā, starp citu, var noskatīties nelielu video reportāžu no pasākuma 5 stundu un 13 minūšu (un patiesībā vēl divu sekunžu) garumā.

Labi, šodienai pietiks, bet jau nākamajā darba dienā (tas ir, pirmdien) – par Stipro skrējienu 5!

Advertisements

One thought on “Sacensību epopeja – Vīlandes ezera skrējiens

  1. Lai jau viss ir precīzi – brokastis Tev nesarūpēja sieva, bet gan Ainars! 😉

    Kaut kā neredzēju lielo paldies sievai par sagādāto pārsteigumu par savu rezultātu! 😉 Bet vispār – galīgi bezkaunīgs skrējējs (par rezultātu pat nerunāsim!)! Ņemot vērā, ka Garmina īpašniece ir sieva, kas jau tāpat Tev laipni to aizdod lielākajā daļā sacensību, tad nu te vispār iepīkstēties pat nevajadzētu, citādi, nez, kā tur nākotnē viss izvērtīsies… 😀

    P.S. Bet Vīlandes skrējiens, protams, ir viens superīgs pasākums! 😉

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s