Trīsdesmit trešais – pēdējais – saraksta izpildes mēnesis

Tas brīdis nu ir pienācis – galā jau gads, kas faktiski tikai nesen vien sākās, un arī manam sarakstam ir tūlīt, tūlīt jau pēdējā stundiņa klāt. Decembris bijis pēdējais pilnais mēnesis, kas vēl ietilpst saraksta termiņā. Oficiāli saraksts beidzas 2013. gada 2. janvārī, tā kā teorētiski pa šīm divām jaunā gada dienām es vēl varu kādu no neizpildītajiem punktiem pagūt izpildīt. Vai tas īstenosies arī praktiski? Laiks rādīs! Decembrī šis tas no vēl nepagūtajiem punktiem ir izdarīts, tā kā var teikt, ka esmu darījis, ko varējis.

29. Veikt 2*101 vēderpreses vingrinājumu no vietas, darot to pareizi

Uz priekšu šo pabīdīju, 22. decembrī uztaisot vēderpreses vingrinājumu jau apaļas simts reizes, tātad puse no prasītā, var teikt, ir jau sasniegta. Kā tagad pēc saraksta termiņa beigām ies ar atlikušo pusi, grūti teikt. Vēl joprojām domāju, ka 202 reizes uztaisīt ir pilnīgi nereāli, bet jāatzīst, ka, punktu uzsākot man tas pats likās arī par 101 reizi, tā kā..

33. Braukāties no kalna ar sniega dēli

Šo punktu man bija iespēja decembrī izpildīt, kad Ziemassvētku brīvdienās viesojos Valmierā, kas, kā zināms, ir gluži blakus Baiļu kalnam, bet dēļa braukšanas diena diemžēl tika izniekota, tā vietā aizejot paslidot.. Uzreiz pēc tam sniegs sāka kust, sākas lieti un iestājās pavasaris, tā kā arī šajā gadā ar dēli atkal pabraukāties nesanāca. Atceroties vecos, labos laikus, kad ar dēli mēdzu braukāties itin (vismaz salīdzinoši) bieži, cerams, ka izdosies to vēl šoziem izdarīt jau pēc saraksta termiņa beigām.

50. Uzņemt savā auto kādu stopētāju

Arī šo punktu man nebūtu vajadzējis atlikt uz pēdējo brīdi.. To varu tagad teikt retrospektīvā, kad mans auto vairs nav īsti braucamā stāvoklī. Šis tātad arī nokļūst neizpildīto punktu čupiņā.

53. Veikt ierakstus emuārā par katru no izpildītajām lietām

Šis punkts ticis apzinīgi pildīts visa saraksta dzīves laika garumā, un nu līdz ar to var tikt ieskaitīts pie izpildītajiem punktiem.

56. Ziedot labdarībai trīs Latvijas latus par katru punktu no šī saraksta, kuru neesmu izpildījis

Ar šo punktu ir iznākusi visai interesanta situācija. Loģiskāk būtu, ja šis būtu izdalīts atsevišķi no saraksta punktiem kā sekas pārējo punktu [ne]pildīšanai. Tagad iznāk divi varianti:

1) šo punktu uzskatu par neizpildītu –> tas jāskaita klāt pie neizpildīto punktu skaita –> jārēķina ziedojamā summa, balstoties uz neizpildīto punktu skaitu –> jāziedo sarēķinātā summa –> pag, bet tad jau šis punkts tomēr tiktu izpildīts un sākotnējam uzstādījumam būtu iegūta pretruna..

2) šo punktu uzskatu par izpildītu –> tātad jāziedo summa, kas sarēķināta, balstoties uz neizpildīto punktu skaitu –> šis punkts netiek iekļauts neizpildīto punktu skaitā –> ziedošana notiek pēc saraksta termiņa beigām, kad ir skaidri zināmi neizpildītie punkti un to skaits –> pag, bet tad jau sanāk, ka šo punktu termiņā tomēr neesmu izpildījis, kas atkal ir pretruna sākotnējam uzstādījumam..

Tā nu jebkurā gadījumā nonākam pretrunās, kas vien nozīmē to, ka še jāiejaucas kādam augstākam spēkam, piemēram, saraksta veidotājam, lai tas visu atrisina, vienkārši pieņemot konkrētu lēmumu. Mans lēmums ir šāds – šo punktu pildīšu, tātad neskaitīšu to pie neizpildītajiem, lai arī ziedošana notiks tikai pēc saraksta gala termiņa beigām.

58. Iemācīties sasiet kaklasaiti bez palīdzības no malas

Noskatījos zemāk redzamo video un iemācījos šo variantu, kā sasiet kaklasaiti. Šis, liekas, varētu būt viens no vienkāršākajiem veidiem, ar ko esmu pilnībā apmierināts. Nezinu gan, cik ilgi šīs zinības vēl saglabāsies manā prātā, bet tas jau ir pilnīgi cits jautājums, kuram ar šī punkta izpildi vairs nav nekāda sakara.. Iespējams, ka šo sauc par dubulto Vindzoras mezglu.. Man gan tas neko neizsaka.

62. Iemācīties visu Eiropas valstu galvaspilsētas un paturēt tās prātā (ik pa laikam atkārtot, ja vajadzīgs)

Liekas, ka ir! Esmu iemācījies galvaspilsētas gan tām valstīm, kuras bija redzamas kartē, kuru publicēju novembra mēneša atskaitē, gan arī ņēmis vērā komentāros Anduļa izteikto piezīmi par vēl divu valstu eksistenci Eiropā, līdz ar ko tagad zinu arī, ka Kosovas galvaspilsēta ir Pristina, bet Melnkalnes galvaspilsēta ir Podgorica.

63. Izgatavot vēl kādu mēbeli mājai

Īstenībā šo punktu varēju ieskaitīt jau krietni sen, kad pabeidzu taisīt jauno degu dzīvnieku būri. To neizdarīju tādēļ, ka degu šajā būrī vēl nedzīvo, ko viņi nedara daļēji tādēļ, ka būrim droši vien nebūs ilgs mūžs, jo tas veidots pamatā no materiāla, kas Dienvidamerikas žurkām garšo visvairāk – koka! Droši vien nepaies ne pilna darba diena, kā būrī būs jau izgrauzts kāds caurums un abas Čīles vāveres brīvi skraidīs pa dzīvokli.. Tad beidzot būri varēs sākt izmantot kā grāmatu plauktu. Tomēr laikam jau nav jēgas gaidīt reālās dzīvošanas sākšanu, tāpēc šo punktu ar šo paziņojumu beidzot arī noslēdzu!

66. Uzgleznot gleznu (nav nekādu kvalitātes kritēriju)

Alīnas veiktās fiziskās iespaidošanas rezultātā arī šim darbam tomēr pašā pēdējā brīdī vēl pieķēros, 2012. gada pēdējā nedēļas nogalē beidzot paņemot rokā otu un apsēžoties pie papīra lapas.. Kas no tā visa sanāca? Hmm, nu laikam var teikt tā – labi vien ir, ka, punktu ierakstot sarakstā, biju piemetinājis to piebildi par jebkādu kvalitātes kritēriju vajadzības neesamību, citādi varētu būt pagrūti šo punktu ieskaitīt pie izdarītajiem.. Lai gan varbūt tik traki pirmajai reizei nemaz nebija.

Gleznošanas procesā

Gleznošanas procesā

68. Iemācīties žonglēt ar trim bumbiņām vismaz 5 sekunžu garumā

Biju nolēmis ar šo tikt galā Ziemassvētku brīvdienās Valmierā, jo tikai tur ir bumbas, ar kurām pirms tam biju trenējies. Taču nu izrādījās, ka māsa divas no četrām bumbām ir kaut kur nozaudējusi, līdz ar to nekādi žonglēšanas treniņi man šajās brīvdienās nesanāca.. Taču paņēmu atlikušās divas bumbas līdzi uz Rīgu, lai varētu patrenēties tur – ja nu sanāk atrast kaut ko, ar ko aizvietot trešo bumbu. Faktiski jau savā iepriekšējā treniņu piegājienā decembra vidū biju ticis visai tālu ar šo žonglēšanas lietu – pat nevaru droši apgalvot, ka piecas sekundes kādā no piegājieniem nebija bijušas. Bet gribēju būt par to drošs, tāpēc punktu vēl neieskaitīju.

Rīgā izdomāju, ar ko aizstāt trūkstošo bumbu – ar mandarīnu! Tā nu mēģināju pamētāt divas bumbas un mandarīnu un galu galā arī tiku līdz noteiktajām piecām sekundēm! Lielisks darbs, kas padarīts!

70. Apgūt franču valodas pamatus (nespecificējot apjomu)

Franču valodas pamatus esmu apguvis! Vispār jau tā grūti būtu pateikt, kurā datumā šos pamatus varētu uzskatīt par apgūtiem, tāpēc tika nolemts uzrīkot nelielu pārbaudi jeb franču valodas pirmā līmeņa mutisku eksāmenu. Eksaminētāja lomā iejutās Alīna, kura jau franču valodu prot daudz augstākā līmenī, un pēc zināmām pārrunām tika atzīts, ka esmu pelnījis iegūt sertifikātu, kas apliecina šī punkta izpildi 🙂

Sertifikāts

Sertifikāts

75. Saglabāt esošo statusu, kad neesmu nevienam (sunim) parādā (mājokļa kredīts neskaitās)

Arī šis punkts, līdzīgi kā augstāk minētais 53. punkts, ticis apzinīgi pildīts visā saraksta izpildes laikā, un arī šobrīd nevienam parādā neesmu. Tātad – vēl viens punkts, kas veiksmīgi izpildīts! Yeei! Ja nu kāds tomēr jūtas aizmirsts, drīkst pieteikties.

83. Vienu dienu neizdvest ne skaņas

Pagājušā mēneša atskaitē jau rakstīju, ka par šo dienu tika nosprausts pirmais decembris. Tā arī notika – 1. decembrī neizdvesu ne skaņas. Nekādi lielie starpgadījumi arī nenotika, vienīgi kādā brīdī pacēlu mājas telefonu, domādams, ka no veikala zvana sieva, lai man kaut ko pastāstītu, bet izrādījās, ka zvana sievasmāte.. Neko darīt, nācās vien likt nost, neko nesakot 🙂

Tāpat arī tās dienas skrējienā devos kopā ar sievu, kā arī bija tikko kā uzsnidzis sniegs, tāpēc par manām basajām kājām man arī neviens neko neteica. Iespējams, tāpēc, ka tās nebija basas.

86. Nedēļu neieiet nevienā veikalā/kafejnīcā/restorānā/tirgotavā/krāmu bodē/…

Arī šo punktu uzsāku jau novembrī, un decembrī atlika vienīgi nedēļas nogale, kuras laikā arī nebija nepieciešamības apgūt kādu veikalu, bodi vai tamlīdzīgu iestādījumu. Kā jau minēju, klusuma dienā uz veikalu sūtīju sievu, un līdz ar to vēl viens izpildīts punkts kabatā! Ja vien visi iepriekšējie mēneši būtu bijuši tik ražīgi..

89. Izveidot disku ar dziesmām, kuras gribētu klausīties auto, veicot garākus pārbraucienus

Disks pat tika jau nopirkts, bet sakarā ar to, ka auto pašlaik nav braucams, dziesmu vākšana un diskā rakstīšana tika atlikta. Varbūt, ka šo punktu tomēr vēl 2. janvārī varētu pagūt izpildīt, kas zin.

95. Piefiksēt 101 jaunumu, kas noticis manā apkārtnē

Izdarīts un paveikts! Decembrī piefiksēti atlikušie četri jaunumi, un te pat vairs nav nekā daudz, ko piebilst.

96. Nopirkt un/vai ierīkot barotavu putniem vai citiem dzīvniekiem

Decembrī barotava ierīkota! Zīlītes mūsu balkonā lidināmies bija manītas jau iepriekš, bet pēc barotavas uzstādīšanas tās vairs kādu laiku netika manītas, laikam barotava izskatās visai biedējoši 🙂 Tomēr ar laiku tās tomēr pie jaunās barotavas pierada un sāka to arī apmeklēt!

Putnu barotava

Putnu barotava

Tas arī pagaidām viss! Kārtējais gads noslēdzies, lai dzīvo jaunais gads! Visiem to laimīgu un veiksmīgu! Turpinām dzīvot pa baso arī 2013.-ajā!

Advertisements

3 thoughts on “Trīsdesmit trešais – pēdējais – saraksta izpildes mēnesis

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s