Sezonas mērķu izpildes rezultāti

Pērnajā svētdienā piedalījos Ozolnieku ziemas skrējienā, tur aizvadot savas šī gada pēdējās sacensības. Nu gads ir noslēdzies un, kā gadījies kā ne, pa šo gadu esmu savācis ļoti apaļu sacensību skaitu – 32! Ticiet man, kad es saku, ka tas tā nebija plānots speciāli, tā vienkārši sanāca.

Ozolnieku ziemas skrējienā piedalījos jau ceturto gadu pēc kārtas, un šeit man allažiņ sanākuši ļoti ātri un/vai citādā ziņā patīkami skrējieni. Sāk iezīmēties interesanta tendence – nepāra gados šeit parasti laboju savu personīgo rekordu 15 km distancē, bet pāra gados noskrienu ātrāk nekā plānoju, aizvadot lielisku cīņu ar konkurentiem un rezultātā pārspējot pa kādam tādam, ko līdz tam man vēl nav izdevies pārspēt. 2009. un 2011. gadā šeit laboju savus rekordus, bet 2010. gada sniegputenī noskrēju ļoti labi šādiem laika apstākļiem. Šis gads atkal atnesa sniegu un salu, kā rezultātā bija ļoti lielas šaubas (lai neteiktu vairāk), ka varētu atkal labot savu rekordu. Tomēr galu galā apsteidzu pāris konkurentus, kurus parasti nemēdzu apsteigt, un no sava PR finišā atpaliku tikai 37 sekundes – tātad mans visu laiku otrais labākais piecpadsmitnieks! Arī cīņa bija ļoti sīva un aizraujoša – ar dažu labu līdz pat pēdējiem metriem!

Ozolnieku ziemas skrējiena otrā (no trim) apļa finišs

Ozolnieku ziemas skrējiena otrā (no trim) apļa finišs

Tas tā – neliela atkāpe par to, kā nu jau ceturto gadu beidzas mana sacensību sezona. Patiesībā šajā rakstā gribēju aplūkot, kā tad man šai sezonā gājis, atskatoties uz sezonas sākumā sev uzstādītajiem mērķiem dažādām distancēm. Jau gada vidū biju publicējis līdzīgu apkopojumu, bet nu gads ir galā un varam visu salikt savās vietās pilnīgi.

5 km
B mērķis – 18:30
A mērķis – 18:00
Otrajā pusgadā neviens piecītis nav skriets, tā kā šeit B mērķis paliek neizpildīts jeb, kā saka – tiek atstāts uz nākamo gadu.

Divi Juglas apļi (7.2 km)
B mērķis – 29:00
A mērķis – 28:30
Šajā distancē pirmajā pusgadā tika izpildīts jau A mērķis (28:04), tā kā tālāk jau vairs nav, kur iet. Atliek tikai skriet!

10 km
B mērķis – 39:00
A mērķis – 38:00
Lūk, viena distance, kur otrajā pusgadā bija vērojams progress, lai gan varbūt arī tikai tāpēc, ka vienīgo reizi 10 km sacensības šogad noskrēju septembrī ar rezultātu 39:32, tādējādi pietuvojoties, bet ne izpildot savu pārlieku augstu uzstādīto B mērķi, kurš tātad atkal paliek trīspadsmitajam gadam.

15 km
B mērķis – 1:01:30
A mērķis – 1:00:00
Visas cerības tika liktas uz Ozolnieku ziemas skrējienu, kur likās, ka B mērķim es pavisam noteikti jau esmu formā, bet par A mērķi arī vēl uzreiz neatmestu ar roku.. Tomēr laika apstākļi ieviesa savas korekcijas un šajā pusgadā vienīgo manis skrieto piecpadsmitnieku pārvērta cīņā ar sniegu un ledu.

Pusmaratons (21.0975 km)
B mērķis – 1:30:00
A mērķis – 1:28:00
Līdzīgi kā ar Juglas apļiem – pirmajā pusgadā (īstenībā – pašās pirmajās šī gada pusmaratona sacensībās) jau kritis A mērķis (1:27:02), tātad otrais pusgads bez pārmaiņām šajā jomā.

30 km
B mērķis – 2:25:00
A mērķis – 2:20:00
Trīsdesmitnieks ir vienas no tām sacensībām, kas gadā Latvijā notiek tikai vienu reizi, un šī gada trīsdesmitniekā, lai arī krietni vien uzlaboju savu pērnā gada rezultātu un personīgo rekordu, tomēr līdz B mērķim vēl neaizsniedzos – 2:27:07.

Maratons (42.195 km)
B mērķis – 3:30:00
A mērķis – 3:20:00
Valmieras maratonā tiku savam B mērķim ļoti tuvu, bet tomēr kaut kas vēl pietrūka – 3:30:52.5.

Ko no tā visa secināt? No septiņām distancēm A mērķus esmu šogad izpildījis divās, bet B mērķi – arī tikai tajās pašās divās.. Izklausās visai pamaz. Un tas ir labi – tātad mērķi nav bijuši nosprausti par zemu, un nākamajai sezonai man nebūs daudz jāmokās, lai nospraustu jaunus! 🙂 Dažus mērķus tomēr jaunajam gadam nāksies piekoriģēt, pabīdot latiņu nedaudz augstāk, jo zinu, ka šobrīd šo to no esošajiem jau varētu izpildīt, ja būtu piemērotas sacensības. Tikai pa vienai reizei šogad startēju 5 un 10 km sacensībās – tā teikt, liku visas olas vienā groziņā. Arī piecpadsmitnieks tika izskriets tikai divas reizes, turklāt vienu no tām pa sniegiem. Tāpēc atstāt visus mērķus esošajā līmenī nebūtu labi, tā es sev laupītu pilnvērtīgu čūskas gada izaicinājumu.. 😉

Par nākamā gada mērķiem kādu citu reizi (ja vispār). Neaizmirstiet, ka vēl tikai līdz šī gada beigām varam pieteikties Nordea Rīgas maratonam par vislētāko maksu, kā arī visiem `Skrien Latvija` posmiem iegādāties abonomentu. Veiksmīgu starpsezonu!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s