Baldones piezīmes – trīs jūnija dienas

2. jūnijs

Uzrakta un ierīkota jauna dobe. Izravētas vecās. Jaunajā iesēti ziemas sīpoli, piparmētras un kāposti. Ik pa laikam uzlīst. Būdā atradu ķirzaku – tāda neaktīva, īsti pat nebēg. Redīsi vēl nav gatavi, bet burkāni vispār knapi izdīguši. Zirņi gan jau tīri smuki, nākamreiz būs jāpiesien. Mēģināju nedaudz papļaut, bet grūti gāja. Izkapti tomēr vajadzētu nosmirģelēt.

Ķirzaka būdā

Ķirzaka būdā

10. jūnijs

Kāds dzīvnieks nograuzis gandrīz visiem zirņiem galotnes. Redīsi izskatās nīkulīgi. Burkāni saauguši biezi. Pērnās reizes dēstījums vēl nav izdīdzis. Labā ziņa – arī nezāles šajā dobē vēl nav, laikam labi esam visas saknes izlasījuši.
Pārējās dobes izravētas, pāris zirņiem, kas nav nograuzti, sasprausti mietiņi. Vietās, kur zirņi nav izdīguši, no podiņiem pārstādīts baziliks un pētersīļi. Uztaisīta jauna dobe, kur sastādīti stādi no Carnikavas un Lubānas tirdziņa – trīs gurķi, divi tomāti, četri puķkāposti un viens cukini.

Trīs no četrām dobēm un kāds vīrs

Trīs no četrām dobēm un kāds vīrs

Vardes blakus dīķī skaļi kurkst. Laikam jātaisa sēta pret meža dzīvniekiem.

17. jūnijs

Aizbraucām uz Baldoni pa ceļam no Ventspils pusmaratona uz Rīgu nolūkā novākt pirmo ražu – redīsus. Biju domājis, ka nekas prātīgs nebūs, ko vākt, ka visi redīsi būs izstīdzējuši un nīkulīgi, bet tomēr tik traki nebija, gadījās arī pa kādam normālam redīsam. Jauki gan.

Redīsu raža

Redīsu raža

Tika izretināti burkāni, izravētas dobes, viss apliets. Ir izdīguši trešajā dobē stādītie materiāli – ziemas sīpoli un kāposti. Piparmētras, liekas, vēl nemana. Zirņi izskatās tāpat kā pērn, jauni noēdumi nav manāmi. Toties zvērs nodarījis fatālu kaitējumu upenei – tā izrauta ar sakni, visi zari noēsti, mizas vairs praktiski nav, upenes vairs nav..

Beigtā upene

Beigtā upene

Būdā pie griestiem parādījies lapseņu pūznis, pagaidām vēl mazs, bet apkārt šiverē lapsene un droši vien grasās mītni paplašināt/labiekārtot. Gribēju to noņemt ar cimdu, bet bail no sakošanas. Tad gribēju notraust ar putuplasta dēli, bet pūznis tīri cieši turējās pie sava stiprinājuma. Tad paņēmu dakšas un, uzdurot pūzni uz viena iesma, aiznesu to iemest zālē. Dodoties prom, būdā palika lidināmies kāda cita lapsene – vai nu meklē iznīdēto pūzni, vai arī grasās būvēt jaunu.

Lapseņu pūznis pie lampas

Lapseņu pūznis pie lampas

Ā, vēl kas – ierodoties pleķī, pa kaimiņu laukiem, kur iepriekš nekad nebija novērota nekāda rosība, nu šiverēja divi traktori. Vai nu pļāva, vai raka. Pēc viņiem uz azaidu saradās ļoti daudz stārķu.

Vakarā mājās nogaršojām pirmo ražu redīsmaizīšu izskatā. Ideāls gardums!

Redīsmaizes

Redīsmaizes

Advertisements

One thought on “Baldones piezīmes – trīs jūnija dienas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s