Sezonas mērķu izpildes progress un kāds paziņojums

Šīs skriešanas sezonas sākumā (kas vienlaikus bija arī šī gada sākums) nācu klajā ar saviem mērķiem šai sezonai attiecībā uz skriešanu un rezultātiem dažādās distancēs. Katrā no minētajām distancēm izvirzīju divus mērķus – B mērķis bija tāds, kuru, domājot reāli, būtu iespējams šosezon sasniegt, bet A mērķis bija krietni augstāks, tāds, kuru varētu arī nesasniegt, bet uz kuru tomēr būtu vērts tiekties.

Nu, kad sezona (ja vienādojam to ar gadu) ir jau teju pusē, pienācis laiks atskatīties, kā man veicies ar šo mērķu īstenošanu dzīvē. Izrādās – ļoti labi! Tad nu par visu pēc kārtas..

5 km
B mērķis – 18:30
A mērķis – 18:00
Iespējams, ka latiņu piecos kilometros būšu uzstādījis par augstu, jo sezonas sākumā mans personīgais rekords šeit bija tikai 19:25.8. Pa šo laiku esmu piecīti sacensībās mēģinājis skriet tikai vienu reizi un uzlabojis savu rekordu par veselām.. 0.8 sekundēm.. Tātad nu rekords ir 19:25.0 un vēl tāls ceļš ejams pat līdz B mērķim.

Divi Juglas apļi (7.2 km)
B mērķis – 29:00
A mērķis – 28:30
Šī bija vienīgā distance, kurai es biju specificējis ne tikai garumu, bet arī konkrētās sacensības, jo krosi, kā zināms, mēdz būt ļoti dažādi. Par šo man, godīgi sakot, sezonas sākumā bija vislielākās šaubas, vai to spēšu sasniegt, jo atceros, cik grūti pagājušās sezonas pēdējā Juglas apļu posmā nāca mans tā brīža rekords – 29:49. Taču pašam par pārsteigumu satriecu abus savus mērķus lupatās, šīs sezonas trešajā posmā finišējot ar rezultātu 28:04.. Liela daļa pateicības par to pienākas Artūram, kuram mēģināju turēties līdzi visu distanci, bet ko nu vairs par to, to jau katrs pats droši vien sen kā izlasījis manu sacensību aprakstos..

10 km
B mērķis – 39:00
A mērķis – 38:00
Šosezon 10 km sacensībās vēl nav sanācis skriet. Vienīgā reize, kad bija iespēja skriet 10000 metrus stadionā, tika nogulēta, pie tam burtiski – nācās pārlaist nakti Baldonē un no rīta nepagūt uz sacensībām. Tā kā šeit viss vēl priekšā, bet ļoti šaubos, ka šosezon sanāks izpildīt A mērķi – tad man katru no abiem piecīšiem nāktos noskriet pa 19 minūtēm, bet tāds nav pat mans rekords piecos kilometros 😉 Bez tam – neesmu pat vēl nekad no 40 minūtēm izskrējis..

Pusmaratons (21.0975 km)
B mērķis – 1:30:00
A mērķis – 1:28:00
Par šo gan biju visai pārliecināts, ka pusotrai stundai šajā sezonā ir jākrīt, bet par 1:28 gan biju visai šaubīgs, lai neteiktu vairāk. Taču rezultātā sanāca līdzīgi kā ar Juglas apļiem (pie tam jau krietni agrāk) – abi mērķi tikai sagrauti jau uzreiz manā pašā pirmajā šīs sezonas pusmaratonā, ko Mežaparkā organizēja LSC. Arī šeit, līdzīgi kā Juglas apļos, visu ceļu bija līdzskrējējs – Andris -, tiesa šoreiz viņš it kā skrēja līdzi man, lai gan ik pa laikam arī turējām tempu viens otram. Rezultāts – 1:27:02.

30 km
B mērķis – 2:25:00
A mērķis – 2:20:00
Šajā distancē, kā zināms, sacensības Latvijā tiek organizētas tikai vienu reizi gadā, un tas notiek augustā, tā kā šeit vēl viss priekšā.

Maratons (42.195 km)
B mērķis – 3:30:00
A mērķis – 3:20:00
Divos maratonos jau esmu šai sezonā paguvis piedalīties, kā rezultātā savu rezultātu no sākotnējā 3:50:44.3 esmu pacēlis līdz 3:33:20. Tātad neesmu izpildījis vēl nevienu no mērķiem. Toties esmu ieguvis trešo sporta klasi šajā distancē, kas ir 3:40:00. Interesanti, ka abos gadījumos esmu bijis tīri pārliecināts par to, ka trijās ar pusi stundās šoreiz vajadzētu ieskriet, bet beigās tomēr kaut kas nav sanācis. Viltīgs tas maratons.. Liekas, ka šosezon piedalīšos vēl tikai vienā klasiskā maratona distancē – Valmierā -, tāpēc visas cerības uz to.

Tas arī viss. Sezona ir pusē, bet mērķu izpilde gluži pusē vēl nav. Toties divos gadījumos jau kritis pat A mērķis, tā kā uzskatu tomēr šīs sezonas pirmo pusi par ļoti veiksmīgu. Redzēs, vai sezonas otrajā pusē ies līdzīgi. Lai arī minētie mērķi sezonas otrajai daļai ir ļoti nopietni, tie tomēr neiekļauj sevī pašu nopietnāko ar skriešanu saistīto mērķi, kurš par tādu kļuva tikai nesen – noskriet savu pirmo ultramaratonu jau šosezon. Tam nav vietas starp šiem mērķiem, kas saistīti ar rezultātiem, bet to tomēr uzskatu par savu galveno uzdevumu otrajā sezonas daļā. Pieteicies vēl neesmu, bet ar ļoti lielu pārliecību šķiet, ka mana pirmā ultra būs 50 kilometri Daugavpilī 19. augustā. Tā teikt – jāsāk ar mazumiņu, bet mazāk par 50 kilometriem parasti ultramaratonā nemēdz skriet. Nu tā – izziņots ir, atkāpšanās ceļš nogriezts, nu tik jātrenējas, jāreģistrējas līdz jūnija beigām par zemāko maksu un jānoskrien! Kurš ar mani?

Advertisements

2 thoughts on “Sezonas mērķu izpildes progress un kāds paziņojums

  1. Nu jā, par kvalitātes mērķiem viss ir skaidrs. Ar veiksmīgi izpildītajiem punktiem varu tikai apsveikt.
    Neskatoties uz savu ne tik garo skriešanas pieredzi arī mani ir ieinteresējuši garāki gabali par tiem, kurus var skriet gana ātri. Nezinu gan vai līdz 50 km šogad tikšu (un nebūt obligāti sacensībās skriet), bet Tev noteikti novēlu izturēt! Augstā arvien mēdz būt karsti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s