Divdesmit piektais saraksta izpildes mēnesis

Aprīlis iznācis ļoti ražīgs mēnesis – gan izpildīto saraksta punktu ziņā, gan arī uzrakstīto rakstu ziņā. Neatceros, vai kādu mēnesi maz tik daudz punktus jau biju izpildījis kā šomēnes. Raksti jau gan vairāk arī bijuši. Šomēnes apritēja arī divi gadi, kopš pildu šo sarakstu. Uzsāku tā izpildi savā vārda dienā – 2010. gada 8. aprīlī. Tā kā var teikt, ka saraksta izpilde iegājusi tā pēdējā fāzē – nākamā gada vārda dienu tas vairs nepiedzīvos!

1. Noskriet pusmaratonu pusotrā stundā

Šis, var teikt, bija centrālais punkts manā sarakstā, kuru gribēju izpildīt saraksta stādīšanas laikā un kura dēļ faktiski saraksta veidošana vispār tika uzsākta. Ne pa velti tas tika iekļauts sarakstā ar pirmo numuru. Nu tas ir izpildīts. Lielās piektdienas skrējienā – LSC šosejas skrējienu pirmajā posmā – noskrēju savu šī gada pirmo pusīti, ne vien labojot savu personīgo rekordu, ne vien papildus tam arī beidzot iekļaujoties pusotrā stundā, tādējādi izpildot šo punktu, bet pat iekļaujoties tajā ar milzu rezervi un pie viena izpildot arī savu šīs sezonas A mērķi – izskriet no stundas un 28 minūtēm. Un pat to pārspēju par teju veselu minūti.. Tas viss jau pašā pirmajā no daudzajiem šīs sezonas pusmaratoniem! Kas būs tālāk?

Šī gada pirmais pusmaratons

Šī gada pirmais pusmaratons

8. Piedalīties vismaz 101 skriešanas sacensībā

Aprīlī piedalījos četras reizes vairāk sacensībās nekā visos iepriekšējos šī gada mēnešos kopā.. Tas ir – četrās! 🙂 Sāku un beidzu ar pusmaratonu – attiecīgi LSC un Rīgas -, bet pa vidu divās secīgās dienās sanāca krosa skrējieni – attiecīgi Sportlat pavasara kross un LSC pavasara kross. Nu jau kopā esmu piedalījies 88 sacensībās, un vēl apaļas 13 pietrūkst līdz šī punkta izpildei.

16. Piedalīties vismaz trijās skriešanas sacensībās basām kājām

21. aprīlī piedalījos iepriekšējā punktā minētajā Sportlat pavasara krosā. Tajā piedalījos jau trešo gadu pēc kārtas, pamazām progresējot gan rezultātu, gan apavu ziņā. 2010. gadā vēl skrēju Asics apavos, pērn savās krosa Sportivās, bet šoreiz izlēmu noskriet basām kājām. Kā jau lasāms pie manu sacensību aprakstiem, ļoti labi gāja, neskatoties uz to, ka, pirms sacensības izbraukājot trasi ar velo, secināju, ka šur tur trasē varētu būt `asa` skriešana dēļ čiekuriem, saknēm, sakritušiem zariem un tādām lietām. Šīs tad nu bija arī manas trešās basās sacensības un pirmās, kas nenotika pludmalē 😉

Sportlat pavasara krosā

Sportlat pavasara krosā

Līdz ar to šis punkts izpildīts, bet tas nekādā ziņā nenozīmē, ka vairs basām kājām sacensībās nepiedalīšos. Gluži pretēji – plānoju to darīt arvien aktīvāk un varbūt pat uzsākt nākamo mēnesi ar tā pirmajā dienā noskrietu baso skrējienu apkārt Vīlandes ezeram Igaunijā. Redzēs!

Atpūta pēc krosa, gatavojoties nākamās dienas citam krosam tai pašā mežā

Atpūta pēc krosa, gatavojoties nākamās dienas citam krosam tai pašā mežā

18. Iegūt medaļu vai kausu par godalgotu vietu kādās sacensībās vismaz savā vecuma grupā

Šis atkal man izspruka caur nagiem, jau kuro reizi. Šoreiz LSC pavasara krosā iznāca tā, ka ieguvu 4. vietu savā grupā, bet apbalvots ar medaļām tika katras grupas pirmais trijnieks. Tas vēl nebūtu nekas – tā jau droši vien gadījies arī kādreiz iepriekš (bet varbūt arī nav, nezinu). Taču šogad esmu ieskaitīts jau V-30 grupā, kaut arī 30 gadi man tiks iedalīti tikai rudenī. Ja pērngad varēju attaisnoties, ka pie medaļām man netikt, jo esmu spēcīgākajā V-18 grupā, tad šogad.. nu jā, arī it kā ļoti spēcīgā V-30 grupa, bet, kopumā ņemot, tai tomēr vajadzētu būt aiz V-18 grupas. Tomēr lielākā sāpe tā, ka šajās sacensībās finišēju krietni pirms V-18 grupas 2. vietas ieguvēja, kurš tika pie medaļas.. Šo pašu cilvēku biju apspējis arī pērnā gada LSC rudens krosā, kad abi bijām vēl vienā grupā, bet tad kaut kā neviens no mums pie medaļām netika. Ahh, kas par netaisnību!

38. Iegūt doktora grādu

Paveikts un novelts no pleciem! Arī šis bija viens no saraksta centrālajiem punktiem, kura izpilde tika pamazām īstenota visa saraksta izpildes laikā (un bija sākusies jau kādu laiciņu pirms saraksta). Aprīlī beidzot aizstāvēju savu promocijas darbu un ieguvu vienbalsīgu komisijas vērtējumu – 8 komisijas locekļi balsoja par grāda piešķiršanu, pret nebalsoja neviens, kā arī nebija neviens nederīgs biļetens. Tāpēc turpmāk sarunās ar mani, lūdzu, dēvēt mani par Dr. Sc. Comp.! Drīkst saukt arī vienkārši par doktora kungu vai īpašos gadījumos vēl īsāk – par doktoru. Galvenais neaizmirst vismaz vienu no šīm uzrunām 😉

Aizstāvot promocijas darbu

Aizstāvot promocijas darbu

54. Izveidot 101 jaunu emuāra ierakstu

Aprīlī mans emuārs ticis papildināts ar sešiem jauniem rakstiem:
1) Izejam tautās
2) Es zinu, ka kādreiz man dārziņš būs..
3) Uz sliekšņa starp divām pasaulēm
4) Pirmā nakts jaunajā īpašumā
5) Par puisi, kurš skrien savādos apavos
6) Divdesmit piektais saraksta izpildes mēnesis

Tas nozīmē, ka kopā saraksta izpildes laikā tapis jau 91 jauns ieraksts un pietrūkst vēl tikai desmits.

55. Izveidot jaunu šāda veida sarakstu

Izlēmu, ka šo punktu laikam neizpildīšu. Laikam nav vēlēšanās vēl 1001 dienu ar šo lietu noņemties, domāju, ka būs labāk dzīvot tāpat. Varbūt būs kādi īstermiņa mērķi nelielā skaitā, līdzīgi kā šī gada sākumā uzstādīju sev A un B tipa mērķus skriešanai šajā sezonā. Tā kā par šo punktu naudiņu saņems labdarība 🙂

87. Iesēt/iestādīt un izaudzēt uz balkona kaut ko tādu, ko var apēst

Aprīlis sākts ar trīs zāļu iesēšanu puķu podos – baziliks, pētersīļi, maurloki. Pagaidām raženi aug gan tikai pirmie divi no minētajiem, bet no maurlokiem izdīdzis tikai viens stiebriņš.. Taču, lai vai kā, šis punkts jebkurā gadījumā ir izpildīts.

Ražīgie pētersīļi un baziliks un nīkulīgais maurlociņš..

Ražīgie pētersīļi un baziliks un nīkulīgais maurlociņš..

94. Piefiksēt 101 jaunumu, kas noticis manā apkārtnē

Aprīlī piefiksēti pieci jaunumi, novedot kopējo jaunumu skaitu līdz 68 un radot situāciju, kad līdz pilnai laimei pietrūkst vēl 33 jaunumi.

98. Nodibināt biedrību vai līdzīgu institūciju

Ar prieku varu paziņot, ka šā gada 4. aprīlī oficiāli nodibināta jauna biedrība – Latvijas Baskāju skriešanas biedrība. Esmu viens no tās dibinātājiem un valdes locekļiem. Biedrības mērķis ir popularizēt dabisko dzīvesveidu un baskāju skriešanu Latvijā. Mērķa īstenošana vēl tā pa īstam nav sākusies, lai arī daži darbi jau tikuši veikti šajā virzienā. Ar biedrības mājas lapu arī jau var iepazīties – http://pabaso.lv. Tajā pagaidām salikti tikai daži rakstiņi par basās skriešanas pamatiem, un papildus satura veidošanā aicinām iesaistīties dabiskās skriešanas piekritējus! Tāpat mājas lapā iespējams arī pieteikties par biedrības biedru – pagaidām tas neko nemaksā, kā arī neuzliek nekādus pienākumus 🙂

Latvijas Baskāju skriešanas biedrības reģistrācijas apliecība

Latvijas Baskāju skriešanas biedrības reģistrācijas apliecība

Pagaidām tas arī viss! Līdz nākamajam mēnesim! Skrieniet un dzīvojiet pa baso!

Advertisements

One thought on “Divdesmit piektais saraksta izpildes mēnesis

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s