Nedēļas skrējieni: 27. februāris – 4. marts

Pirmdiena, 27.02.2012.
Rīts: 8.2 km – rīta rosme
Meža takas atkal kļūst arvien skrienamākas. Dažviet jau pat varētu teikt, ka ideāla skrienamība, citur vēl traucē nelīdzenie cietie skrabuļi vai peļķes.

Grausts mežā

Grausts mežā

Vakars: 14.7 km – sprintu vingrinājumi
Normāls skrējiens pa normāli notīrītiem trotuāriem, nav pat īsti vairāk, ko piebilst.. 🙂 Pēc šī skrējiena februāra mēnesī noskriets jau vairāk par pustūkstoti kilometru! Nekad iepriekš, kā zināms, nebiju ticis līdz pieciem simtiem viena kalendārā mēneša laikā, bet nu tas, kā smejies, sanācis gada visīsākajā mēnesī (lai arī visgarākajā no februāriem, kādi vispār mēdz būt). Un mēnesis taču pat vēl nemaz nav galā!

Jau 500 km februārī, bet vēl neapstājamies

Jau 500 km februārī, bet vēl neapstājamies

Otrdiena, 28.02.2012.
Rīts: 7 km – rīta rosme
Pamazām samazinu rīta rosmes garumu atpakaļ līdz tās sākotnējam garumam, lai pakāpeniski samazinātos arī kopējā nedēļas kilometrāža, tuvojoties maratonam. Galvenā meža taka ideāli skrienama, bet citas takas gan ne tuvu – pilnas skrabuļu jeb cietu nelīdzenu sniega/ledus veidojumu. Visai grūti pa tādām paskriet.

Dziedātājas Lady Waks fans sarosījies vairākās vietās

Dziedātājas Lady Waks fans sarosījies vairākās vietās

Mēslaine mežā

Mēslaine mežā

Ēra veikals

Ēra veikals

Vakars: 12.8 km – sporta klubs
Turpinām ar intervāliem. Šoreiz atkal 800 metru gari intervāli, skaitā seši, kas skrienami ar ātrumu 3:52 min/km jeb 15.5 km/h. Beidzot tiku pie skrejceliņa ar normāli strādājošu televizoru, tāpēc varēju skrējiena laikā skatīties (klausīties gan ne) kaut kādā National Geographic tipa raidījumā, kā vīri Āfrikā medī dzīvniekus. Pats skrējiens pasmags, bet katrā ziņā ne tuvu tik smags kā 400 metru intervāli pagājušajā sestdienā. Pēc treniņa devos uz teātra izrādi, jo Laurai bija lieka biļete un viņa nevarēja atrast nevienu, kas ietu līdzi. Tā bija Teātra Observatorijas izrāde `Ilgu tramvajs`, man diezgan līdz vietām pat ļoti patika, paldies Laurai par aicinājumu! 🙂

Trešdiena, 29.02.2012.
Rīts: 6.5 km – rīta rosme
Vēl nedaudz saīsināta rīta rosme. Vakar visu dienu bija ļoti intensīvi snidzis, tāpēc šodien nemaz nemēģināju skriet skatīties nomaļākās meža takas, pa kurām parasti skrienu – tās noteikti jābrien. Izskrēju tikai pa meža galveno taku, kas jau gana izbradāta, un vēl pāris citām. Starp citu, šodien interesants datums – tāds gadās retāk kā reizi četros gados! Kā tādā neskriesi! 😉

Gar betona sienu

Gar betona sienu

Lūrēšana pa {atslēgas} caurumu sienā

Lūrēšana pa {atslēgas} caurumu sienā

Vakars: 6.7 km – viegls fartleks
Nu jau tik karsts palicis, ka vairs tik vienu vējjaku uz plikas miesas jāvelk, dodoties skriet, bet ar to pašu bija par karstu. Laikam kādi vairāki grādi virs nulles jau. Būs laikam  jāpāriet uz vasaras tērpu. Pa ceļam šai skrējienā piestāju pie diviem dažādiem Maxima veikaliem, lai papildinātu savu e-talonu pie to automātiem. Skrēju šoreiz tikai pa trotuāriem, līdz mežam nemaz netiku.

Ceturtdiena, 1.03.2012.
Rīts: 5.5 km – rīta rosme
Nu re, marts jau klāt – Romas maratona mēnesis. Rīta rosme šodien sanāca vēl īsāka. Miglains rīts.

Tālumā redzama migla

Tālumā redzama migla

Vakars: 16 km – sporta klubs
Atkal smagais tempa skrējiens. Toties mierinājums – pēdējais tempa skrējiens pirms Romas maratona. Tempa režīmā ar 4:15 min/km jeb 14.1 km/h noskrēju 10 km. Gatavojos ļoti smagam skrējienam, bet tik traki nebija, varbūt daļēji tādēļ, ka (gan jau uz skrējiena beigām) katrā pusē man uz blakus skrejceliņiem ieradās skriet pa vienam VSK Noskrien biedram – vispirms Laura, tad Aivars703. Varēja parunāties, un nebija tik garlaicīgi. Jā, starp citu – kas to būtu domājis, ka, skrienot šādā tempā, es vēl varētu nedaudz runāties. Es ne!

Piektdiena, 2.03.2012.
Rīts: 4.7 km – rīta rosme
Atmetu lieko ziemas kažociņu un aizvadīju pirmo skrējienu pavasara ietērpā. Ārā pasilts – kādi +2 grādi pēc Celsija. Vienīgi ik pa laikam tā kā smidzina. Šoreiz pavisam īss paskrējiens.

Vakars: 13.4 km – brīvie paātrinājumi
Labs skrējiens – viegls un ātrs. Arī ļoti spēcīgs vējš ik pa laikam pūta dažādos virzienos, bet pārsvarā jau, protams, pretī. Lielākoties sanāca skriet pa no sniega tīriem trotuāriem, līdz ar ko varēja attīstīt labu ātrumu. Radās tāda sajūta, ka pavasarī, kad būs nokusis sniegs un es nometīšu lieko apģērbu, tad skriešu kā zvērs! 🙂

0.999

0.999

Pilnīgi tīrs asfalts

Pilnīgi tīrs asfalts

Sestdiena, 3.03.2012.
12.6 km – sporta klubs
Pēdējā intervālu reize pirms Romas. Kilometru gari intervāli, kas skrienami ar 3:57 min/km jeb 15.2 km/h. Skaitā pieci. Nebija tik traki. Pēdējais intervāls likās varbūt mazliet grūtāks, bet arī ciešams. Laikam ir progress.

Svētdiena, 4.03.2012.
15.5 km – Valmieras skrējiens
Riktīgi pavasarīgs laiks. Un riktīgi labs skrējiens Valmierā. Šur tur mežā ceļš apledojis, slidens, šur tur pa sniedziņu, bet lielākoties dabūju paskriet pa tīru asfaltu – Sietiņieža ceļu un Valmieras apvedceļu. Satiku divus pretskrējējus, no kuriem viens mani pasveicināja, kā arī redzēju trīs dažādas nūjotāju kompānijas.

Jumaras upīte

Jumaras upīte

Tīrs asfalts Sietiņieža ceļā

Tīrs asfalts Sietiņieža ceļā

Sietiņieža ceļa pievienošanās vieta šosejai `Rīga - Valmiera`

Sietiņieža ceļa pievienošanās vieta šosejai `Rīga - Valmiera`

Pierādījums - patiešām Sietiņieža ceļš

Pierādījums - patiešām Sietiņieža ceļš

Kopējais nedēļas noskrējums un laiks – 123.6 km, 11:17
Nu viss, pamata treniņa posms nu ir galā, tagad tik jāatpūšas. Šonedēļ tomēr vēl pāri simtam kilometri noskrējās, bet tas vienalga ir par teju 40 km mazāk kā pērnnedēļ (un par 4 stundām mazāk). Nākamnedēļ noteikti būs zem simta, atļaujos pat prognozēt – krietni. Tieši tagad gan sācies riktīgi pavasarīgs laiciņš, vismaz šodien tāds bija, var jau būt, ka atkal paliks aukstāks. Cerams, ka noturēšos neskrējis..

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s