Nedēļas skrējieni: 13. – 19. februāris

Pirmdiena, 13.02.2012.
Rīts: 7.5 km – rīta rosme
Tā kā šonedēļ man ir atpūtas nedēļa no skriešanas un plānoju skriet darba dienās pamatā tikai rīta rosmes, tad izdomāju, ka varētu nedaudz šo rīta rosmi pagarināt, ja reiz tas ir vienīgais dienas skrējiens. Šorīt jau temperatūra bija pakāpusies līdz pat -7 grādiem – riktīgi silts jau! Līdz ar to (un arī nedaudz pateicoties tam, ka kreisajam Vibramam kaut kas nedaudz berza pēdas iekšsānā) nolēmu, ka mežā jāpamēģina uz brīdi apavus novilkt un paskriet basām pa sniegu. Tā teikt – jānovērtē situācija, cik ciešami šie apstākļi jau ir baskājiem. Domāts – darīts! Tomēr sniegs, izrādās, ir tīri auksta padarīšana – jau pirmajos simts metros sāka salt pēdas. Domāju – varbūt pāries.. Bet īsti nepārgāja. Tomēr noskrēju basām pieņemami – apaļu puskilometru. Tad apstājos un atkal uzvilku Vibramus. Starp citu, pagrūti ievilkt visus pirkstus tajās Vibrama pirkstu kabatiņās, ja pirksti nosaluši un kļuvuši nedaudz nejūtīgi 😉 Taču jau pēc simts metriem pirksti iesila un atguva savu jūtību un līdz ar to arī savas vietas kabatiņās 🙂

Pēc 3.1 km iesildīšanās esmu gatavs turpināt ceļu basām

Pēc 3.1 km iesildīšanās esmu gatavs turpināt ceļu basām

Vakars: 4 km – iesildīšanās un atsildīšanās
Aizgāju uz sporta klubu padarboties trenažieru zālē, lai nelaistu zūdībā abonomentu šajā no skriešanas atpūšanās nedēļā. Tomēr nevarēju pilnīgi atturēties no skriešanas – noskrēju 2 km pirms un 2 km pēc padarbošanās.

Trešdiena, 15.02.2012.
Rīts: 9 km – rīta rosme
Vakardien skriešanu izlaidu, tāpēc tagad jau biju atkal krietni noilgojies pēc skriešanas, tik ilgi nebiju jau skrējis. Paskrējos pa dažādām meža takām, pagarinot rīta rosmi līdz deviņiem kilometriem.

Saule noslēpusies aiz mākoņiem un krūmiem

Saule noslēpusies aiz mākoņiem un krūmiem

Saule noslēpusies tikai aiz mākoņiem

Saule noslēpusies tikai aiz mākoņiem

Vakars: 6 km – iesildīšanās un atsildīšanās
Līdzīgi kā pirmdien – iesildīšanās un atsildīšanās sporta klubā “Atlētika” pirms un pēc treniņa trenažieru zālē. Tikai šoreiz pa trim kilometriem, kā arī citā “Atlētikā” – tajā, kas centrā.

Interesantākā lieta, ko vērts pieminēt – beidzot pirmo reizi mūžā saskāros ar diskrimināciju savu baso pēdu dēļ. Līdz šim biju tikai lasījis, ka tāda lieta pastāv ASV, bet nu arī mēs sākam pārņemt šo negatīvo pieredzi.. Jau pēc treniņa, kad no zāles gāju atpakaļ uz garderobi, mani uzrunāja reģistratūras tanta, kas dala atslēgas, sakot, ka `vispār basām kājām staigāt tā īsti nav atļauts pie mums`.. Prasīju, kāpēc gan. Viņa teica, ka tas neesot higiēniski un esot paredzēts vilkt apavus.. 😉 Droši vien šajā brīdī būtu bijis pareizi apgaismot nabaga nezinošo cilvēku, ka kājas tomēr ir daudz higiēniskākas un tīrākas par jebkuriem apaviem, kas diez vai tiek mazgāti katru dienu. Tāpat cilvēks droši vien nav iepriekš neko dzirdējis par tādu nehigiēnisku lietu kā sēnītes, kurām ļoti patīk augt un attīstīties tumšās un mitrās vietās, tādās kā apavi.. Tomēr šoreiz nekādu tālāku diskusiju neuzsāku. Diez vai pēc abonementa beigām vēlreiz izvēlēšos sporta klubu “Atlētika”, lai gan viņu Mežciema filiālē man nekādu problēmu līdz šim nav bijis.. Centra filiālei gan būtu prātīgi pielikt jau pie ieejas durvīm paziņojumu: `Baskājiem nedraudzīgs sporta klubs!`. Nu tā, vienkārši, lai nerodas pārpratumi 🙂

Ceturtdiena, 16.02.2012.
Rīts: 8.7 km – agrā rīta rosme
Šodien piecēlos agrāk un rīta rosmi uzsāku jau ap plkst. 6:30. Vēl bija krietna tumsa, ceļu nevarēja īsti saskatīt, īpaši jau mežā, bet tomēr interesanti. Saule šodien uzlēca tikai 7:53 – kādas 25 minūtes pēc mana skrējiena finiša.

Mēness un laterna

Mēness un laterna

Pamale jau izskatās nedaudz gaiša, lai gan šis bildēts apmēram stundu un piecas minūtes pirms saullēkta

Pamale jau izskatās nedaudz gaiša, lai gan šis bildēts apmēram stundu un piecas minūtes pirms saullēkta

Piektdiena, 17.02.2012.
Rīts: 9 km – rīta rosme
Nedaudz vēlāka rīta rosme kā vakar, bet vienalga paagri – starts ap 7:10. Tomēr tas jau visu maina – meža takas jau ideāli redzamas, kaut arī saule šodien lec tikai 7:50. Ļoti skaisti skati redzami pamalē, no kuras drīzumā jāpaceļas saulei. Jau, skrienot caur mežu, caur kokiem spīd sarkana gaisma. Finišā jau pēc saullēkta mikrorajona mājas arī smuki izspīdinātas saulē. Zemāk vairākas bildes, kas to apliecina.

Caur kokiem spīd sarkana gaisma

Caur kokiem spīd sarkana gaisma

Visa pamale jau saulaina teju 20 minūtes pirms saullēkta

Visa pamale jau saulaina teju 20 minūtes pirms saullēkta

Māju apspīdēšana tiek sākt no augšas

Māju apspīdēšana tiek sākt no augšas

Sestdiena, 18.02.2012.
12.5 km, 1:10 – referenduma skrējiens
Sestdienas rīta skrējienā pa ceļam iegriezos vietējā vēlēšanu iecirknī nobalsot referendumā PRET otru Valsts valodu Latvijā. Pēc tam turpināju skrējienu uz mežu pa takām. Tāda ļoti pacilājoša noskaņa – labs darbs izdarīts jau skrējiena pirmajā kilometrā, prieks skriet tālāk 🙂 Skrējiena laikā iedomājos, ka franču valodā ir vārds `prêt`, kas nozīmē `gatavs` (jā, esmu sācis nedaudz apgūt franču valodu, lai izpildītu vienu no sava saraksta punktiem). Tā nu apdomāju galvā, kā saveidot kādus teikumus. Piemēram, radās interesants sakombinējums – `Je suis prêt voter PRET` ar nozīmi `Esmu gatavs balsot PRET` 😉 Tiesa, nezināju, kā franciski būtu `balsot`, bet, ņemot par piemēru angļu valodu, iedomājos, ka droši vien tas varētu būt `voter`. Mājās pārrodoties, pārbaudīju, un – patiesi tā arī ir! Es biju domājis, ka būs baigā rindā jāstāv, jo gan jau cilvēku aktivitāte būs milzīgi liela. Taču nekādu rindu nebija. Cilvēki gan visu laiku nāca un gāja, bet rinda neveidojās.

Ā, jā, vēl šajā skrējienā atklāju jaunu taku, kas savieno divus posmus dažādos manos maršrutos. Forši, tagad varēs kombinēt vēl visādus maršrutus!

Vēlēšanu iecirknī ar lapiņu (nez, to arī šajā gadījumā sauc par biļetenu?)

Vēlēšanu iecirknī ar lapiņu (nez, to arī šajā gadījumā sauc par biļetenu?)

Svētdiena, 19.02.2012.
24 km, 2:21 – sniegputenī
Baigi putināja. Visas meža takas pieputinātas, diezgan grūti skriet. Daudzviet jābrien, jāieskrien no jauna takas, kur smuks gluds sniegs, kur vēl neviens nav iestaigājis. Posmā starp sliedēm vispār nenormāla brišana – temps nokrītas līdz 8:30 – 9:00 min/km, bet pulss pieaug līdz 165-166.. 😉

Visas takas aizputinātas - jābrien pa jaunam!

Visas takas aizputinātas - jābrien pa jaunam!

Mazs gabaliņš arī pa aizputinātas šosejas malu

Mazs gabaliņš arī pa aizputinātas šosejas malu

Kopējais nedēļas noskrējums un laiks – 80.7 km, 8:13
Atpūtas nedēļa galā, no rītdienas atkal sākam skriet nopietni, uzsākot pēdējo cēlienu Romas maratona gatavošanās periodā. Tomēr šonedēļ sanācis noskriet vairāk kā astoņas stundas – nav slikti atpūtas nedēļai.

Advertisements

One thought on “Nedēļas skrējieni: 13. – 19. februāris

  1. Oreman, labi, ka balsoji PRET, tas jau bija skaidrs, ka tā jādara. Ceru, ka tev nāks apskaidrība arī turpmāk un tu sapratīsi, kā jau daudzi normāli latvieši un patrioti to ir sapratuši, ka vienīgais risinājums šīm problēmām Latvijā ir DEKOLONIZĀCIJA un DEOKUPĀCIJA! 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s