Priecīgu pūpolsvētdienu!

Līdz brīdim, kad citās brīvdienās gadās tikai mosties un celties augšā, šodien jau pagūts daudz ko izdarīt.

Šodien modinātāju biju uzlicis uz plkst. 7:00, lai jau ap 7:30 dotos ārā veikt svētdienas garo skrējienu. Biju nolēmis izmēģināt jaunās takas, kuras šonedēļ izpētīju ar velo. Skrējiens izdevās lielisks, man jau sāk likties, ka no rītiem tiešām skriet liekas patīkamāk nekā vakaros pēc darba. Jau kādu laiku bija uzlēkusi saule, bet atradās vēl diezgan zemu, tomēr mākoņu nebija, un pamatā viss ceļš bija saules apspīdēts. Laiciņš arī silts, varētu būt ap 6-8 grādiem pēc Celsija.

Skrēju ar Vibram FiveFingers. Pirmos 5 km nācās veltīt asfaltētajiem trotuāriem un gājēju celiņiem, lai nokļūtu vietā, kur ceļš ieved mani jaunatklātajā mežā (Biķernieku ielā pie jaunā Juglas ielas apļa). Tālāk jau skrēju pa šo meža ceļu, kas aizveda mani arvien dziļāk un dziļāk mežā, līdz no pilsētas kņadas (kas gan šajā rītā nekāda lielā nebija arī ārpus meža) nekas vairs nebija ne dzirdams, ne manāms. Biķernieku ielas troksnis šajā meža vidū vairs nebija dzirdams, ne arī kādi cilvēki, tikai putnu čivināšana virs galvas un skuju čabēšana zem kājām. Vienā vietā vēl pat nelielas sniega čupiņas saglabājušās. Ja pagājušoreiz, kad šeit braucu ar velo, apkārt nemanīju nevienas dzīvas dvēseles, tad šoreiz pretī skrēja kāds vīrs, kurš, liekas, nebija neko dzirdējis par pavasara iestāšanos un skrēja gluži kā ziemā – garajā treniņtērpā..! Pavisam nopietni!

Tālāk nonācu vietā, kur šonedēļ biju uzņēmis dažas bildes, no turienes lejupceļš mani izveda meža malā, gar kuru taka aizvijās starp mežu un kaut kādu upīti. Jau pērn šajā upītē manīju kādu vientuļu makšķernieku, taču šoreiz zivis mēģināja tvert jau veselas divas personas, katra savā upītes krastā. Liekas, ka manīju arī suni.. Tālāk esošajos dīķos gan visur izkārtas zīmes, ka makšķerēšana šeit aizliegta, taču laikam jau uz upi tas neattiecas.

Tālāk jau esmu aizskrējis līdz slēgtajam skatu tornītim, ap kuru metu slaidu loku un pa taciņu tālāk izskrienu uz atkal kaut ko asfaltētu – Mazo Juglas ielu. Pa to tālāk aizskrienu līdz vietai, kuru iepriekš biju nodēvējis par jau zināmu – 14. autobusa galapunktam, netālu aiz kura atrodas skriešanas seriāla `Juglas apļi` starta vieta. Pirmais šā gada posms šajā seriālā norisināsies tikai 3. maijā, bet es trasi varu izmēģināt jau šodien – noskrienu pa to ~2 km līdz kādai stigu krustošanās vietai, lai tālāk nogrieztos uz citas stigas un pa to caur mežu izskrietu ārā uz Juglas ielas.

Vēl daži simti metru, un jau esmu atpakaļ pie jaunā Juglas apļa. Protams, neskriešu atpakaļ pa tiem pašiem pieciem asfaltētajiem kilometriem, pa kuriem biju nokļuvis līdz šejienei no starta, bet tā vietā gar mežu, kas atrodas Biķernieku ielas pretējā pusē, izskrienu cauri kādam ciematiņam (šeit jau pāris reizes esmu skrējis arī iepriekš), lai atrastu sevi jau Ērgļu šosejas malā. Gar to dodos Rīgas virzienā – izskrienu cauri Dreiliņiem un jau esmu atpakaļ Rīgā, kaut izskrējis no tās oficiāli nemaz nebiju (nekādas zīmes par to neliecināja). Tālāk jau standarta maršruts – Lubānas ielas aplis, Ozolu iela, Kļavu iela, Garā iela un pa Lubānas ielu atpakaļ uz mājām.

Skrējiens ļoti viegls, kā parasti turot pulsu zem 150 sitieniem minūtē. Taču šoreiz pie šāda vidējā pulsa (kas sanāca pat vēl mazāks – 146 parasto ~148 vietā) ātrums sanācis lielāks nekā jebkad agrāk – 5:19 min/km. Kopā tātad 19.01 km (nedaudz nokavēju ar laika apstādināšanu pie apaļa kilometru skaita) noskrieti ar laiku 1:41:03. Labs treniņš!

Pūpolsvetdienas rītā iespētais

Pūpolsvetdienas rītā iespētais

Mājās pārrados ap plkst. 9:30, kad sieva vēl dusēja (bet manas pārrašanās rezultātā pamodās :)). Nākamais uzdevums pēc izstaipīšanās – F1 Ķīnas lielā balva. Vakar TV vispār netiktu ieslēdzis, taču tā vietā, kamēr sēdēju pie datora un darīju citas lietas, biju izlaidis pa istabu paskraidīt abus sīkos degu dzimtas mājdzīvniekus. Īpaši tiem līdzi sekojis nebiju, jo atšķirībā no mūsu iepriešējā minētās dzimtas mājdzīvnieka šīs abas ar kaut kādu īpašu vadu graušanu nebija izslavētas. Drošības pēc gan savācu savu vērtīgāko uz grīdas mētājošos mantu – Garmin – un kopā ar pulsometra siksnu ieliku to somā.

Taču šorīt, ap plkst. 9:45 mēģinot slēgt iekšā TV, mani sagaidīja nepatīkams pārseigums – ieslēdzās tikai TV kaste, kas rāda tikai zilu ekrānu.. Secinājums – kaut kas nav kārtībā ar Viasat lietām. Skatos – jā, Viasat kastei nekāda lampiņa nespīd, ne zaļā, ne pat sarkanā.. Pirmā doma izrādījās pareiza – kāds no mājdzīvniekiem, bet varbūt pat abi (nav vairs būtiski, jo sodu tāpat saņems abi) ir gramstījušies gar vadiem un sagrauzuši Viasat kastes elektrības vadu.. Domāju – viss, cauri ir, posmu man neredzēt, sāku jau domāt, pie kura varbūt rīt no rīta, plkst. 0:05 braukt ciemos skatīties atkārtojumu, kad Alīna (kas, kā jau minēju, bija tikko pamodusies), ieteica satīt to vadu sagrauztajās vietās ar skoču, jo, kustinot viņu, vienā brīdī pēkšņi uz mirkli TV `atdzīvojās`. Tiesa, aiztiekot vadu, tas nejauki sprakšķēja, tāpēc skoča tīšana notika tikai pēc tā atvienošanas no elektriskā tīkla. Līdz ar to nebija iespējams uzreiz pārbaudīt, vai ir satīts labi, vai vajag vēl pakustināt. Tomēr pēc laiciņa tika atrasta konfigurācija, kādā novietojot satīto vadu uz grīdas, TV rāda! 🙂 Tad ļoti uzmanīgi no vada atkāpāmies un mēģinājām arī pārvietojoties netricināt grīdu, lai tur kaut kas nepakustas un attēls no TV ekrāna nepazūd..

Abi mežoņi

Abi mežoņi

Tā nu pat paspēju ieslēgt Viasat Sport Baltica kanālu, vēl pirms bija sācies iesildīšanās aplis, un visu posmu noskatījos. Bija gan tā kā sēdēt uz pulvera mucas, raizējoties, vai tik signāls vienā brīdī nepazudīs.. Taču posms izvērtās ārkārtīgi aizraujošs, viens no pašiem interesantākajiem pēdējā laikā redzētajiem, ar neskaitāmām apdzīšanām, tostarp līderu maiņām, dažādām stratēģijām, riepu dažādām dilšanām utt. Būtu bijis ļoti nepatīkami tādu posmu neredzēt! Un viņi brauca apmēram tikpat ilgi, cik es skrēju 🙂

Posma laikā arī beidzot pabrokastoju, bet pēc tā vēl paguvu uzrakstīt šo rakstu. Tā kā diezgan daudz jau šorīt izdarīts! 🙂 Un nobeigumā – priecīgu visiem Pūpolsvētdienu! Lai jūs visi veselīgi, tā kā tādi pūpoli! 😀

Apaļš kā pūpols!

Apaļš kā pūpols!

Advertisements

5 thoughts on “Priecīgu pūpolsvētdienu!

  1. …nav vairs būtiski, jo sodu tāpat saņems abi

    …jautrākais mirklis stāstā! 🙂

    …un par to treniņtērpu – njāā, es vēl arī skrienu garajā. Vēl viens dīvains eksemplārs! 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s