Mazliet par dažiem sīkkrikumiem

Pēdējā laikā noticis viens tāds diezgan liels notikums – brauciens uz Prāgu skriet pusmaratonu -, kā arī vairāki mazāki. Par Prāgu it kā plānoju kaut ko uzrakstīt, bet to vēl neesmu izdarījis (palieciet kopā ar mani), bet pārējie, savukārt, nav tik nozīmīgi, lai katram no tiem veltītu atsevišķu rakstu. Tāpēc šajā vienā rakstā apkopošu šos pēdējo dienu interesantākos notikumus, katru no tiem nedaudz aprakstot.

Anglesey atskaņas
Kā visi vēl labi atceramies, šā gada janvārī skrēju pusmaratonu Lielbritānijas salā Anglesey skriešanas seriāla Costal Trail Series ietvaros. Šis seriāls sastāv no desmit posmiem (Anglesey bija piektais), kas notiek Lielbritānijas skaistākajās piekrastes vietās. Uz pirmajiem deviņiem posmiem ikviens var pieteikties kā parasti uz jebkuru skriešanas pasākumu, savukārt, desmitais posms – The Edge – tika organizēts kā ļoti īpašs. Tā norises vieta tika turēta slepenībā līdz pat janvārim, un dalība tajā nav pieejama kuram katram – tam iespējams kvalificētiem tikai kādā no trim veidiem:
1) kvalificēšanās pēc ātruma – kādā no pirmajiem deviņiem posmiem jāfinišē starp pirmiem 20% sava dzimuma grupā;
2) kvalificēšanās pēc izturības – jāpiedalās vismaz septiņos no pirmajiem deviņiem posmiem;
3) kvalificēšanās pēc veiksmes – jāpiedalās kādā no pirmajiem deviņiem posmiem un jācer, ka spīdēs veiksme loterijā, kurā tiks izlozēti vēl 300 papildus dalībnieki.

Būtu jau forši piedalīties šajā posmā..

Būtu jau forši piedalīties šajā posmā..

Tā kā, pirmkārt, mans ātrums Anglesey posmā līdzinājās gliemeža ātrumam, bet, otrkārt, protams, piedalījos tikai šajā vienā posmā, tad vienīgā iespēja, kā es būtu varējis tikt uz noslēguma pasākumu, bija tapt izlozētam. Pirmā izloze notika pērnnedēļ, es tajā, protams, izlozēts netiku, jo reti kad tieku kaut kur izlozēts.. Toties izlozē par vienu no laimīgajiem pēdējā posma potenciālajiem dalībniekiem kļuva Laura! Lai piedalītos, vajadzēja pieteikties līdz 4. aprīlim, ko Laura (un vēl droši vien arī daudzi citi) neizdarīja, līdz ar ko tika rīkota vēl viena izloze uz atlikušajām vietām. Un, ko domājies, ko ne – mēs visi trīs ar Alīnu un Laumu šajā otrreizējā izlozē tikām iekšā! Taču.. pēdējais posms notiek jau 7. maijā, pietiekami drīz, lai nevarētu vairs cerēt uz nekādu lēto aizkulšanos uz šo posmu, kas, starp citu, notiek tādā Anglijas nostūrī, uz kuru no Latvijas var tikt tikai ar vismaz vienu pārsēšanos, un tad vēl braucot ar auto. Avio biļete vien vienai personai abos virzienos sanāktu vismaz ap 200 Ls.. Tā nu līdz 9. aprīlim neviens no mums nepieteicās, un tātad laikam jau dosim iespēju to izdarīt vēl kādam citam.

Ja nu vienreiz veicas izlozēs, tad veicas
Ik pa laikam ārzemju emuāros daudzi rīko tādas kā dažādu lietu promdošanas, kad ikviens interesents noteiktā veidā var piedalīties loterijā, lai laimētu kādu mantu. Noteikumi parasti ir tādi, ka nepieciešams popularizēt autora emuāru dažādos veidos – publicēt saiti uz to savā emuārā, twitterī, sociālajos tīklos vai vēl kaut kur, uzrakstīt kādu komentāru vai izdarīt vēl kaut ko. Par katru darbību tiek iegūta it kā viena loterijas biļete. Noteiktā laikā tiek veikta izloze, un manta atrod savu jauno īpašnieku. Bieži vien šīs promdošanas tiek rīkotas sadarbībā ar kādu firmu, kas attiecīgo mantu ražo, līdz ar ko uzvarētājs iegūst nevis autora jau nolietotu preci, bet gan pilnīgi jaunu, ko sponsorē šī firma.

Tā nu es arī esmu izmēģinājis savu laimi vairākās šādās promdošanās, bet nekad vēl nebiju neko laimējis. Taču šonedēļ man kaut kā veicas, un beidzot arī es tiku vienā tādā pasākumā izlozēts. Šo promdošanu rīkoja kanādiešu emuārists un baskāju skrējējs Alan Thwaits, un atdodamais objekts bija firmas `Invisible Shoes` tirgotais huaraches sandaļu pagatavošanas komplekts. Līdzīgus apavus es jau februārī biju mēģinājis uztaisīt no izejvielām, kādas pieejamas mūsu pašu vietējā Depo veikalā, bet lielas ticības to izturībai man nav – varbūt, ka jau pirmajā skrējienā kaut kas tur saplīsīs.. Taču šajā izlozē, kurā man sanāca tas gods laimēt, ieguvu savā īpašumā oriģinālos huaraches materiālus – Vibram zoles materiālu (4 mm biezu, 9*11 collas lielu), kas ir ļoti izturīgs, un polipropilēna/neilona auklas, kuru krāsu varu izvēlēties. Jau saskaņojām ar Alanu visus datus (teicu arī, lai nesūta ar kurjerdienestu, jo ar to jau man šogad ir bijusi pietiekami liela čakarēšanās..), un tagad tik atliek man gaidīt paciņu. Apsolīju arī Alanam uzrakstīt viņa emuāram rakstu par to, kā man būs veicies ar šo apavu pagatavošanu un izmantošanu.

Šādu komplektu esmu laimējis..

Šādu komplektu esmu laimējis..

Tomēr neesmu vēl galīgi norakstāms
Lai arī par Prāgas pusmaratonu vēl neesmu neko uzrakstījis, vairums no jums jau droši vien zin, ka īpaši labi tur man neveicās un ar sasniegto rezultātu nebiju apmierināts. Pēc skrējiena sāku analizēt, kas tad bijis par problēmu, ko būtu vajadzīgs mainīt treniņu programmā un citādi, lai turpmāk viss atkal atgrieztos pareizajās sliedēs. Dažas lietas ir jau padomā. Bet vakar man tika dota vēl viena iespēja pārbaudīt savas spējas, uzskrienot 10000 metrus LSC šā gada pirmajā posmā stadiona skrējienos. Domāju – ja nu arī te nespēšu uzlabot savu personīgo rekordu, tad nu gan kaut kas pavisam noteikti ar mani nebūs labi..

Tomēr viss iznāca lieliski, skrējiens ļoti labs – ātrs un viegls -, kā rezultātā sasniedzu jaunu personīgo rekordu, veco labojot par 2 minūtēm un 2 sekundēm – 42:53. Pretvējš gan vietām bija spēcīgs, un brāzmās vēja ātrums esot bijis ap 15 m/s. Tomēr tas, kā par brīnumu, man daudz netraucēja. Pirmais lielais izbrīns man bija jau pēc pusdistances, kad piecos kilometros arī sanāca tikt pie jauna rekorda, noskrienot tos ar laiku 20:46 (atceramies, ka pavisam nesen savā sacīkšu simulācijā tiku vien pie laika 21:03). Tātad ar mani vēl viss kārtībā un rīt ar jaunu sparu varu uzsākt jauno treniņu programmu Nordea Rīgas maratona pusmaratona distancei! Starp citu, šajā skrējienā izpildīju vēl vienu punktu no sava saraksta – noskriet 10 kilometrus 44 minūtēs.

Un vēlreiz par huaraches
Kā jau minēju, ar februārī taisītajām huaraches vēl nebiju aizvadījis nevienu skrējienu, jo tiku gaidījis sniega nokušanu. Nu sniegs jau kādu laiciņu uz ietvēm vairs nav problēma, līdz ar ko šai neizmēģinātajai lietai beidzot bija jādara gals. Pēc vakardienas 10000 metru stadiona sacensībām vakarā atjaunošanās skrējienu skrēju ar huaraches sandalēm. Biju domājis, ka labajai kājai varbūt auklas būšu sasējis par vaļīgām un tupele kritīs nost, bet tik traki nebija. Dažas reizes gan likās, ka aukla aiz papēža aizmugurējās daļas ir noslīdējusi par zemu un drīz nokritīs nost, bet tad pavilku atkal atpakaļ un uz kādu laiku atkal bija labi. Varbūt tomēr nedaudz stingrāk pārsiešu. Ar kreisās kājas sasējumu problēmu nebija vispār, un kopumā skriešana šajos īpaši minimālajos apavos ļoti patika. Rīta sacensībās biju noberzis labās kājas pēdas iekšmalu (kā jau parasti), tāpēc nevienos citos apavos, kur kaut kas skaras klāt šai pēdas daļai no sāniem, laikam nebūtu varējis paskriet (pat ne Vibramos). Šeit nekas nekur klāt neskārās, un viss bija ideāli! Arī tomēr nekas vēl apavam nesaplīsa, kā biju domājis 🙂 Noteikti ar šiem skriešu vēl, un tagad arī vēl jo vairāk gaidu savu `Invisible Shoes` sūtījumu! Ar šiem zemes sajūta bija vēl izteiktāka nekā ar Vibramiem, noteikti tuvāka baskāju skriešanai.

Gatavs pirmajam skrējienam huaraches sandalēs

Gatavs pirmajam skrējienam huaraches sandalēs

WordPress pasaules mēroga 5K diena
Izrādās, ka šodien ir WordPress emuāru rakstīšanas vietnes pasaules mēroga 5K diena, kas nozīmē to, ka katrs ir aicināts šodien noskriet piecus kilometrus un par to kaut ko ierakstīt savā emuārā. Par to uzzināju tikai pēc sava šodienas 18 kilometru skrējiena Vibramos (starp citu, uzzināju to no tā paša jau augstāk minētā Alana emuāra). Tad nu piecus no saviem astoņpadsmit varu veltīt šai dienai!

Advertisements

One thought on “Mazliet par dažiem sīkkrikumiem

  1. Understand more, the more that do not understand, once thought not, after efforts to find nothing,

    perseverance. Now I am starting from scratch, a lot of things that did not know, but I can work!

    Hope that one day I can write an article like you.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s