Devītais saraksta izpildes mēnesis

Gads nu ir noslēdzies, un tāpat izrīkojies arī mana saraksta izpildes devītais mēnesis. Kas tad šajā mēnesī paveikts?

7. Noskriet 5*1001 km
Decembrī noskrieti 237.78 km , kopā kopš 8. aprīļa – 1529.4 km, tātad vēl atlikuši 3475.6 km. Decembris bijis pagaidām ražīgākais mēnesis kopš saraksta uzsākšanas, kā arī 26. decembrī piedzīvots vispār visu laiku lielākais pēdējo 30 dienu noskrējiens karjerā – vairāk nekā 251 km.

8. Piedalīties vismaz 101 skriešanas sacensībā
Decembrī sanācis piedalīties tikai vienā vienīgā sacīkstē – Ozolnieku ziemas skrējienā, kurā 15 km, skrienot pa baigākajiem sniegiem un puteni, tika pievārēti ar šķietami labu laiku – 1:10:52, apsteidzot tādus vīrus, kuriem iepriekš pat līdzi nebiju spējis turēt. Biju jau it kā ilgi gaidījis šīs sacensības ar domu, ka noteikti vajadzētu krist manam rekordam 15 kilometros, kas pagaidām oficiālajās sacensībās ir 1:09:29, bet, piemēram, Ozolnieku pusmaratonā pirmie 15 kilometri tika noskrieti zem stundas un astoņām minūtēm, tā kā rekorda krišanai vajadzēja būt neizbēgamai.. Bet nu laika apstākļi iegrozījās tādi, kādi iegrozījās, līdz ar ko 15 km neizbēgamais rekorda labojums tiek atstāts uz nākamo gadu.

Kopā kopš 8. aprīļa noskrietas jau 45 sacensības, tātad vēl pietrūkst 56 sacensību. Šis gads kopumā bijis ļoti ražīgs, atnesot man iespēju startēt 51 sacensībā. Vairāk gan šogad nav plānots.

9. Piedalīties vismaz trijās skriešanas sacensībās ārpus Latvijas.
Reālas piedalīšanās decembrī, protams, bijušas nav, toties ir šis tas izdarīts, lai tādas notiktu nākamajā gadā. Proti, nu esmu pieteicies Ventspils maratona kluba organizētajam braucienam uz Prāgas pusmaratonu, kas notiks nākamā gada 2. aprīlī. Pirms tam gan vēl stāv priekšā Lielbritānijas trakais klinšu skrējiens apmēram pusmaratona garumā 22. janvārī. Vēl decembra mēnesī arī pieteicu savu dalību nākamā gada Rīgas pusmaratonam maijā, bet tas jau vairs neattiecas uz šo tēmu.

10. Atrast savā apkaimē vismaz trīs jaunus labus skriešanas maršrutus.
Šajā kategorijā jau divus no trim maršrutiem biju atradis pavasarī un vasarā, bet trešo gluži nejauši uzgāju tieši Ziemassvētku priekšvakara dienas rītā. Bija sasnidzis sniegs un mans `ierastais` (`pēdiņās` tādēļ, ka ierasts tas kļuva pavisam nesen – tikai kopš lielā sniega perioda iestāšanās) maršruts kļuva diezgan neizbrienams. Tad nu, savā 24. decembra rīta skrējienā to konstatējis, skrēju tālāk pa citu ceļu pilnīgi uz dullo, īsti nezinot, kur aizskriešu. Pamanīju, ka ceļš ieiet mežā, skrēju pa to un izskrēju jau pazīstamā vietā, kur ir beigu posms citam maršrutam. Tā nu nejauši atklāju jaunu maršrutu gandrīz 5.5 km garumā. Tas likās tīri piemērots tieši ziemas skrējieniem, jo, pirmkārt, liela daļa jāskrien pa trotuāriem, kas parasti ir daudz maz tīrīti, otrkārt, tomēr nav jāizmanto tik nīstā luksafora un citu ceļu šķērsošanas pakalpojumi, un, treškārt, arī posms caur mežu ir daudz maz skrienams, jo tur mēdz pa retam arī kāds braukt ar auto, līdz ar ko vismaz ir kāda sliede, pa kuru skriet.

Otrajos Ziemassvētkos pamanījos izmantot šo maršrutu arī savā garajā skrējienā, veicot to trīs reizes. Zemāk redzama bilde ar to (uz tās uzklikšķinot, iespējams maršrutu izpētīt sīkāk Google kartē).

Jaunais aplis - gandrīz 5.5 km

Jaunais aplis - gandrīz 5.5 km

Līdz ar to šis punkts nu pabeigts pilnībā!

15. Noskriet 101 km basām kājām
Decembrī basām kājām skrēju tikai divas reizes, abas reizes piemājas stadionā. Ja pirmajā no tām vēl viss gāja tīri labi – noskrēju apaļu kilometru bez lielām problēmām pa normāli pieblietētu sniegu, tad otrajā reizē tik labi gan vairs neveicās – sniegs bija sasnidzis dziļš, nācās pa to brist vietām līdz gandrīz ceļiem, un kājas tika pakļautas aukstuma iedarbībai visai pamatīgi.. Noskrēju vien divus apļus jeb 0.66 km un pēc tam kāju pirksti sala un sāpēja nežēlīgi diezgan ilgu laiku. Vēl nākamajā un aiznākamajā dienā varēja just, ka kaut kas ar tiem nav labi, radās arī tulznas, un tika nolemts atkal pa sniegu basām kājām skriet tikai tad, kad to varēs izdarīt bez brišanas elementiem.

Decembrī tātad basām noskrieti 1.66 km, kopš 8. aprīļa kopā 82.63 km, tātad vēl 18.37 km atlikuši.

Taču vēl šajā sakarā 17. decembrī pamanījos no kāda Lielbritānijas interneta veikala pasūtīt sev baskāju skriešanas apavus – Vibram Fivefingers KSO -, jo tiem bija piemērotas kārtīgas atskaites. Vēl gan nav īstas skaidrības par to, vai un kad tos reāli saņemšu, bet nauda no konta jau ir noskaitīta!

Vibram Fivefingers apavu KSO modelis

Vibram Fivefingers apavu KSO modelis

18. Noskriet vismaz 100 km vienā nedēļā
Vēl nedaudz palielināju vienas nedēļas kilometrāžu, kas sasniegta kopš 8. aprīļa – nu tie ir 59.1 km, ko saskrēju tieši Ziemassvētku nedēļā.

41. Aizbraukt ekskursijās uz vismaz trim Latvijas pilsētām, kurās nekad iepriekš neesmu bijis.
Vēl viens punkts, kas piebeigts decembrī. Par trešo trūkstošo pilsētu 4. decembrī kļuva Nereta, kas atrodas tikai kādus 5 km no Lietuvas robežas un kuru apmeklēju zemes gabala meklēšanas nolūkā. Pa ceļam uz šo galveno galamērķi apmeklētas tika vēl dažas citas pilsēteles, kurās nebiju bijis, bet pamatā tikai caurbraucot vai apskatot citus zemes pleķīšus, taču pa Neretu pabraukājāmies vairāk, apskatot nedaudz arī pašu pilsētu un dažus tās objektus.

51. Izveidot 101 jaunu emuāra ierakstu.
Decembrī bijuši tikai divi ieraksti un abi par saraksta izpildes mēnešiem – viens par astoto, bet otrs – šis – par devīto.. Kopā kopš 8. aprīļa nu tapuši apaļi 20 ieraksti, pietrūkst vēl 81.

57. Panākt, lai mājdzīvnieks ģenerē elektrību.
Šis, iespējams, tā arī paliks (vismaz pagaidām) neizpildīts, jo mana Čīles vāvere vārdā Šarls 21. decembra pievakarē, pēc plkst. 19:00 nomira.. Atceroties viņu, varam vēlreiz pārlasīt dažus viņam veltītus rakstus un komentārus pie tiem:
1) Šarla dienas piedzīvojumi
2) Kāds sakars ārējam cietajam diskam ar Čīles vāveri?
3) Patiesa vienādība
4) Žurka manā dzīvoklī
5) Un kāds ir TAVS lielākais plāns tuvākajai nākotnei??
6) Masveidā tiek vāktas kopā Čīles vāveres
7) Pirmā dzimšanas diena!

Šarls lielajā čībā

Šarls lielajā čībā

68. Izlasīt vismaz trīs grāmatas.
Ziemassvētkos māsa man uzdāvināja grāmatu, kuru jau sen biju gribējis iegūt savā īpašumā, bet visu laiku biju bijis par slinku, lai saņemtos un to no kaut kurienes pasūtītu (jo Latvijā nevienā veikalā to redzējis neesmu) – Christopher McDougall sarakstīto `Born To Run`. Biju pat sadabūjis šo grāmatu audio formātā, bet pēc pirmo nodaļu noklausīšanās sapratu, ka nespēju koncentrēties klausīšanai un labāk man patiktu lasīt to drukātā veidā. Tad nu šo tuvākajā laikā noteikti lasīšu! Autors ir kaislīgs baskāju skrējēju kopienas pārstāvis, un runā, ka visi, kas šo grāmatu izlasa, tūlīt pāriet uz skriešanu basām kājām. Interesanti, kas notiek ar tiem, kas jau pirms lasīšanas ir sākuši šo pāreju..?

69. Noskatīties vismaz 101 filmu
Decembrī noskatītas 7 filmas, kopš 8. aprīļa – 89, vēl jānoskatās vairs tikai 12.

80. Nodot asinis vismaz trīs reizes
Arvien vairāk sāk šķist, ka tomēr būs vien jāieskaita tās trīs reizes, kad nodevu asinis zinātniskām vajadzībām šā gada maija mēnesī, bet ko neieskaitīju. Pamatojums? Kādēļ galu galā lai tās neskaitītu..!?

89. Iegādāties zemi vai mitekli
Šis beidzot izdarīts! Kā jau minēju iepriekš šajā pat rakstā, decembrī veicu izbraucienu pa Latviju zemes pleķīša meklējumos, kas rezultējās ar viena hektāra iegādi Baldones pagastā. Nu varu celt tur māju vai stādīt sīpolus, vai pat darīt abas lietas vienlaicīgi/secīgi – iespēju plašums nebeidz sevi izsmelt..!

92. Pabeigt veidot šo sarakstu..
Divi jauni punkti pievienoti decembra mēnesī:
1) 19. Iegūt medaļu vai kausu par godalgotu vietu kādās sacensībās vismaz savā vecuma grupā
2) 91. Nopirkt un/vai ierīkot barotavu putniem vai citiem dzīvniekiem

Vēl trūkst 9 punktu.

Nobeigumā – vēlu visiem saviem lasītājiem veiksmīgu, ražīgu un panākumiem bagātu jauno, 2011. gadu! Uz tikšanos nākamgad!

Advertisements

One thought on “Devītais saraksta izpildes mēnesis

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s