Pirmais saraksta izpildes mēnesis

Ir mēneša pēdējā diena un, kā jau biju nolēmis, mēģināšu apkopot šajā mēnesī paveiktās lietas no mana saraksta. Tā kā šis ir pirmais mēnesis pēc saraksta tapšanas, tad tas ir tāds īsāks kā normāli mēneši, jo saraksta sākums datējams vien ar 8. šī paša mēneša datumu.

7. Noskriet 5*1001 km
Skaidrs, ka šis darbs nav tā vienkārši paņemams un izpildāms, bet gan ir no tiem, kuriem nepārtraukti nepieciešams uzrādīt kādu progresu, lai laika gaitā tas taptu izpildīts. Kopš 8. aprīļa tātad esmu darījis pietiekami darba izpildē, noskrienot 98.7 km. Nav daudz nepilnam mēnesim, tomēr tas skaidrojams ar manām kājas problēmām, kuru rezultātā uz kādu laiku vispār biju spiests atteikties no skriešanas, bet tagad lēnām atsāku. Līdz darba izpildei atlikuši vēl nieka 4906.3 km.. 🙂

8. Piedalīties vismaz 101 skriešanas sacensībās
Visai ievērojams progress šajā jomā – nepilna mēneša laikā esmu paguvis piedalīties jau trīs sacensībās. Ja to uzskatītu par mēneša vidējo normu, tad līdz saraksta termiņa beigām man būtu lemts apmeklēt 99 sacensības 🙂 Gandrīz vai precīzi kā vajag. Nelieli apraksti par piedzīvotajām sacensībām atrodami šeit.

9. Piedalīties vismaz trijās skriešanas sacensībās ārpus Latvijas
Šeit vēl progresa nav nekāda, toties ir gaidāms – jau rīt plānoju piedalīties skrējienā apkārt Vīlandes ezeram, kas norisinās Igaunijā. Tātad pēc rītdienas būs atlikuši vēl tikai divi ārzemju skrējieni.

10. Atrast savā apkaimē vismaz trīs jaunus labus skriešanas maršrutus
Arī šeit taustāma progresa vēl nav, bet ir iedīglis. Ar velosipēdu esmu izbraukājis tuvējo apkaimi – mežu aiz dzelzceļa sliedēm – un apmēram izdomājis skriešanas maršrutu. Lai to pārvērstu par reāli skrienamu maršrutu, vēl tikai atliek precīzi nomērīt tā garumu. Mērot ar velosipēda (neprecīzo) mērītāju, liekas, ka garums būtu ap 17 km. Tagad tik jāgaida no remonta atpakaļ mana GPS ierīce, lai varētu vienreiz veikt šo attālumu un pārvērst to par reāli skrienamu gabalu.

Daļa no mana skriešanas maršruta

Daļa no mana skriešanas maršruta

17. Nobraukt ar velosipēdu 1001 km
Darīšanas vaina. Pagaidām nobraukti 76.7 km, atlikuši 924.3 km.

22. Piepumpēties 101 reizi no vietas, darot to pareizi
Lēnām eju cauri savai programmai, pildot tās vingrinājumus, kā paredzēts. Šobrīd maksimālais uztaisīto reižu skaits ir 40. Liekas, ka ir progress un spēšu šo programmu arī reiz pabeigt.

22. Veikt 2*101 vēderpreses vingrinājumu no vietas, darot to pareizi
Ar šo jau ir daudz lielākas problēmas – pagaidām esmu ticis tikai līdz 32 reizēm, bet vajadzīgas ir 202.. Pašlaik neliekas, ka ar to es jelkad spēšu tikt galā. Ja būtu jātaisa normālas preses no apakšas līdz augšai, tad būtu daudz vieglāk. Šīs – ķermeņa augšdaļas preses – ir man daudz grūtākas.

24. Veikt 2*101 pietupienu no vietas, darot to pareizi
Pirmais pilnībā pabeigtais darbs, par kuru jau bijis arī apraksts.

29. Doties no mājas uz darbu un atpakaļ ar velosipēdu vismaz 30 reizes
Arī tikai darīšanas vaina. Pagaidām esmu uz darbu aizbraucis ar velosipēdu tikai divas reizes.

31. Nopublicēt savu divpadsmito zinātnisko rakstu (ne obligāti kā vienīgajam autoram)
Septiņas publikācijas man bijušas jau saraksta sastādīšanas laikā. No atlikušajām piecām, lai arī vēl neviena nav publicēta, bet divi raksti ir jau pieņemti publicēšanai, tā kā tas vairs ir tikai laika jautājums. Vēl viens raksts ir iesniegts un šobrīd tiek gaidīta atbilde.

32. Uzstāties piekto reizi ar referātu starptautiskā zinātniskā konferencē
Trīs uzstāšanās reizes bijušas jau saraksta sastādīšanas brīdī. No atlikušajām divām reizēm viena jau ir zināma – sakarā ar tikko publicēšanai akceptēto rakstu.

36. Aizbraukt ekskursijās uz vismaz trim Latvijas pilsētām, kurās nekad iepriekš neesmu bijis
Nekad iepriekš nebiju bijis Pūrē, pat nezināju īsti, vai tā ir pilsēta vai kas 🙂 Nu esmu tur pabijis un uzrakstījis par to arī nelielu aprakstu. Atlikušas divas pilsētas.

37. Šķērsot kādu valstu robežas vismaz ar trim dažādiem transporta līdzekļu veidiem (piemēram, lidmašīnu, kuģi, vilcienu, autobusu, mašīnu, velosipēdu, kājām, …)
Pagaidām progresa nav, bet atcerēsimies, ka rīt dodos uz Igauniju..

43. Veikt ierakstus emuārā par katru no izpildītajām lietām
Tas tiek darīts diezgan regulāri – gan par atsevišķām izpildām lietām, gan par atsevišķu lietu progresa komponentēm, gan arī kopsavilkuma raksti kā šis. Grūti gan pateikt, kā novērtēt, ka šis darbs ir izpildīts.. Liekas, ka beigās tas vienkārši tiks ieskaitīts kā izpildīts.

44. Izveidot 101 jaunu emuāra ierakstu
Pagaidām kopš 8. aprīļa uzcepti četri jauni raksti (neskaitot tās lapas, kurās tiek atspoguļots dažādu punktu progress):
1) Divi gadi noskrieti
2) Jau paveikts pirmais darbs no saraksta
3) Ceturtdaļmaratona gada jubileja
4) Pirmais saraksta izpildes mēnesis

47. Iemācīties skriet, turot pēdas paralēli vienu otrai skriešanas virzienā
Apgūstu, cik spēju. Kāpēc tas vispār vajadzīgs? Šai lietai man uzmanību pievērsa 2008. gada Pekinas olimpisko spēļu 50 km soļošanas distances 16. vietas ieguvējs Igors Kazakevičs, kurš pēc manas skriešanas pavērošanas kādās sacensībās, atzina, ka arī šāda skriešanas tehnika varētu būt pie vainas manai ceļgala sāpei, jo ceļgala locīšanās virziens nesakrīt ar skriešanas virzienu, līdz ar ko uz ceļgalu rodas palielināta noslodze. Liekas, ka jau ir daudz vieglāk treniņos piedomāt pie tā, kā lieku kājas. Sākumā man likās, ka tādējādi skriešanas procesā apakšstilbu daļā tiek iesaistīti pavisam citi muskuļi nekā, skrienot `normāli` (ar nedaudz uz āru izvērstiem purngaliem). Pēc tam pie tā it kā pieradu, bet tagad pēdējās pāris reizēs pēc skrējiena baigi sāp tieši apakšstilbi. Nezinu gan, vai tas ir saistīts ar šo skriešanas tehnikas maiņu, redzēs, kā šī lieta attīstīsies tālāk.

58. Izlasīt vismaz trīs grāmatas
Pagaidām progress nulles līmenī, nav pat sākta neviena jauna grāmata.. Toties vienu esmu nopircis un kaut kad droši vien to arī uzsākšu lasīt.

59. Noskatīties vismaz 101 filmu
Progress ir ievērojams – noskatītas jau desmit filmas nepilna mēneša laikā, no kurām divas kinoteātrī, bet septiņas pa TV. Tā turpinot, līdz termiņa beigām tiktu noskatītas nevis vien 101, bet gan 330 filmas.. Nelieli apraksti par noskatītajām filmām atrodami šeit.

60. Saglabāt esošo statusu, kad neesmu nevienam (sunim) parādā (mājokļa kredīts neskaitās)
Pagaidām turos, bet par darba izpildi varēsim secināt vien pašās termiņa beigās, cita varianta nav.

73. Iesēt/iestādīt un izaudzēt uz balkona kaut ko tādu, ko var apēst
Vēl nekas nav izdarīts, bet ir radies plāns – audzēt lokus!

Lociņi

Lociņi

75. Pabeigt veidot šo sarakstu..
Sastādīšanas brīdī saraksts sastāvēja no 65 punktiem, bet pa šo nepilno mēnesi esmu no trūkstošajiem 36 punktiem izdomājis un pievienojis vēl septiņus:
1) 4. Noskriet maratonu 4 stundās
2) 14. Skriet saulrietā
3) 15. Noskriet 101 km basām kājām
4) 28. Doties no mājas uz darbu un atpakaļ ar velosipēdu vismaz 30 reizes
5) 41. Uzņemt savā auto kādu stopētāju
6) 70. Iesēt/iestādīt un izaudzēt uz balkona kaut ko tādu, ko var apēst
7) 71. Izveidot disku ar dziesmām, kuras gribētu klausīties auto, veicot garākus pārbraucienus


Advertisements

5 thoughts on “Pirmais saraksta izpildes mēnesis

  1. No kurmja skatu punkta jau vislabāk viss redzams… 😀 😀
    Bet man šķiet, ka diskusija bija par to, ka lokus audzēt ir bezjēdzīgi, jo tie tiks momentāli aprīti… by U. Tādēļ jāaudzē kaut kas cits, lai būtu cerība tiešām izaudzēt… 😉

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s