Vai mani mēģina apzagt?

Pirmajā septembrī, kad lielai daļai cilvēku sākās jaunais mācību gads (citiem apmācāmās, citiem apmācītāja, citiem vēl kādas citas personas statusā), arī man tika sagādāts pārsteigums, tiesa – ne visai patīkams. Iepildot degvielas uzpildes stacijā degvielu un mēģinot maksāt ar savu American Express karti, ar kuru regulāri norēķinos nu jau gandrīz trīs gadus, saņēmu atbildi – kontā nepietiek naudas.. Tādas brīnumu lietas nekad mūžā vēl nebija nācies dzirdēt, pat norēķinoties ar parastajām debetkartēm, kur nu vēl ar kredītkarti, kuras kredīta limits man piešķirts Ls 3000.00 apmērā, bet kurā nekad mūžā vēl pat neesmu iebraucis (vienmēr norēķinos tikai ar to naudu, kas ir pa virsu šim limitam). Lai kontā trūktu nauda, man vajadzētu būt iztērējušam visu šo virs-naudu (kas man arī nebija nemaz tik maz) un vēl papildus 3000 kredīta latus, visai nereāli, maigi izsakoties 🙂

Diezgan bažu pārņemts devos mājup, lai Parex internetbankā pārbaudītu savu konta stāvokli, kas zin – varbūt kāds nelegāli ieguvis savā rīcībā manus datus un visu naudu notrallinājis.. Tomēr nē! Viss izrādījās kārtībā, visa nauda vēl vietā. Domāju – nu nekas, varbūt kaut kāds negadījums noticis ar degvielas uzpildes stacijas aparatūru. Tā nu nodzīvoju pirmā septembra dienu līdz beigām ar mierīgu sirdi.

Nākamajā dienā (tas ir, vakar) tomēr nācās atkal par šo lietu turpināt prātuļot, jo nu manu AMEX nepieņēma arī pārtikas veikalā, kurā tā vienmēr ir tikusi pieņemta. Šoreiz kasiere gan neteica neko par naudas trūkumu, bet gan teica, ka esot kaut kāds garš vārds rakstīts angliski sarkaniem burtiem, bet viņa nezinot, ko tas nozīmē 😀 Nu ko – divas reizes jau vairs nevarētu būt sagadīšanās. Kad vēl vakar vakarā manu karti nepieņēma arī citā pārtikas veikalā, šoreiz sakot, ka karte esot bloķēta, nekas cits neatlika, kā nolemt šodien iet uz banku skaidroties. Pats interesantākais – trijās vietās trīs dažādi atteikuma iemesli 😉

Tā nu šodien biju bankā, kur operators kādu laiku nevarēja tiks skaidrībā, kas par lietu, zvanīja uz karšu daļu, un beigās konstatēja šausminošu faktu – ir bijusi datu noplūde! Kāds varbūt esot mēģinājis no manas kartes nolasīt papildus neatļautu informāciju vai ko tamlīdzīgu. Tikko pārbaudīju vēlreiz – visa mana nauda pagaidām vēl tomēr ir savā vietā. Bet Parex banka apsolījās man līdz otrdienai pa brīvu uztaisīt jaunu karti.

Tagad, gribot negribot, nācās aizdomāties, kas tad bija pēdējais veiksmīgais darījums ar šo karti, pēc kura tā, acīmredzot, tika bloķēta. Internetbankā pēdējais darījums fiksēts 29. augustā, kad pēc Latvijas čempionāta Katanas ieceļotājos norēķinājos Riga Plaza esošajā Prisma veikalā. Tā kā šādā lielā veikalā it kā nekādām mahinācijām nevajadzētu notikt, turpināju domāt un atcerējos, ka augusta pēdējā dienā vispasaules tīmeklī mēģināju rezervēt viesnīcu, izmantojot šo karti.. Tomēr tas arī nebija nekāds kaktu kantoris, bet gan starptautiski atzīta lapa – www.booking.com. Tomēr bažīgu mani darīja fakts, kuru biju piefiksējis jau pirms pāris dienām, bet kuram tad nebiju pievērsis īpašu uzmanību – brīdī, kad rezervēju viesnīcas numuriņu, lapā tika teikts, ka šāda veida numuriņi vairs palikuši tikai divi. Pēc rezervācijas skatījos vēlreiz – šāda veida numuriņš vairs brīvs palicis tikai viens (loģiski). Taču pēc lapas apskates vēlāk (nākamajā dienā) konstatēju, ka atkal pieejami divi brīvi numuriņi.. Uzreiz pēc rezervācijas gan man uz e-pastu tikai atsūtīts rezervācijas apstiprinājums (viss kā nākas, tieši tāds pats, kā parasti), tā kā tagad man nav skaidrības – rezervācija ir spēkā vai nav..

Lai vai kā, interesanti notikumi. Jācer, ka mana nauda tuvākajā laikā nekur tā arī nepazudīs 🙂

P.S. Otra šīs dienas ziņa – šodien aprit tieši 5 gadi, kopš iegādājos savu pirmo auto! 2004. gada 3. septembrī auto placī pie Maskavas ielas par 580 latiem nopirku BMW 318i.

P.P.S. Vēl par apritēšanu – pirms dažām dienām (29. augustā) bija šī mana emuāra pirmā dzimšanas diena. Tieši tā, pirmais raksts bija tapis tieši pirms viena gada. Priekā!

P.P.P.S. Jauna ziņa! Izrādās, šorīt esmu interenetbankā saņēmis ziņu šajā sakarā, bet tikai tikko to pamanīju. Tā ir šāda:

Parex bankas Maksājumu karšu daļas Risku kontroles nodaļa saņēmusi informāciju par iespējamo karšu datu noplūdi pie viena no tirgotāja Zviedrijā. Lai novērstu iespējamo karšu datu nesankcionētu izmantošanu nākotnē un aizsargātu Jūsu finanšu līdzekļus, Parex banka ir veikusi Jūsu maksājumu kartes bloķēšanu.

Zviedrijā?? Kāds gan man varētu būt sakars ar Zviedriju? Booking taču nav zviedru lapa, arī viesnīcu nerezervēju Zviedrijā un šajā valstī vispār neesmu bijis kopš februāra.. Nudien interesanti..

Advertisements

5 thoughts on “Vai mani mēģina apzagt?

  1. Nopietna firma tapēc ka ir daudz naudas izgrūzts reklāmās? 🙂
    Man ir atnācis vīruss no Prezidentes (VVF laikā) kancelejas. No dažādām “nopietnām” iestādēm ir nākuši vīrusi un dažās “nopietnās” iestādēsesmu pabijis iekšējā datortīklā. Tas nav rādītājs. Un vai tad pirmais skimmeris netika uzstādīts bankomātā kas vistuvāk bankai? 🙂

  2. Tā kā man šādas pieredzes līdz šim nebija bijis, tad gandrīz vai tika grauta mana ticība `nopietnajām iestādēm`. Par laimi šoreiz laikam tai vēl nebūtu jāsagrūst, jo sakars taču esot ar kaut kādiem Zviedrijas ūķiem..

  3. Ir bijusi situaacija, ka karte nav bijusi vispaar NEKUR izmantota, ne veikalaa, ne bankautomaataa, ne inetaa, aciimredzot datu nopluude ir notikusi ieksh bankas, karte ir nozagta un nauda ir iznjemta no bankautomaata, zinot passw aciimredzot jau ieprieksh, un arii to, ka uz kartes ir bijusi diezgan liela nauda. Jonu nez vai vai 2min laikaa var uzhakot passw pie bankautomaata, ja tas ieprieksh nav skanees vai kaa citaadi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s