Palielinām distanci

Aizvakar pēc treniņa programmas bija paredzēts mans pirmais skrējiens mūžā, kas pārsniedz ceturtdaļmaratona (10.5 km) garumu – 11 kilometru skrējiens. Taču sakarā ar Positivus AB festivāla apmeklēšanu nācās šo skrējienu atlikt par vienu dienu. Vakar vakarā to noskrēju. Jāteic, ka laika apstākļi nebija man labvēlīgi – pirmo reizi arī skrēju tik spēcīga lietus apstākļos, kā rezultātā, protams, izmirku pilnīgi slapjš. Taisnības labad gan jāsaka, ka lietus bija vainojams tikai pārsvarā ķermeņa augšdaļas un krekla izmirkšanā. Bikses un kājas izmirka, skrienot pa pļavā iebrauktām auto sliedēm – pār tām no malas pāri liecās ūdens pielijušas smilgas un citas zāles, kas ļoti veiksmīgi padarīja manas kājas slapjas, skrienot tām cauri 🙂 Savukārt, par udens iekļūšanu apavos un pēdu izmirkšanu parūpējās uz zemes ceļa esošās neskaitāmās bedrītes un ieplakas, kurās bija uzkrājies ūdens un no kurām visām es nekādi nespēju izvairīties.

Tomēr negaidīts pozitīvs pārsteigums man bija tas, ka kopumā skrējās ļoti viegli. Arī pulss bija krietni zemāks nekā parasti. Un rezultātā, pat neskatoties uz dažādiem papildus šķēršļiem (kurpes atsiešanās, pār ceļu nogāzies koks utt.) finišēju ar vidējo ātrumu distancē, kas nu ir man jauns personīgais rekords tik garā distancē. Protams, 11 km noskrēju pirmo reizi, taču iepriekš divas reizes biju noskrējis 10,5 km ar laikiem attiecīgi 57:30 un 54:08, kā arī divas reizes pa 10 km ar laikiem 53:12, 52:12. Šoreiz 11 km noskrēju 55 minūtēs un 48 sekundēs, kas ir tikai par 48 sekundēm sliktāks laiks nekā būtu, skrienot ar vidējo ātrumu 12 km/h.

Lai arī skrējiens sanāca salīdzinoši viegls, tomēr, ja man jāiedomājas, ka plānotajā pusmaratona distancē būs jānoskrien gandrīz divas reizes vairāk.. Zināmas šaubas par saviem spēkiem sāk tomēr pārņemt. Pie tam, šis pusmaratons jāveic nevis kaut kad tālā un nezināmā nākotnē, bet gan jau pēc ~ 2 mēnešiem Valmieras maratona ietvaros. Redzēs, kas tur sanāks.

Advertisements

One thought on “Palielinām distanci

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s