Interesantas skriešanas sacensības – apkopojums

Es, kā zināms, skrienu. Skrienu garos gabalus. Vēl ne tādus pavisam garos kā maratonu vai kaut ko vēl trakāku, bet esmu ceļā uz pusmaratona veikšanu. Treniņi, protams, ir vajadzīgi, bez tiem neiztikt, bet interesantāk taču ir piedalīties sacensībās, piemēram, Rīgas maratonā. Taču nelaime tāda, ka Rīgas maratons notiek vien reizi gadā. Tādēļ nenāktu par sliktu piedalīties arī kādos citos skrējienos, piemēram, Valmieras maratonā. Un, ja tā padomā – visāda veida maratoni, pusmaratoni, ceturtdaļmaratoni, minimaratoni, satelītskrējieni utt. utjp. taču DROŠI VIEN notiek ik palaikam dažādās pasaules un Latvijas vietās, atliek vien par tiem uzzināt un piedalīties.

Tā nu esmu veicis nelielu apkopojumu par dažiem interesantiem šāda veida pasākumiem un nu varu šajā informācijā dalīties ar citiem skrējējiem.

1. Rīgas maratons
Acīmredzot, man un man zināmo skrējēju pazīstamākais maratons. Tiesa, šogad tas jau ir garām, bet ir zināms jau nākamā gada norises laiks. Iespējams izvēlēties vienu no trim distancēm – maratons, pusmaratons un minimaratons (pērn tas bija 5.36 km, šogad – 5.15 km, par nākamo gadu, protams, precīzi vēl nav zināms). Šogad Rīgas maratonā bija jaunums – maratona stafete, kurā piedalījās komandas četru cilvēku sastāvā, no kuriem katrs noskrēja ceturtdaļmaratonu. Kas būs nākamgad – sekojiet līdzi informācijai. Dalības maksa šeit (tāpat kā jau pārsvarā visur) atkarīga no reģistrēšanās brīža – jo agrāk reģistrējies, jo lētāk maksā. Domājams, ka nākamā gada skrējieniem lētākā iespējamā reģistrēšanās būs līdz šī gada beigām (tā bija arī šogad).
Norises datums: 23.05.2010.
Mājas lapa: http://www.nordearigasmaratons.lv

2. Valmieras maratons
Šis ir otrs lielākais un populārākais Latvijas maratons. Arī šeit bez klasiskajām maratona un pusmaratona distancēm pieejama vēl satelītskrējiena distance iesācējiem – 5.7 km. Ja neesat paguvis piedalīties Rīgas maratonā, vēl ir visas iespējas reģistrēties Valmieras maratonam, jo gandrīz visu distanču lētākās dalības maksas ir spēkā vēl līdz augusta beigām (izņemot vienīgi maratona distanci, kurai lētākā maksa ir līdz jūlija beigām). Bez skriešanas šajā maratonā iespējams piedalīties arī nūjošanas pārgājienā (aptuveni 10 km), kā arī bērnu skrējienā (0.8 km), ja neesat vecāks par 10 gadiem.
Norises datums: 27.09.2009.
Mājas lapa: http://www.valmieras-maratons.lv

3. Kuldīgas pusmaratons
Šis pasākums paredzēts tieši pusmaratona distances cienītājiem, jo neietver sevī klasisko maratona distanci. Toties iespējams pieteikties tautas skrējienā un veikt 5.27 km vai arī bērnu skrējienā (0.5 km), ja neesat dzimis agrāk par 1997. gadu. Starp citu, dalības maksas šeit ir patiešām ļoti atbilstošas Valstī valdošajai dižķibelei – Ls 7.00 pusmaratonam un Ls 2.00 tautas skrējienam, reģistrējoties līdz 3. augustam (bērnu skrējiens – bez maksas).
Norises datums: 08.08.2009.
Mājas lapa: http://www.kuldigas-pusmaratons.lv

4. Viļņas maratons
Ja gribas izmēģināt savus spēkus arī ārpus Latvijas, varat apsvērt iespēju skriet kādu no Viļņas maratonā piedāvātajām distancēm. Tādas šogad ir trīs – maratons, pusmaratons un minimaratons (4.2 km). Visai līdzīgi Rīgas maratonam, tikai minimaratona distance pieejama vēl plašākai publikai (ja pieņem principu – jo īsāka distance, jo vairāk skriet gribētāju). Ar dalības maksām šeit ir visai interesanti – ja minimaratonam maksa ir pavisam niecīga (līdz jūlija beigām – 4 eiro, pēc tam – 5 eiro), tad pusmaratona un maratona distancēs tā jau ir visai ievērojama – līdz jūlija beigām attiecīgi 18 un 24 eiro. Tas laikam tādēļ, ka šajā maksā iekļauts arī T-krekls. Vēl interesanti – šogad maratona distancē speciālbalva tiks piešķirta vecākajam dalībniekam, tā kā, ja uzskatāt sevi par iespējamu kandidātu uz šo balvu, varbūt ir vērts piedalīties..
Norises datums: 13.09.2009.
Mājas lapa: http://www.maratonas.lt

5. Tallinas pilsētas skrējiens
Igauņi šogad izlēmuši savu pilsētas skrējienu rīkot vienā dienā ar mūsu otriem Baltijas kaimiņiem, tā kā abus šos pasākumus laikam būtu visai grūti pagodināt ar savu klātbūtni. Tallinā nenotiek maratons, tāpēc arī pasākuma nosaukums ir `pilsētas skrējiens` – savu laimi varat izmēģināt vien pusmaratona vai 10 km skrējienos. Tāpat iespējams pieteikties arī tā saucamajai 10 km ziemeļu soļošanai, bet īsti nesaprotu, kas ar to domāts.. (Papildinājums – komentāros rasta apgaismība, ka šī esot tā pati arī pie mums nu jau ierastā nūjošana). Dalības maksas gan visai ievērojamas, taču iespējams dabūt 20% atlaidi, ja savācaties vismaz 20 cilvēku grupā no sava sporta kluba, skolas vai citas iestādes.
Norises datums: 13.09.2009.
Mājas lapa: http://www.jooks.ee

6. Sāremā trīs dienu maratons
Ļoti savdabībs (labā nozīmē) pasākums – ja nevari vēl vienā rāvienā noskriet maratonu, vari mēģināt to sadalīt pa trim dienām, katrā no tām noskrienot attiecīgi 10, 16.195 un 16 km. Kopā sanāk ierastie 42.195 km. Ja esi pietiekami jauns (ne vecāks par 15 gadiem) un nevari veikt maratonu pat trīs dienās, pieejams otrs triju dienu variants – pa 2, 3.24 un 3.2 km iespējams trijās dienās veikt 8.44 km. Ja negribi skriet trīs dienas, pieejama arī tā saucamā `Open race`, kurā jāskrien ir tikai trešajā dienā – pēc izvēles 3.2, 10 vai 16 km. Šīs ir, manuprāt, sacīkstes, kas spēs apmierināt gandrīz jebkuru ar savu pieejamo distanču klāstu. Vēl lieliska ziņa – gan `Open race`, gan arī `Youth race` (8.44 km trijās dienās) pieejami pilnīgi bez maksas! Arī maratons maksā diezgan lēti – 16 eiro, reģistrējoties līdz augusta beigām – pie tam grupām no vismaz 10 cilvēkiem pieejama 10% atlaide. Man vienīgi nav skaidrs, vai cenā iekļauts arī pārbrauciens ar autobusu no Kuresāres, kurā notiek 1. un 3. dienas skrējieni, uz pilsētu, kurā notiek 2. dienas skrējiens, un atpakaļ. Nakšņošana, protams, cenā nav iekļauta.
Norises datumi: 16.10.2009. – 18.10.2009.
Mājas lapa: http://www.saaremaajooks.ee

7. Cīrihes jaungada maratons
Ārkārtīgi interesants pasākums – maratons gadu mijā. Maratona distanci plānots uzsākt precīzi 2009. un 2010. gada mijā, plkst. 00:00, bet pārējās distances nedaudz vēlāk – pusmaratonu 00:10, bet ceturtdaļmaratonu 00:20. Trase gan nebūšot īpaši apgaismota, tādēļ tiek rekomendēts ņemt līdzi galvas lukturīšus, kurus gan varēšot iegādāties arī tur uz vietas. Katrā ziņā šādā pasākumā es gribētu piedalīties – uzsākt jaunu gadu ar, piemēram, pusmaratona noskriešanu. Ja plānojat piedalīties, noteikti vērts apdomāt lietas, kas saistītas ar skriešanu ziemā un par kurām varbūt ikdienā nemaz padomāt nesanāk.
Norises datums: 01.01.2010.
Mājas lapa: http://www.neujahrsmarathon.ch

8. Trans Slovēnijas ultramaratons
Uzreiz jāsaka, ka šis pasākums pavisam noteikti nav paredzēts skriešanas iesācējiem, bet gan tādiem ārkārtīgi spēcīgiem skriešanas profesionāļiem, kuriem maratona noskriešana ir tāds pat nieks kā aizskaitīt līdz simtam un atpakaļ. Uzdevums šeit ir visai nereāls – noskriet 400 km piecās dienās.. Jāskrien no Goričko pilsētas līdz Piran, katru dienu veicot attiecīgi 81, 91.5, 75, 66.5 un 80 km. Šeit nav sadalījuma vecuma vai dzimuma grupās, visi tiek vērtēti kopā. Tāpat nepastāv arī nekādi laika ierobežojumi pa dienām, tik vien kā tas, ka starts katru dienu ir 6:00 no rīta. Maksa par piedalīšanos ir visai iespaidīga – 300 eiro -, taču tajā iekļauts gan transports uz startu, gan transports no finiša, gan arī vakariņas katras dienas beigās un gultas vieta. Ja tomēr vēlaties piedalīties, tad būtu jāpasteidzas, jo reģistrēties būs iespējams vien līdz 1. augustam. Starp citu, iespējams piedalīties arī tikai kādā atsevišķā skrējiena posmā, ja negrib vai nespēj skriet visus piecus.
Norises datumi: 12.08.2009. – 16.08.2009.
Mājas lapa: http://trans-slo.si

Tāds nu ir mans astotnieks. Protams, eksistē vēl ļoti populārie maratoni un pusmaratoni dažādās Eiropas valstu galvaspilsētās (un ne tikai), tādi kā Londonas maratons vai Berlīnes maratons, bet tie ir pietiekami pazīstami arī bez manas reklāmas.

Pats es plānoju piedalīties Valmieras maratonā, mēģinot pirmo reizi noskriet pusmaratona distanci, kā arī nākamā gada Rīgas maratonā, kurā šo pašu distanci biju apņēmies noskriet jau sen. Tāpat man ļoti gribētos piedalīties arī kaut kur ārpus Latvijas, un šajā sakarā es `metu acis` uz Viļņas maratonu. Šeit gan negribu skriet pusmaratonu, jo tomēr to gatavojos neilgi pēc tam skriet Valmierā un nebūtu labi iegūt šeit kādu traumu, bet niecīgā 4.2 km distance būtu visai atbilstoša apvienojumā ar ekskursiju uz Viļņu. Vēl, kā jau minēju, gribētos uzsākt jauno gadu ar pusmaratona skrējienu Cīrihē, bet par to – tad jau redzēs! Bez tam vilinošs šķiet Sāremā salas piedāvājums ar saviem bezmaksas skrējieniem..

Tātad – uz tikšanos Viļņā!

Advertisements

4 thoughts on “Interesantas skriešanas sacensības – apkopojums

  1. “Tāpat iespējams pieteikties arī tā saucamajai 10 km ziemeļu soļošanai, bet īsti nesaprotu, kas ar to domāts.”

    Tā jau tā pati nūjošana vien ir, ja ar to bij nordic walking domāts.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s