Per aspera ad astra! *

Ceļā uz lielo mērķi – pusmaratona noskriešanu – esmu plānojis uzstādīt vairākus mazākus mērķus, lai nezaudētu motivāciju. Pirmais no tiem bija noskriet 9 kilometrus 45 minūtēs, tādējādi mēģinot noturēt vidējo ātrumu distancē 12 km/h jeb vienu kilometru vidēji noskriet piecās minūtēs.

Nu šis mērķis ir izpildīts! Gāja jau diezgan grūti, it sevišķi pēdējā aplī – pēdējos 2-3 kilometros – nācās spiest sevi skriet ātrāk, lai nekristos uzsāktais temps. Par laimi varēju ērti sekot līdzi sava mērķa īstenošanai savā virtuālajā skriešanas trenerī, kuram ir arī tāda funkcija kā virtuālais partneris – uzstādīju, lai partneris noskriet 9 km 45 minūtēs un visu laiku varēju sekot līdzi, cik daudz tad esmu viņam priekšā. Pirmajā aplī sasniedzu maksimālo atrāvienu – kaut kur ap 120 metriem. Bet pēdējā kilometrā mans pārsvars bija jau sarucis līdz kādiem metriem trīsdesmit. Tomēr nepadevos un finišēju pēc 44 minūtēm un 41 sekundes!

Tagad laiks uzstādīt nākamo mērķi. Nedaudz padomājot, nācu pie slēdziena, ka tas varētu būt noskriet 4 apļus savā ierastajā distancē jeb 12 km. Jāatceras, ka līdz šim esmu noskrējis vien ceturtdaļmaratonu, tā kā domāju, ka 12 km noskriešana patiešām būtu labs un tuvākajā laikā sasniedzams mērķis ceļā uz pusmaratonu.

* Caur ērkšķiem uz zvaigznēm! (Latīņu val.)

Advertisements

7 thoughts on “Per aspera ad astra! *

 1. Kā sāku lasīt rakstu, tā uzreiz gribējās vaicāt kā ar distances mērījumiem, tiku līdz vidum un sapratu, ka esi ticis pie patīkamas mantiņas. Gribētos man ar tādu.

  Ja jau nosvīdi beigās, var zināt cik bija pulss? 🙂

  Domāju drīzumā aiziet uz sporta laboratoriju, lai uzzinātu savu anaerobo zonu, u.t.t. Lai trenniņi būtu efektīvāki.

 2. man liekas, ka jautājuma autors neatbildēs 😀

  pieklājīgākā versija, manuprāt, būtu “lūdzu pastāsti, kāda ir jēga to visu darīt”, jo loģiski vajadzētu būt, ka starp “vajag” un “tu” trūkst komats.

  “to visu” – drošvien skriet tādus gabalus utt.

 3. Skriešana ir viens no sporta veidiem, bet kāda jēga nodarboties ar sportu, laikam man nav jāstāsta. Kāda jēga no sporta veidiem izvēlēties tieši skriešanu – tas jāprasa speciālistiem, pie kuriem sevi pieskaitīt pavisam noteikti nevaru. Ja jautātas manas subjektīvās domas, tad pats skrienu tādēļ, ka `iesākts ir, ku ta nu tagad atmetīs tam visam ar roku`..

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s