No vakardienas skriet trenējos profesionālāk

Vakar tiku pie sava personīgā skriešanas trenera! Trenera vārds ir Garmin, uzvārds – Forerunner, un tituls – 305. Izskatās tas apmēram šādi:

Tā kā man vienmēr patikusi statistika, ko varu dabūt ārā no jebkuras nodarbes, tad šāda mantiņa, protams, liekas ļoti noderīga. Vakar to arī uzreiz izmēģināju un ar rezultātu biju vairāk kā apmierināts – beidzot varu redzēt savu skriešanas gaitu visos sīkumos. Lai arī ar Latvijas karti šai iekārtai ir ļoti trūcīgi, tomēr iebūvētais īpaši jūtīgais GPS uztvērējs ļauj pēc skriešanas aplūkot savu izskrieto maršrutu:

Galvenā lieta, protams, ir dažādu parametru atkarība no laika, dēļ kuras arī īstenībā šo uz rokas nēsājamo iekārtu pirku. Parametri šeit tiek piedāvāti vairāki – skriešanas ritms, ātrums, distance, augstums (īsti gan nesapratu, kas ar to domāts), slīpums, pulss -, un katru no tiem iespējams skatīt laikā. Piemēram, vakardienas skrējienam ātruma līkne laikā izskatās šādi:

speed

Komplektā ar `rokaspulksteni` nāk arī pulsa mērīšanas iekārta – tādā kā josta, ko ar gumiju var aplikt sev ap krūšu kurvi. Un galvenais – nekādu vadu! Visa informācija par pulsu tiek nosūtīta uz ierīci ar bezvadu datu pārraides tehnoloģijas palīdzību. Tiesa gan, šo jostu vakar vēl neizmēģināju, tāpēc vēl nevaru teikt, cik labi tas viss darbojas.

Papildus datu vākšanai Garmin (kā jau treneris) piedāvā arī iespēju sastādīt dažnedažādākās treniņa programmas – ievadi, ko vēlies, un skrienot saņem atbalstu no iekārtas, kas ziņo par to, vai, piemēram, vajag palielināt vai samazināt tempu un tā tālāk. Tāpat eksistē arī tāda iespēja kā virtuālais partneris, ar kura palīdzību iespējams salīdzināt savu skriešanas tempu ar kādu virtuāli iedomātu tempu (kuru iespējams iepriekš sastādīt) un vizuāli uz ekrāna redzēt, cik daudz esi priekšā savam virtuālajam partnerim vai no tā atpaliec.

Šajā aparātā ir iespējams sastādīt arī treniņa programmu velosipēdistiem – GPS uztvērējs ļauj atteikties no papildus lietām, kas jāpievieno pie rata utt.

Uzlādējamās baterijas darbības laiks esot apmēram 10 stundas (tik ilgi laikam nekad neskriešu :)) un cena, par kādu pirku šo ierīci interneta veikalā, ir Ls 120.00.

9 thoughts on “No vakardienas skriet trenējos profesionālāk

 1. Ar augstuma parametru iespējams ir domāts skrējēja atrašanās attiecībā pret jūras līmeni, vai vienkārši attiecībā pret nulli.
  Piemēram uzskrēji kalnā, līkne iet uz augšu, noskrēji no kalna, līkne noslīd uz leju.

 2. Jā, uz to pusi izsktās, bet mani mulsināja divas lietas:
  1) skrējiena sākumā augstums bija 2 metri, tātad nevarētu būt attiecībā pret skrējiena sākumu
  2) kaut kur pa vidam bija negatīvs augstums, tātad nevarētu būt arī attiecībā pret jūras līmeni (vai arī tiešām Pļavniekos ir tik zemas vietas?)

  Nu nezinu, varbūt attiecībā pret kaut kādu mistisku punktu.

 3. Ja šis izmanto GPS savas pozīcijas noteikšanai, tad nav nekāds brīnums, ka augstums mainās pilnībā bezsakarā. Esmu novērojis, ka kaut kā GPS uztvērēji to augstumu virs jūras līmeņa nekorekti uzrāda – te par daudz, te par maz. Nezinu vai vaina Latvijā, vai tehnikas lētumā, vai kaut kur citur.

 4. Skaisti! Es ar domāju nākotnē iepirkt Garmin, ‘jo tas Nike+ ir vairāk kā parodija.
  Bet vispār atsauksmes esmu tikai labas dzirdējis par šo.
  Veiksmi treniņos un lai ir arī īsti treniņu partneri, ne tikai iedomu 🙂

 5. Atpakaļ ziņojums: Rūdas vīra neironu uzplaiksnījumi!

 6. Atpakaļ ziņojums: Per aspera ad astra! * « Rūdas vīra neironu uzplaiksnījumi!

 7. Atpakaļ ziņojums: Mans otrais ceturtdaļmaratons « Rūdas vīra neironu uzplaiksnījumi!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s