Pierādīta Goldbaha hipotēze

Pie šīs hipotēzes esmu strādājis un domājis jau ļoti ilgu laiku. Esmu lasījis, ko šajā sakarā darījuši citi zinātnieki, esmu klausījies, ko par to stāstījuši profesori. Lasītājiem, kas ar to ikdienā nesaskaras, īsumā varu pastāstīt, par ko ir runa.

Goldbaha hipotēze oriģinālā formulējuma skan šādi: Katrs pāra skaitlis, kas lielāks par četri, ir izsakāms kā trīs pirmskaitļu summa.

Patiesi – ja pamēģinām dažus pirmos piemērus, tad viss sanāk korekti:
6  = 2+2+2
8  = 2+3+3
10 = 2+3+5
12 = 2+3+7
14 = 2+5+7

Ja sākam pie šīs lietas piedomāt vairāk, agrāk vai vēlāk noteikti pamanīsim, ka patiesībā šī problēma reducējama uz nedaudz vienkāršāk formulējamu problēmu: Katrs pāra skaitlis, kas lielāks par divi, izsakāms kā divu pirmskaitļu summa.

Patiesi – ja pāra skaitli x mēs varētu izteikt kā divu pirmskaitļu summu, tad pāra skaitlis x+2 būs izsakāms kā trīs pirmskaitļu summa – divi no tiem būs tie, no kuriem sastāv skaitlis x, bet trešais – skaitlis 2. Līdz ar to skaidrs, ka abas šīs problēmas ir ekvivalentas. Patiesībā, ja piemin Goldbaha hipotēzi, tad mūsdienās ar to pārsvarā uzreiz saprot tieši šo otro – vienkāršoto – variantu, lai arī tas nav gluži korekti.

Tad nu lūk – tik ilgi domādams pie šīs problēmas, es pēdējos mēnešos biju nonācis jau gandrīz pie atrisinājuma, bet tagad, būdams jau doktora statusā, šķiet, ka esmu šo problēmu atrisinājis. Atbilde ir pozitīva – hipotēze patiešām izpildās visiem pāra skaitļiem, kas lielāki par divi, bet risinājuma (pierādījuma) metodes ietver sevī tikai diskrēto matemātiku un skaitļu teoriju. Nekādas nepārtrauktās matemātikas iezīmes manā variantā nav izmantotas.

Dabiski, ka savu pierādījumu šeit un tagad nepublicēšu, tas parādīsies kā publikācija kādā citā formātā 🙂

Līdz ar to beidzot ir atrisināta problēma, kas formulēta 1742. gadā! Mans nākamais mērķis – ķerties pie Rīmana hipotēzes, par kuras atrisināšanu Kleja matemātikas institūts ir piesolījis naudas balvu viena miljona ASV dolāru apmērā..

P.S. Noteikti jāizlasa arī šī raksta turpinājums..

Advertisements

3 thoughts on “Pierādīta Goldbaha hipotēze

  1. Atpakaļ ziņojums: Doktors uz vienu dienu « Rūdas vīra neironu uzplaiksnījumi!

  2. Patiesībā Goldbaha hipotēze skan šādi – Katrs pāra skaitlis, kas lielāks par divi, izsakāms kā divu pirmskaitļu summa, nevis trīs.
    Tā sauktā otrā Goldbaha hipotēze skanēja šādi, katrs nepāra skaitlis, kas lielāks par pieci, izsakāms kā trīs pirmskaitļu summa.

  3. Daiga, tas formuleejums par divu pirmskaitlju summu ir tikai atvasinaajums. Savukaart, Tevis mineetaa otraa hipoteeze iznaak atvasinaama no shiis pirmaas hipoteezes – katru lielu nepaara skaitli var izteikt kaa divu skaitlju summu – skaitlja 3 (kas ir pirmskaitlis) un kaada paara skaitla, kursh peec augstaak mineetaas hipoteezes izsakaams kaa divu pirmskaitlju summa.

    Pats Kristians Goldbahs savu noveerojumu tomeer prezenteeja kaa `triis pirmskaitlju summa`, bet par diviem pirmskaitljiem taalaak pamaniija kaads cits viirs, kura uzvaardu tagad uzreiz nepateikshu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s