Milzu piedzīvojums uz Vidzemes šosejas

Braucu pirms dažām stundām no Valmieras uz Rīgu. Brauciens kā brauciens, sākumā jau likās, ka ceļš ne ar ko neatšķirsies no tā, ko mēroju katru otrdienu. Taču viss izrādījās pavisam citādi..

Pabraucot garām Sēnītei, beidzot tiku uz divu joslu (vienā virzienā) ceļa un nopriecājos, ka nebūs vairs kavēkļu manā ceļā, jo pa divām joslām braukšana tomēr rit raitāk. Pabraucot kādu gabaliņu, tālumā priekšā sāku manīt tādas kā auto avārijas gaismas – piebraucot nedaudz tuvāk, konstatēju, ka avārijas gaismas iedeguši vairāki auto. Nodomāju – acīmredzot kāda avārija, jābrauc būs uzmanīgāk. Braucot vēl tuvāk pamanīju arī policijas auto zilās bākugunis, bet tad – kaut kas tālumā tā kā deg.. Domāju vēl – varbūt vairāku auto avārijas gaismas sajaukušās kopā, radot tādu jocīgu efektu, bet, braucot vēl tuvāk, secināju – patiešām kaut kas deg!

Priekšā braucošais auto krietni samazināja braukšanas ātrumu, līdz ar ko arī es biju spiests rīkoties līdzīgi. Abās šosejas pusēs ar iedegtām bākugunīm stāvēja jau padaudz automašīnas (kādas desmits būs) un arī priekšā braucošais auto nobrauca malā apstāties. Beidzot man bija skaidri redzams, ka šosejas labajā pusē atrodas kāds smagais auto, kurš.. deg vienās liesmās.. Lielās sarkanās liesmās, radot milzīgus melnus dūmu mutuļus, kas paceļas no šī neapdzīvotā apvidus – meža vidus – augšup pāri koku galiem.

Nesapratu, kādēļ šosejas malā stāv visi šie auto – vai tiešām tikai tādēļ, lai paskatītos, kā smuki noris degšanas process? Bet nu tā kā neviens tālāk nebrauca, tad es arī piestāju malā un izkāpu palūkoties degšanā 🙂 Izrādās – policisti nezina, kas atrodas fūres cisternā un tādēļ nelaiž nevienu braukt garām, kamēr nav ieradušies ugunsdzēsēji un apdzēsuši liesmas. Tā nu visi stāvējām šosejas vidū (ar auto atstātiem šosejas malās) pieklājīgā attālumā no degošā objekta un priecājamies par skatu, gaidot dzēsējus 🙂 Es laikam biju ieradies kā viens no pirmajiem (pirms manis bija piebraukušas tikai kādas padsmit mašīnas), tādēļ īpaši nesatraucos, ka pēc manis uz šosejas sāka veidoties garum garās rindas ar simtiem mašīnu tajās. Pēc kādas pusstundas vai nedaudz ātrāk cauri auto baram beidzot izspraucās arī divas ugunsdzēsēju mašīnas un sacēla ap degošo auto milzīgu putu mākoni. Pagāja vēl kādas desmit minūtes, līdz beidzot varēju turpināt ceļu uz Rīgu. Tā kā biju viens no pirmajiem, aizbraucu no notikuma vietas bez problēmām, bet nezinu, cik ilgs laiks vēl pagāja, līdz no turienes tika prom pēdējie auto rindās..

Tagad jāgaida ziņas – kas tas tur īsti bijis iekšā un tā!

Advertisements

5 thoughts on “Milzu piedzīvojums uz Vidzemes šosejas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s