Vēl šis tas no Nešvilas – viesmīlība, auto vadītāji, latvieši Itālijā

Vienu dienu biju aizgājis uz Hard Rock kafejnīcu, atkal dabūju sajust amerikāņu (reizēm pārspīlēto) viesmīlību. Līdzko iegāju ēkā, uzreiz saņēmu jautājumu, vai esmu viens un kur vēlos ēst – iekšā vai ārā. Kad darīju zināmu savu vēlmi ēst ārā, tika pasaukts kāds vīrs, kas mani aizveda līdz savai vietai pie galda ārā. Pēc tam, kad biju pasūtījis ēdienu un tas tika atnests, viesmīlis jautāja, vai tas ir mans ēdiens, bet es jau vairs neatcerējos to konkrēto nosaukumu, ko biju pasūtījis, tā kā sāku nedaudz vilcināties. Ja citās vietās viesmīlis būtu uz mani dusmīgi skatījies – kas es pats nezinu, ko esmu pasūtījis? – tad šeit viņš uzreiz teica, ka aizies pats labāk pārbaudīt, un pēc mirkļa jau bija atpakaļ. Tad vēl ēšanas laikā viņš pienāca apjautāties, vai viss ir labi. Vēl arī viesmīle, kas man pieņēma pasūtījumu, atnāca apjautāties, vai man garšo ēdiens, bet pēc viņas aiziešanas nepagāja ne pusminūte, kad klāt jau bija cita un atkal jautāja, vai viss kārtībā (te arī tas nelielais pārspīlējums).

Šodien ar tipiem bijām pusdienās. Tāda starptautiska kompānija bija 7 cilvēku sastāvā – pārstāvēto valstu vidū bija Latvija, Vācija, Francija/Japāna, Izraēla, Somija (2 pārstāvji) un nezināma valsts. Pusdienojām laikam ļoti smalkā restorānā, tā vismaz izskatījās, viss atkal bija noslīpēts līdz pašiem sīkumiem. Viesmīļi visu laiku staigāja apkārt, nesa prom tukšās glāzes un citas lietas. Ja, atnesot jaunu ēdienu, tika pamanīts, ka nazis vai dakša izgrūstījusies no vietas, tas tika nolikts savā vietā 🙂 Un tamlīdzīgi.

Nešvilā nav vērojami agresīvi autovadītāji, visi brauc lēnām un mierīgi, visur tiek laisti gājēji, pat, ja vēl mierīgi varētu paspēt aizbraukt pie gājēju pārejas vai griežoties krustojumā. Īpatnība, ko pamanīju – neviens autovadītājs nemaz nesāk griezties pa labi krustojumā, ja brauktuvi šķērso gājējs, kas jāpalaiž. Pierasts ir sākt jau griezties un palaist gājēju, atrodoties jau daļēji vai pilnībā mērķa brauktuvē. Pie tam, ja ielas ir lielas un platas, kā tas ir šeit, tad gājēju ceļš iznāk visai patālu no paša krustojuma, līdz ar ko varētu vismaz viena mašīna praktiski pilnībā jau iegriezties krustojumā un vēl iespēt palaist gājēju. Taču šeit praktiski visi gaida, kamēr gājējs ir pilnībā šķērsojis brauktuvi (gadījumā, ja tas nāk šurp), un tikai tad sāk griezties brauktuvē. Manuprāt, tam vajadzētu nokaitināt tos braucējus, kas atrodas aizmugurē un vēlas braukt taisni, taču šeit lielākoties labajam pagriezienam ir sava josla, līdz ar ko šis arguments vairs nav spēkā.

Turpretī viņiem labais pagrieziens ir atļauts arī pie sarkanā signāla. Latvijā arī nesen kaut kādas runas par to bija, ka to vajagot atļaut, bet ātri vien noplaka, pamatojot ar to, ka visur, kur šāda situācija ir vajadzīga, var ierīkot labajam pagriezienam papildsekciju ar nepārtraukti degošu zaļu bultiņu 😉

Šodien kafijas pauzē konferencē pienāca kāds vīrs, kas apgalvoja esam mācījies ar mani vienā kursā tālajos bakalauru laikos. Nācās jau ticēt, lai arī viņu neatcerējos 😉 Tagad studē Itālijā.

Advertisements

5 thoughts on “Vēl šis tas no Nešvilas – viesmīlība, auto vadītāji, latvieši Itālijā

  1. Skaisti! Ne pa velti tik daudzi uz turieni raujas. Bet vai tas būtu tas ideālais modelis, uz ko arī mums tiekties? Ir jau šiem arī visādas problēmas, kuras mēs nepazīstam.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s