Kas ir ar jums, autobraucēji?

Kas par problēmām? Kāpēc mūsdienās tik maz no jums izpalīdz citiem ar info par ceļu policijas posteņiem?

Braucu šodien no Valmieras uz Rīgu, un ceļu policijas posteņi bija divās vietās – Stalbē un Raganā. Un pirms katras no šīm vietām tikai 1 auto vadītājs man pameta ar tālajiem uguņiem, lai uzmanos no šīm briesmām.. Kas par lietu? Es pēc Siguldas metu gandrīz visiem līdz pat Murjāņiem.

Kas tālāk – pārtrauksiet arī laist sastrēgumos vai citās situācijās no sān-ieliņām? Nelaidīsiet savā joslā principa pēc? Kur palikusi jūsu elementārā pieklājība un izpalīdzēšana nelaimē?

Advertisements

10 thoughts on “Kas ir ar jums, autobraucēji?

 1. elementāra pieklājība būtu, ja Tu nepārsniegtu ātrumu… ja jau tomēr esi gatavs riskēt, tad jau būsi gatavs arī samaksāt sodu, ja tomēr nesaproti, ka satiksmes noteiktumi nav izdomāti tāpēc, lai tos pārkāptu.

 2. Par citiem noteikumiem tā tas arī varētu būt, bet noteikumi par ātrumu laikam jau tomēr ir radīti tieši tādēļ, lai tos pārkāptu. Nevar būt cits jēdzīgs izskaidrojums tik smiekīgiem ierobežojumiem daudzās vietās.

 3. Autoskolaa pret shiim ugunju lietaam izturas ljoti nosodoshi. Instruktor ilgi sashutinaajaas pat par “paldies” pateikshanu ar avaarijas signaalu paliidziibu, jo tas esot tik stulbi. Es sho situaaciju skaidrotu ar sabiedriibas atsveshinaashanos, kad katram vairaak interesee viss kas saistiits ar sevi, katrs ir pasaules centrs. Smadzenju ierobezhotiibas deelj nesanaak vairs padomaat par citiem. Kaa arii tas, ka tradiicijas, liidziigi kaa, piemeeram, blukja velshana Ziemassveetkos, jaunajaas paaudzees arvien turpina izmirt.
  Tomeer – nez vai visaam tradiicijaam vajadzeetu saglabaaties.

  • Nu manā autoskolā pret autobraucēju savstarpēju “sarunāšanos” ar gaismām, neizturējās nosodoši, tieši otrādi, speciāli tam pievērsās un veltīja laiku, lai paskaidrotu, kas kurā gadījumā nozīmē, turklāt mācīja kā pareizi jāizmanto “sponsors”, lai pats netiktu uzķerts ātruma pārsniegšanā utt…. visai cilvēcīgi mums pret to visu attiecās, un visiem ļoti patika, ka skolotāji nav teorētiski ļoti pareizi, bet gan iemāca realitāti un galvenais – kā palikt dzīviem.. 😀

 4. Līdzīga situācija rodas absolūti visās jomās, kurās parādās “principa pēc” faktors…

  Mans viedoklis par principu pastāvēšanu kopumā ir samērā negatīvs. Neredzu nekādu nedz morālu, nedz mantisku labumu, kaut ko darīt vai nedarīt tikai tāpēc, ka tā esi ietiepies. Tā tikai var kaut ko sev liegt nevis iegūt.

  Par satiksmes noteikumiem gan piekritīšu, ka tie jāievēro, arī ātruma ierobežojumi. Tomēr ir situācijas, kad arī es tomēr sliecos uz to pārkāpšanu. Ir dažas dzīves situācijas, kad tas vienkārši ir nepieciešams 🙂 diemžēl!!!…

 5. Pilnīgi piekrītu Timam.

  Par tām gaismām ir kā ir. Reiz pilnīgā naktī braucot pamanīju uz pretējās joslas ejam kādu sievieti tumšā apģērbā. Tā kā aiz manis kā arī gabaliņu tālāk pretīm brauca automašīnas, kuras, tuvo gaismu dēļ šo sievieti neredzētu, tad es pasignalizēju ar tālajām. Nezinu cik daudz tas deva, bet, katrā ziņā, neviens (bojā)gājējs neaizgāja bojā.

 6. Baigā jau nu nelaime un briesmas ir CP 😀 Tas izklausās pēc dzēruša ātrumpārkāpēja viedokļa – jo tos, kas skaidrā un nepārkāpj vairāk par ~10-15km/h šamie neaiztiek, pārējie paši ir briesma un nelaime uz riteņiem.

  Nejuris, kura autoskola pret to izturas nosodoši? Man Grossā teorijā šos signālus izskaidroja, kā ari braukšanas instruktors to definēja kā pieklājību uz ceļa un neviens neko nenosodīja. Tāpat kā ari iemācīja šķirot, kurš ir laižams joslā un kuram var braukt sānā. :>

 7. Njā, nu man gan autoskolā neko par šādiem signāliem vispār pat nepieminēja – ne tālajiem, ne palīdzības. Tas jau gan arī bija ļoti, ļoti sen.. Nācās visu apgūt pašam dzīvē.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s