Vai Tu maz zini, ar ko slavens 8. oktobris?

Aizvakar braucu no Valmieras uz Rīgu un gluži nejauši pārslēdzu savā auto radio raidstaciju uz Latvijas Radio 1. Bet tur runāja par Latvijas Tautas Fronti un par to, ka tieši šodien, 8. oktobrī, paiet apaļi 20 gadi kopš tās dibināšanas tālajā 1988. Un kas ir pats trakākais – man tā bija pirmā dzirdēšana!! Klausījos to raidījumu un domāju pie sevis – kā tas var būt, ka par tik svarīgu latviešu tautas notikumu neko precīzi nebiju pirms tam dzirdējis un šis datums – 8. oktobris – kas, izrādās, ir bijis ļoti nozīmīgs mūsu tautas vēsturē, man ne ar ko līdz šim nebija asociējies. Varbūt, ka es viens tāds, un visi citi šo datumu ir zinājuši visu savu mūžu!? Līdzīgi kā zina 18. vai 11. novembri, vai vismaz tā, kā zina 4. maiju, 21. augustu vai 13. vai 20. janvāri.

Laikam jau pārāk maz plašsaziņas līdzekļos stāstīts par pašu Tautas Fronti, tās dibināšanu, mērķiem, darbību un nozīmi Latvijas Valsts neatkarības atgūšanā, nezinu.

Bet raidījums bija visnotaļ interesants, ieguvu daudz jaunas informācijas. Tika atskaņoti arī ieraksti no 1988. gada 8. oktobra kongresa, kurā tika dibināta Tautas Fronte, tāpat arī runāja Dainis Īvāns, LTF pirmais priekšsēdētājs. Mans ceļš uz Rīgu pagāja visnotaļ ātri un atšķirībā no iepriekšējās nedēļas nevienu reizi pat i neiemigu! 🙂

Tātad, ja arī Tu līdz šim nebiji informēts par šī datuma – 8. oktobra – nozīmi mūsu tautas un valsts vēsturē, aizej rīt, 18:30 pie Brīvības pieminekļa un topi informēts caur koncertu – veltījumu Latvijas Tautas Frontes 20. gadadienai. Ja biji informēts – vēl jo vairāk iemeslu aiziet 🙂 Ja nu galīgi netiec – noskaties vismaz atkārtojumā LTV 1. kanālā 21:50! Plašāka info – šeit.

Advertisements

2 thoughts on “Vai Tu maz zini, ar ko slavens 8. oktobris?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s