Vai Tu jau zini, kas ir kaits?

Jā, es arī to uzzināju tikai vakar, apmeklējot RedBull FlugTag pasākumu. Var jau būt, ka tādu vārdu “kaits” jau biju kaut kur pa ausu galam dzirdējis arī agrāk, bet nu nebiju laikam tā īsti piefiksējis.

Tad nu tā – par kaitu sauc visparastāko pūķu laišanu. Nu jā, jā, to pašu pūķu, kurus mēs bērnībā mēdzām laist kopā ar tēti un kurus paši pirms tam bijām sameistarojuši. Atceros, ka veiksmīgai pūķu laišanai bija nepieciešams labs vējš un labas prasmes, kā pareizāk raustīt aukliņu. Un tad pūķi varēja uzlidināt pietiekami augstu un noturēt tur pietiekami ilgi. Bet, protams, par kaut kāda veida pūķa vadīšanu pa iedomātu trajektoriju gaisā nevarēja būt ne runas!

Bet vakar FlugTag ietvaros man nācās piedzīvot īstu saviļņojumu, kad redzēju, ko ar šādu pūķi spēj paveikt īsti profesionāļi. Pūķis tika ne tikai vadīts pa iedomātu trajektoriju gaisā, bet tas arī tika darīts, vēl piedevām saskaņoti ar skanošo mūzikas pavadījumu… Pūķis tika vadīts visos iespējamajos virzienos, ātri vai lēnām mainot šos virzienus, neskatoties uz to, ka vējš taču visu laiku pūta tikai vienā virzienā… Un, ja ar to vēl nav gana, tad vēl varu piebilst, ka pūķi pavisam bija seši un visi kustējās sinhroni pa vienādām trajektorijām, ļoti cieši viens aiz (vai pie) otra, kā arī nenotika neviens pats striķu sapiņķerēšanās gadījums. Tas patiešām bija kaut kas fantastisks un neaizmirstams!

Advertisements

2 thoughts on “Vai Tu jau zini, kas ir kaits?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s